Re: Keriver Image czy1-Click Restore

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24811
Miasto
Trololololo
Keriver 1 Click Restore Free/Pro utworzy kopię partycji na której znajduje się system,
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Keriver Image to już bardziej rozbudowany program i pozwala tworzyć kopie wszystkich dostępnych partycji czyli na przykład C,D,E itd.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
1-click jest prostszy i wystarczający, ma też wersję free - uboższa, ale też skuteczna. Jedyną wadą jaką znajduję to brak rozruchowej płyty cd, program instaluje się na hdd i działa z hdd. Czyli nie przemigrujesz przy jego pomocy na nowy hdd. Ale skoro laptop to gitara. Z drugiej strony integracja z sektorem rozruchowym hdd daje szybszy i prostszy dostęp do konsoli i odzyskania systemu.
Image -> bardziej rozbudowany, ale z tego co pamiętam to bez integracji z hdd tylko właśnie z płytą rozruchową, czyli w przypadku awarii nie odzyskasz systemu z konsoli hdd, tylko musisz startować z płyty rozruchowej.
Keriver Image ma dodatkowo parę rzeczy, pytanie tylko czy przydatnych dla Ciebie.

Zacznij od 1-click free.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wersja free nie ma konsoli w pasku windowsa oraz harmonogramu. Ręcznie uruchamiasz tworzenie kopii zapasowej partycji systemowej poprzez "start -> programy -> keriver ...."

P,S,
Ja ciągle z wersją 2.1
 
A

Anonymous

Widoczna jest cały czas, przez 10 sek. :gwizdek ale w każdej chwili możesz ją zamknąć klikając enter (na pierwszej pozycji jest start systemu) :D
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24811
Miasto
Trololololo
możesz konsolkę sobie na usb też zrobić
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24811
Miasto
Trololololo
Dark napisał:
Jeszcze jedno pytanie, czy można zrobić konsolkę na karcie pamięci SD i wtedy nie bedzie widoczna jak karta będzie wyciągnieta? :scratch

Jeśli w biosie masz opcję bootowania z SD to tak, chyba że chodzi ci o SD podłączane przez przejściówkę i dopiero do USB.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
To ja mam jeszcze pytanie. Jaka jest różnica między 1-szą a 3-cią opcją?
boot_menu1.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24811
Miasto
Trololololo
Mając 1 zainstalowany system, niema różnicy.W przypadku kilku już jest.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Jeszcze jedno pytanie :) Jaki rodzaj kopii wykonywać? (mając oczywiście już podstawową zrobioną). Załóżmy taką sytuację: pobrałem jakiś program "X". Przed instalacją robię kopię - no właśnie ale jaką wybrać? Chodzi mi o sytuację gdy program X nie działa tak jak powinien czy też nie można go poprawnie odinstalować itp. - a chciałbym aby system był taki jak przed instalacją programu "X"(czysty). Mam nadzieję, że w miarę sensownie to opisałem :zawsty Program do kopii to oczywiście Keriver 1- Click Restore Free ;)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24811
Miasto
Trololololo
Kopie rób jakie chcesz, ja robię tylko podstawowe (pełne) bo u mnie kopia całego systemu zajmuje tylko 1GB.

W ustawieniach możemy wybrać typ snapshota.

Baseline: pełna, podstawowa kopia zapasowa systemu.

Incremental: przyrostowa kopia zapasowa, zapisywane są tylko zmiany wprowadzone od poprzedniego „snapshot’a”.

Differential: różnicowa kopia zapasowa, zapisywane są wszystkie zmiany wprowadzone od pierwszej (baseline) kopii zapasowej.
Jaką byś nie zrobił to i tak system przywrócisz do wcześniejszego stanu. :D Najszybciej będzie zrobić przyrostową choć w sumie jak już wcześniej pisałem robię tylko pełne.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
OXYGEN THIEF napisał:
Jaką byś nie zrobił to i tak system przywrócisz do wcześniejszego stanu.
o to mi chodziło! :) Wiem, że moje pytania są "lamerskie" ale pierwszy raz używam tego typu programu :)
 
A

Anonymous

Czy się różnią poszczególne rodzaje kopii:

Kopia pełna – jest to mechanizm archiwizacji, polegający na stworzeniu pełnego obrazu archiwizowanych plików, niezależnie od tego czy od wykonywania ostatniej kopii zapasowej zaszły jakieś zmiany w plikach. Kopia pełna charakteryzuje się prostą strukturą danych, gdyż jest to nic innego jak klon kopiowanych danych. Jest to najprostsza do przywrócenia kopia zapasowa, jednocześnie będąca także najbardziej wymagającym pod względem wymaganego do jej przechowywania miejsca rodzajem kopii zapasowej – każda kolejna kopia zapasowa jest równa rozmiarem danym, które są archiwizowane (chyba że korzystamy z kompresji danych). Czas potrzebny na wykonanie pełnej kopii zapasowej jest najdłuższy spośród wszystkich rodzajów mechanizmów archiwizacji.

Kopia przyrostowa – jest to mechanizm archiwizacji, polegający na stworzeniu pełnego obrazu archiwizowanych danych, który następnie traktowany będzie jako podstawa/punkt początkowy dla dalszego procesu archiwizacji.
Pliki, które uległy zmianie lub zostały utworzone od czasu wykonania podstawowego obrazu, dodawane będą do nośnika docelowego kopii zapasowej. Każdy kolejny przyrost danych (zmiana w plikach lub ich utworzenie), dodawany będzie do zawartości najświeższej kopii podstawowej LUB kopii przyrostowej. Wynikiem procesu tworzenia kopii przyrostowych jest zbiór kopii, które możemy porównać do chronologicznego łańcuszka.
Kopia przyrostowa charakteryzuje się zmniejszonym zapotrzebowaniem na przestrzeń jej przechowywania i czasem potrzebnym na wykonywanie jej kolejnych kroków. Do przywrócenia kopii przyrostowej potrzebna jest jednak najświeższa kopia podstawowa oraz wszystkie następujące po niej kopie przyrostowe.

Kopia różnicowa – jest to mechanizm archiwizacji. Polegający podobnie jak w poprzednim przypadku, na stworzeniu podstawowej, pełnej kopii zapasowej na podstawie której określane będą różnice w plikach.

W przypadku kopii różnicowej kopiowane są tylko te dane, które zostały utworzone lub zmienione od czasu wykonania pełnej, podstawowej kopii zapasowej. Kopia różnicowa cechuje się mniejszym zapotrzebowaniem na przestrzeń potrzebną do archiwizacji aniżeli kopia pełna. Także zapotrzebowanie na czas wykonania kopii różnicowej jest dużo krótszy. Do przywrócenia kopii różnicowej niezbędne jest posiadanie najświeższej kopii podstawowej oraz ostatniej kopii różnicowej – jest to zatem mechanizm bardziej zbliżony do kopii przyrostowej.

Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Podstawowa to podstawowa -> ma wszystko.
Jak masz już podstawową, to jako kolejne możesz robić podstawowe / przyrostowe / różnicowe.
Każda kolejna jako podstawowa -> bezpiecznie, niezależnie od wcześniejszych, duża objętość.
Podstawowa i kolejne przyrostowe -> najmniejsza objętość, ale musisz mieć wszystkie, cały łańcuszek. Przyrostowa to tak jakby szeregowa.
Podstawowa i kolejne różnicowe -> opcja pośrednia, aktualna kopia zapisuje różnice pomiędzy tym co teraz a kopią podstawową. Musisz mieć podstawową i obecną, nie musisz mieć wcześniejszych różnicowych. Jest to zapis równoległu z oparciem o kopie podstawową.
 
Do góry