Jak pozbyć się uciążliwej strony startowej V9?

Optymalizacja systemu, poradniki dotyczące programów

Jak pozbyć się uciążliwej strony startowej V9?

Postprzez Emmers » 28 Maj 2012 20:04

witam jak usunac niechciana strone startowa ktora ciagle sama sie ustawia mimo ze ciagle zmieniam ja na inna, zgory dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam Irek...

Witam ostatnio instalowałem program pazera free MP4 to avi i najprawdopodobniej po instalacji tego programu przy uruchamianiu przeglądarek uruchamia mi się strona
Kod: Zaznacz wszystko
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
. Odinstalowałem program ale problem nie zniknął i nie wiem jak sobie z nim poradzić skanowałem malware nic nie wykryło . Zastanawiam się czy czasem nie mam na komputerze keyloggera

Przeczytałem setki porad bardzo poważnych informatyków na ten temat i żadna z tych porad nie okazała się trafna w 100 procentach.
Dzisiaj u jednego z moich portalowych kolegów (na PD) przyjrzałem się zdalnie temu problemowi z bliska i w końcu znalazłem rozwiązanie.
Rutynowo wyczyściłem rejestr , pliki tymczasowe i ślady internetowe używania przeglądarki, nawet odinstalowałem Internet Explorer 8 i wróciłem do standardowego IE6. O dziwo strona startowa V9 ciągle otwierała się na dzień dobry. Otwierała się nawet po skasowaniu folderów Internet Explorer w Danych Aplikacji i usunięciu kluczy Internet Explorer w rejestrze.
Zrobiłem sobie kopie plików z Internet Explorera w tym skrótów do tego programu z menu start i pulpitu oraz z narzędzi systemowych. I w spokoju przeanalizowałem sprawę. Co się okazało?
Wszystkie skróty zostały przez V9 zmodyfikowane w dość prosty sposób i stąd ten cały problem. Szukamy przyczyn we wpisach do rejestru w zainstalowanych programach itp. A cały psikus tkwi w zmodyfikowanym skrócie do przeglądarki i nieważne, jaka to jest przeglądarka. Czy Internet Explorer, czy Firefox, czy Google Chrome?
A wygląda to tak: Z menu prawego przycisku myszy włączamy właściwości skrótu, w zakładce Skrót w okienku docelowym powinna być wpisana ścieżka do pliku wykonywalnego przeglądarki np. "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" a w zmodyfikowanym pliku widzimy adres internetowy strony startowej V9
Kod: Zaznacz wszystko
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Image

Nietrudno zgadnąć, że każde uruchomienie przeglądarki z tak zmodyfikowanego skrótu przeniesie nas do V9, Możemy instalować przeglądarkę na nowo, usuwać pliki rejestru i co tam sobie chcemy, ale do chwili, kiedy nie usuniemy zmodyfikowanych skrótów albo nie wpiszemy do nich ręcznie prawidłowej ścieżki do pliku przeglądarki nie pozbędziemy się uciążliwego otwierania V9,

Image

Rozwiązanie jest więc tak proste jak sam pomysł twórców strony V9 , którzy prostą modyfikacją skrótów przeglądarek doprowadzili setki osób do szewskiej pasji.
Image
Awatar użytkownika
Emmers
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Hajnówka
Pochwały: 482

Re: Jak pozbyć się uciążliwej strony startowej V9?

Postprzez polline » 04 Cze 2012 11:42

:gra V9 jest łatwy w usuwaniu. Możesz usunąć skróty z pulpitu (IE / Chrome / Firefox) i potem utworzyć nowe z plików .exe (IE / Chrome / Firefox) w folderze "Program Files".
Ostatnio edytowany przez Anonymous 04 Cze 2012 12:24, edytowano w sumie 3 razy
Powód: Mam dziwne wrażenie, że tekst tłumaczony był translatorem, proszę to poprawić aby było to napisane bardziej po Polsku // Ola/// EDIT2//marsellus
polline

Postprzez Emmers » 04 Cze 2012 12:17

polline napisał(a)::gra V9 jest łatwy w obsłudze i usunąć. Możesz usunąć IE / Chrome / Firefox skrót z pulpitu i odtworzenia newone z IE / Chrome / Firefox folderu w folderze Program Files.

Nie bardzo rozumiem tego mało gramatycznego i mało polskiego bełkotu...Z jakiego źródła to skopiowałeś i przetłumaczyłeś w Tłumaczu Google? :piorun
Ostatnio edytowany przez Ola, 04 Cze 2012 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Spokojnie Emmers, nie ma sensu ( i często powodu ) tak się wszystkim denerwować // Ola
Image
Awatar użytkownika
Emmers
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Hajnówka
Pochwały: 482

Postprzez marsellus » 04 Cze 2012 12:21

Emmers napisał(a):Nie bardzo rozumiem tego mało gramatycznego i mało polskiego bełkotu...Z jakiego źródła to skopiowałeś i przetłumaczyłeś w Tłumaczu Google?

A co tu jest do rozumienia napisał to samo co Ty tylko w paru słowach :)
BTW. Może to jakiś obcokrajowiec i tylko tłumaczył swoje słowa na polski w translatorze, dlaczego od razu się bulwersować? :whistle
marsellus

Postprzez OXYGEN THIEF » 04 Cze 2012 12:31

tak, użytkownik polline nie pochodzi z Polski i dlatego tak napisał :frank
Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek.
am I a part of the cure, or am I part of the disease ?
Awatar użytkownika
OXYGEN THIEF
Administrator
Administrator

Miejscowość: 38°05'N - 46°18'E
Pochwały: 577

Postprzez polline » 08 Cze 2012 04:16

:dzieki
polline

Wróć do Poradniki / Tutoriale

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości