Zmiana rozmiaru partycji

A

Anonymous

Krótko jak za pomocą AOMEI Partition Assistant zmienić rozmiar partycji: w tym przypadku powiększyć partycję systemową. Kiedy lubimy śmiecić na partycji systemowej, a przy przydzielaniu miejsca na nią zaznaczyliśmy trochę za mało GB po pewnym czasie możemy mieć problem z brakiem wolnego miejsca- na tej że partycji :sarkazm
Wtedy z pokorą oglądamy komunikaty o braku wolnego miejsca i przestajemy śmiecić lub przystępujemy do działania mającego na celu powiększenie partycji systemowej kosztem innej :sarkazm
Z pomocą przychodzi nam prosty program AOMEI Partition Assistant
Proponuje zapisać się na darmową wersję Pro v5- sofcik jest naprawdę świetny :D
programy-z-promocji-freebies-f6/aomei-partition-assistant-v5-0-za-darmo-t8336.html

Przechodząc do rzeczy:

1. Odpalamy zainstalowany już program, wybieramy której partycji zabierzemy trochę wolnych GB,klikamy na niej PPM i wybieramy Allocate Free Space:
zkgOC.png



2. W okienku które się pojawi wpisujemy o ile chcemy powiększyć naszą partycję (1) i wybieramy która to partycja ma być powiększana (2):
IOYt5.png


3. Klikamy na ikonkę Appy znajdującą się na toolbarze (jeśli z jakiegoś powodu zrezygnujemy z powiększania klikamy discard i wszystko zostaje po staremu :
zAKZI.png


4. Program pokaże nam jakie operacje musi przeprowadzić żeby wykonać zlecone zadanie:
X2mvr.png
BnVKx.png

W tej chwili również możemy zrezygnować (cancel) a jeśli jesteśmy zdecydowani klikamy Proceed.

5. Program zapyta czy jesteśmy pewni swojej decyzji i czy ma rozpoczynać pracę:
Nzqou.png

Klikamy Tak lub rezygnujemy (Nie) :sarkazm

6. Program wykonuje zlecone przez nas zadanie i informuje o jego pomyślnym przebiegu:
NsV5L.png

I0AZq.png


7. Cieszymy się powiększoną partycją :sarkazm
5E6gx.png


Jak widać jest to banalnie proste (jak i inne operacje na partycjach przy użyciu AOMEI Partition Assistant) , nie trzeba nawet restartować kompka :klawik.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35814
Reakcje/Polubienia
24863
Miasto
Trololololo
A

Anonymous

Marsellinio-a to działa w drugą stronę ? Czyli mamy za dużą systemową i chcemy ją pomniejszyć.
BTW.Pytam bo chciałem zrobić taki myk przy pomocy : Acronis Disk Director...i wywaliło mi :"błąd odczytu dysku" :dziwak
 

wasylek

Świeżak
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
31
Reakcje/Polubienia
0
powiększamy inną partycje kosztem systemowej.si.
 

wasylek

Świeżak
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
31
Reakcje/Polubienia
0
@Hornet -podziel wolumin(oddziel podstawowy od logicznego) ,a potem podstawowy(startowy) w miare zdrowego rozsądku pomiejsz(przenieś na inną partycje)-w Acronisie da zrobić.W skrócie opisane.si.
 
A

Anonymous

Hornet napisał:
Marsellinio-a to działa w drugą stronę ? Czyli mamy za dużą systemową i chcemy ją pomniejszyć.
BTW.Pytam bo chciałem zrobić taki myk przy pomocy : Acronis Disk Director...i wywaliło mi :"błąd odczytu dysku" :dziwak
Da radę, po prostu w pierwszym kroku do zmniejszenia wybierasz systemową, podajesz o ile chcesz zmniejszyć i wybierasz do której partycji dodać wolne miejsce. Rebot i gitara :klawik.
 
A

Anonymous

Faktycznie-prościutki i szybciutki :ok obciąłem sytemówkę o 50GB bo leżało i się marnowało :wariat
Dzięx Marsellinio :dziękuję
 
Do góry