windows 8 - jaki antywirus

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
przymierzam się do instalacji windowsa 8 ,testuję antywirusy no i nie bardzo wiem jeszcze, który wybrać (mam nieco starszego kompa);
waham się między bitdefender is, trend micro, webroot czy też norton is , do których licencje posiadam oczywiście dzięki programyzadarmo.net.pl :suuper
proszę o pomoc w wyborze spośród podanych

Oto moja specyfikacja:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24594
Miasto
Trololololo
Wybierz ten który tobie odpowiada, nie ma jednego najlepszego dla wszystkich użytkowników.Skoro masz BIS'a to może korzystaj z niego, dla win 8 jest nawet specjalna wersja czyli Bitdefender Windows 8 Security to taki BIS tylko dla win 8 z dodatkowymi pierdołami.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Mavio-ale te antyvirusy testowałeś na 7 czy 8 ? Starsza maszynka...napisz jak z niej korzystasz to Ci coś eleganckiego złożymy.W Bita bym nie wchodził-są lżejsze zamienniki :)
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Mam komputer z dwoma aktywnymi systemami: XP i 8 i na ósemce zupełnie wystarczająca jest dla mnie ochrona Microsoftu, mija drugi miesiąc i skanowanie z pozycji Xp, gdzie mam zainstalowany Eset Smart Seecurity 6.0 nie znalazło nic podejrzanego na dysku z ósemką. Wydaje mi się , że wbudowany Windows Defender spełnia bardzo dobrze swoją rolę w ósemce, codziennie są aktualizowane definicje , wykrywa i usuwa złośliwe pliki i oprogramowanie , pracuje zbytnio nie obciążając systemu.
 
A

Anonymous

Emmers napisał:
codziennie są aktualizowane definicje , wykrywa i usuwa złośliwe pliki i oprogramowanie
Emmers-bądźmy poważni...a jak się trafi na coś czego nie dodano do : definicji ??
Ściągasz dopalacze,uruchamiasz podejrzane pliczki na żywca,chodzisz po brzydkich stronkach ? Niech się Chłopak wypowie a potem będziemy radzić :papież
 

Aguarius

Bardzo aktywny
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
198
Reakcje/Polubienia
0
Hornet to samo dotyczy wszystkich innych programów antywirusowch, nie tylko tego z MS, którego zresztą osobiście używam od samego początku na ósemce i nie narzekam. Uważam, że firmowa ochrona systemu W8 jest wystarczająca, a wirusa można chwycić nawet przy najlepszej.
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
Windows Defender w Windows 8 to Microsoft Security Essentials, stąd ma ' godną' wykrywalność. Webroot i Norton są lekkie, Bit trochę cięższy, ale potężny .
Jaka specyfikacja komputera?
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Hornet napisał:
Emmers napisał:
codziennie są aktualizowane definicje , wykrywa i usuwa złośliwe pliki i oprogramowanie
Emmers-bądźmy poważni...a jak się trafi na coś czego nie dodano do : definicji ??
Ściągasz dopalacze,uruchamiasz podejrzane pliczki na żywca,chodzisz po brzydkich stronkach ? Niech się Chłopak wypowie a potem będziemy radzić :papież
Właśnie, bądźmy poważni i nie instalujmy 10 programów do ochrony przed wyimaginowanym zagrożeniem. Antywirus powinien być jeden i to taki, który pozwala na swobodną, komfortową pracę z komputerem. W końcu komputer powinien służyć jako narzędzie dla mnie i wykonywać te zadania, które sobie założyłem. Bardzo często spotykam się z taką sytuacją, że komputer jest w całkowitej władzy programów zabezpieczających i antywirusowych i swobodna praca jest absolutnie niemożliwa. W ubiegłym tygodniu przywieziono do mnie komputer z procesorem Intel i5, 16 GB pamięci (DDR3), z systemem Windows 7 Home 64 bit. Programy na tym kompie otwierały się w ślimaczym tempie a instalacje nowych programów stały się męczarnią. Przyczyną tego, że komputer trafił do mnie był Photoshop CS6, kupiony na Allegro, na którym właściciel kompa zamierzał pracować ze swoimi zdjęciami (jest fotografem) a który po instalacji nie dał się w ogóle uruchomić, a pracował tylko jako uruchomiony w tle proces.
Jakież było moje zdziwienie kiedy odpaliłem ten cud techniki (kupiony kilka miesięcy temu); firmowy antywirus MS, Kaspersky Internet Security 2013, McAfee QuickClean, jakieś antyloggery, antispware ... Jak ten komputer miał normalnie działać kiedy rządziły nim programy a nie człowiek.
Pomogło przywrócenie systemu z Recovery, na życzenie doinstalowałem Kaspersky Internet Security 2013 przedtem wyłączając antywirus MS. W tej chwili komputer ten po prostu działa, chociaż moim zdaniem Kaspersky jest za ciężki nawet dla tak dobrego sprzętu i systemu. Po instalacji programów zrobiłem kopię partycji systemowej na dysku przenośnym za pomocą płytki ratunkowej z Acronis True Image a konkretnie DiscWizard | Seagate.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Ja od dłuższego czasu mam na 8 DW z MBAM Pro . Wyłączone mam Windows Defender i systemową zaporę i wystarczy :dziwak
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24594
Miasto
Trololololo
Jak szukasz czegoś mega lekkiego to Webroot z promocji, lekkiego to Norton z promocji, dalej BitDefender i Trend Micro.
 

Artur

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
139
Reakcje/Polubienia
0
Emmers napisał:
Mam komputer z dwoma aktywnymi systemami: XP i 8 i na ósemce zupełnie wystarczająca jest dla mnie ochrona Microsoftu, mija drugi miesiąc i skanowanie z pozycji Xp, gdzie mam zainstalowany Eset Smart Seecurity 6.0 nie znalazło nic podejrzanego na dysku z ósemką. Wydaje mi się , że wbudowany Windows Defender spełnia bardzo dobrze swoją rolę w ósemce, codziennie są aktualizowane definicje , wykrywa i usuwa złośliwe pliki i oprogramowanie , pracuje zbytnio nie obciążając systemu.
Całkowicie się z Tobą zgadzam, również od czasu do czasu przeskanuję system np. Malwarebytes i zawsze czyściutko
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2420
Reakcje/Polubienia
2861
Na Twoim miejscu na razie pozostałbym przy czymś lekkim, jak Webroot, MSE czy Panda Cloud i poczekał do marca na premierę Avast 8. Ponoć zapowiada się niezle, a jeszcze ponoć będzie dbał o aktualizacje, javy czy flasha, więc de facto tam gdzie najwięcej luk. Zreszta jest już beta 3 Ósemki i zwłaszcza na windzie 8 fajnie się prezentuje. Wiadomo tez że Avast zawsze był tym lekkim, więc Twoja machina bez problemu go pociągnie. Pozdrawiam ;)
 

merkaba

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Grudnia 2012
Posty
163
Reakcje/Polubienia
14
a mnie zaciekawił ten program
Shadow Defender to program opierający swoje działanie o wirtualizację dysków twardych (partycji systemowej jak i pozostałych,) a także dysków USB (np. pendrive).
Wykorzystuje on tzw. metodę Shadow Mode która polega na tym że program śledzi wszystkie zmiany jakie zachodzą na chronionej partycji i przekierowuje je do nieużywanego miejsca na dysku. A po wyjściu z trybu wirtualizacji po wszystkich zmianach jakie dokonały się w systemie nie ma śladu. Czyli po ludzku- wszystko co zainstalujemy, skasujemy, zapiszemy itp. po restarcie zostanie usunięte, a system powróci do stanu z przed włączenia funkcji ShadowMode.
Możliwe jest też oczywiście pozostawienie dokonanych zmian w systemie podczas trybu wirtualizacji poprzez odpowiednie opcje dostępne w programie.
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
merkaba, zgadza się, SD to ciekawy program, ale pamiętaj, że autor postu skłania się raczej ku ochronie antywirusowej jakimś programem AV/IS, aniżeli wirtualizacji ;)
 

FrantiQ

Bardzo aktywny
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
315
Reakcje/Polubienia
229
Na stałe łącze polecam Webroot (promo na forum aktywne).

Jeśli działasz bezprzewodowo to na moim sprzęcie Trend Micro jest nieco lżejszy od NIs-a.
Ja polecam Trenda, ale jest po angielsku jeśli preferujesz polski to śmiało wsadzaj na kompa NIS-a.

I jeszcze uwaga: pakiety Trend Micro Antywirus i Webroot Antywirus zawierają nakładkę na systemowy firewall(zamykającą porty i chroniącą wrażliwe obszary) więc nie ma znaczenia czy to jest IS czy antywirus, ichnie IS-y różnią się tylko dodatkami np: Trend ma kontrole rodzicielską i System Tuner więc właściwie Trend Micro Antywirus będzie tak samo skuteczny jak IS.

Właśnie pod takie pytania jak w temacie skrobię własny test trzech pakietów na Win8: BIS, Webroot i Trend.
Test będzie subiektywny, pobieżny i "laicki" (czyli taka próba spojrzenia okiem przeciętnego użytkownika).
 
Do góry