windows 8 - jaki antywirus

windows 8 - jaki antywirus

Postprzez mavio » 17 Lut 2013 23:18

przymierzam się do instalacji windowsa 8 ,testuję antywirusy no i nie bardzo wiem jeszcze, który wybrać (mam nieco starszego kompa);
waham się między bitdefender is, trend micro, webroot czy też norton is , do których licencje posiadam oczywiście dzięki programyzadarmo.net.pl :Tańczy
proszę o pomoc w wyborze spośród podanych

Oto moja specyfikacja:
Kod: Zaznacz wszystko
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ostatnio edytowany przez mavio 18 Lut 2013 19:58, edytowano w sumie 5 razy
Awatar użytkownika
mavio
Wygadany
Wygadany

Pochwały: 12

Re: windows 8 - jaki antywirus

Postprzez OXYGEN THIEF » 17 Lut 2013 23:36

Wybierz ten który tobie odpowiada, nie ma jednego najlepszego dla wszystkich użytkowników.Skoro masz BIS'a to może korzystaj z niego, dla win 8 jest nawet specjalna wersja czyli Bitdefender Windows 8 Security to taki BIS tylko dla win 8 z dodatkowymi pierdołami.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek.
am I a part of the cure, or am I part of the disease ?
Awatar użytkownika
OXYGEN THIEF
Administrator
Administrator

Miejscowość: 38°05'N - 46°18'E
Pochwały: 575

Postprzez Hornet » 18 Lut 2013 02:51

Mavio-ale te antyvirusy testowałeś na 7 czy 8 ? Starsza maszynka...napisz jak z niej korzystasz to Ci coś eleganckiego złożymy.W Bita bym nie wchodził-są lżejsze zamienniki :)
GeSWall Pro + AppGuard

Gdy szpadel w ziemię wbiją i wykopią norę,wszystko to zostawię,nic ze sobą nie zabiorę...

https://www.facebook.com/events/678940972136467/
Awatar użytkownika
Hornet
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 570

Postprzez Emmers » 18 Lut 2013 03:04

Mam komputer z dwoma aktywnymi systemami: XP i 8 i na ósemce zupełnie wystarczająca jest dla mnie ochrona Microsoftu, mija drugi miesiąc i skanowanie z pozycji Xp, gdzie mam zainstalowany Eset Smart Seecurity 6.0 nie znalazło nic podejrzanego na dysku z ósemką. Wydaje mi się , że wbudowany Windows Defender spełnia bardzo dobrze swoją rolę w ósemce, codziennie są aktualizowane definicje , wykrywa i usuwa złośliwe pliki i oprogramowanie , pracuje zbytnio nie obciążając systemu.
Image
Awatar użytkownika
Emmers
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Hajnówka
Pochwały: 482

Postprzez Hornet » 18 Lut 2013 03:15

Emmers napisał(a): codziennie są aktualizowane definicje , wykrywa i usuwa złośliwe pliki i oprogramowanie

Emmers-bądźmy poważni...a jak się trafi na coś czego nie dodano do : definicji ??
Ściągasz dopalacze,uruchamiasz podejrzane pliczki na żywca,chodzisz po brzydkich stronkach ? Niech się Chłopak wypowie a potem będziemy radzić :papież
GeSWall Pro + AppGuard

Gdy szpadel w ziemię wbiją i wykopią norę,wszystko to zostawię,nic ze sobą nie zabiorę...

https://www.facebook.com/events/678940972136467/
Awatar użytkownika
Hornet
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 570

Postprzez Aguarius » 18 Lut 2013 09:09

Hornet to samo dotyczy wszystkich innych programów antywirusowch, nie tylko tego z MS, którego zresztą osobiście używam od samego początku na ósemce i nie narzekam. Uważam, że firmowa ochrona systemu W8 jest wystarczająca, a wirusa można chwycić nawet przy najlepszej.
Aguarius
Gawędziarz
Gawędziarz

Pochwały: 4

Postprzez Alexander » 18 Lut 2013 09:53

Windows Defender w Windows 8 to Microsoft Security Essentials, stąd ma ' godną' wykrywalność. Webroot i Norton są lekkie, Bit trochę cięższy, ale potężny .
Jaka specyfikacja komputera?
Awatar użytkownika
Alexander
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: W.
Pochwały: 40

Postprzez Emmers » 18 Lut 2013 10:36

Hornet napisał(a):
Emmers napisał(a): codziennie są aktualizowane definicje , wykrywa i usuwa złośliwe pliki i oprogramowanie

Emmers-bądźmy poważni...a jak się trafi na coś czego nie dodano do : definicji ??
Ściągasz dopalacze,uruchamiasz podejrzane pliczki na żywca,chodzisz po brzydkich stronkach ? Niech się Chłopak wypowie a potem będziemy radzić :papież

Właśnie, bądźmy poważni i nie instalujmy 10 programów do ochrony przed wyimaginowanym zagrożeniem. Antywirus powinien być jeden i to taki, który pozwala na swobodną, komfortową pracę z komputerem. W końcu komputer powinien służyć jako narzędzie dla mnie i wykonywać te zadania, które sobie założyłem. Bardzo często spotykam się z taką sytuacją, że komputer jest w całkowitej władzy programów zabezpieczających i antywirusowych i swobodna praca jest absolutnie niemożliwa. W ubiegłym tygodniu przywieziono do mnie komputer z procesorem Intel i5, 16 GB pamięci (DDR3), z systemem Windows 7 Home 64 bit. Programy na tym kompie otwierały się w ślimaczym tempie a instalacje nowych programów stały się męczarnią. Przyczyną tego, że komputer trafił do mnie był Photoshop CS6, kupiony na Allegro, na którym właściciel kompa zamierzał pracować ze swoimi zdjęciami (jest fotografem) a który po instalacji nie dał się w ogóle uruchomić, a pracował tylko jako uruchomiony w tle proces.
Jakież było moje zdziwienie kiedy odpaliłem ten cud techniki (kupiony kilka miesięcy temu); firmowy antywirus MS, Kaspersky Internet Security 2013, McAfee QuickClean, jakieś antyloggery, antispware ... Jak ten komputer miał normalnie działać kiedy rządziły nim programy a nie człowiek.
Pomogło przywrócenie systemu z Recovery, na życzenie doinstalowałem Kaspersky Internet Security 2013 przedtem wyłączając antywirus MS. W tej chwili komputer ten po prostu działa, chociaż moim zdaniem Kaspersky jest za ciężki nawet dla tak dobrego sprzętu i systemu. Po instalacji programów zrobiłem kopię partycji systemowej na dysku przenośnym za pomocą płytki ratunkowej z Acronis True Image a konkretnie DiscWizard | Seagate.
Image
Awatar użytkownika
Emmers
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Hajnówka
Pochwały: 482

Postprzez FARMER » 18 Lut 2013 10:57

Ja od dłuższego czasu mam na 8 DW z MBAM Pro . Wyłączone mam Windows Defender i systemową zaporę i wystarczy :lol:
Ochrona :AppGuard ,Malwarebytes' Anti-Malware Pro ,KeyScrambler
Kopia :Keriver 1-Click Restore Pro
Hasła : 1Password
Awatar użytkownika
FARMER
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Piernikowo
Pochwały: 75

Postprzez OXYGEN THIEF » 18 Lut 2013 11:00

Jak szukasz czegoś mega lekkiego to Webroot z promocji, lekkiego to Norton z promocji, dalej BitDefender i Trend Micro.
Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek.
am I a part of the cure, or am I part of the disease ?
Awatar użytkownika
OXYGEN THIEF
Administrator
Administrator

Miejscowość: 38°05'N - 46°18'E
Pochwały: 575

Następna

Wróć do Programy zabezpieczające, co wybrać, porady, pytania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość