Windows 8.1

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
12823
Reakcje/Polubienia
43167
Witam po tej aktualizacji z windows 8 do 8,1, mam taki problem mianowicie ubywa mi miejsca na partycjach,jeśli coś usunę to zamiast mi przybywać to jeszcze mi ubywa nie mogę zlokalizować, co za program to robi i gdzie są te pliki się znajdują może ktoś się spotkał z takim problemem,.....
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Windows 8,1

Po pierwsze: po aktualizacji tworzą się dwa foldery $Windows~(ukryty) i Windows Old, które zawierają w sumie kilka i więcej gigabajtów niepotrzebnych danych i można je usunąć.
Po drugie tworzą się punkty przywracania systemu i można je również usunąć
Po trzecie folder Windows\Software Distribution\Download zawiera kilkadziesiąt i więcej wykorzystanych już instalatorów aktualizacji (w tym również instalator aktualizacji do 8.1) i można je również usunąć.
Wykonując te czynności odchudzisz system o kilkanaście i więcej gigabajtów.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Re: Windows 8,1

A u mnie po uśpieniu lapka i pobudce nie łączy się automatycznie z siecią. Muszę ręcznie naprawiać za każdym razem. Jak tę usterkę załatwić raz na zawsze?

A w folderze Windows/Software Distribution/ Download mam pusto. Możliwe, że to CCleaner wyczyścił?
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
12823
Reakcje/Polubienia
43167
Re: Windows 8,1

Emmers napisał:
Po pierwsze: po aktualizacji tworzą się dwa foldery $Windows~(ukryty) i Windows Old, które zawierają w sumie kilka i więcej gigabajtów niepotrzebnych danych i można je usunąć.
Po drugie tworzą się punkty przywracania systemu i można je również usunąć
Po trzecie folder Windows\Software Distribution\Download zawiera kilkadziesiąt i więcej wykorzystanych już instalatorów aktualizacji (w tym również instalator aktualizacji do 8.1) i można je również usunąć.
Wykonując te czynności odchudzisz system o kilkanaście i więcej gigabajtów.

To co Ty napisałeś to ja od razu zrobiłem po aktualizacji , ale jak to pousuwałem
to zamiast mi przybywać miejsca to mi ubywa, każde usunięcie każdego pliku czy kosza to ubywa ,przywracanie sytemu nic nie daje ,czekam na inne propozycje...
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
12823
Reakcje/Polubienia
43167
Re: Windows 8,1

Problem rozwiązany, powodem był program EazyFix 10, po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy ... a już myślałem że znowu trzeba będzie od nowa system stawić ....
 

kagar54

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
588
Reakcje/Polubienia
22
Miasto
Okolice Przemyśla
Re: Windows 8,1

tofana napisał:
A u mnie po uśpieniu lapka i pobudce nie łączy się automatycznie z siecią. Muszę ręcznie naprawiać za każdym razem. Jak tę usterkę załatwić raz na zawsze?

A w folderze Windows/Software Distribution/ Download mam pusto. Możliwe, że to CCleaner wyczyścił?

U mnie jest tak samo , wyłączam lapka i po włączeniu nie widzi sieci , muszę dawać - wyłącz to urządzenie > włącz > połącz....i tak nieraz 3 , 4 razy a czasami to nawet muszę odinstalować i zainstalować sterownik .
System to aktualizacja 8.1 na ósemkę .
Zainstalowałem drugi system 8.1 na innej partycji od nowa i to samo - jeden dzień było dobrze - może ktoś ma na to jakieś lekarstwo ?
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Windows 8,1

Chyba wiem skąd ten problem. W ósemce miałeś ustawioną swoją sieć jako publiczną, podczas aktualizacji wybrałeś opcje zalecane, domyślne i w tych domyślnych ustawieniach w 8.1 sieć w kompie traktowana jest jako prywatna. W konsekwencji pojawiły się te kłopoty o których mowa. Myślę, że zmiana sieci prywatnej na publiczną przywróci wcześniejsze ustawienia. W każdym razie warto spróbować.
 
A

Anonymous

Re: Windows 8,1

Na lapie system na czysto, sterowniki systemowe bo do Windows 8.1 Samsung jeszcze nie wydał.
W ogóle nie wydał żadnych..
Bez problemu.
Na kompie z płytą Asusa z aktualizacją do Windows 8.1 też nie ma problemu.
Sterowniki do lan zainstalowane wczoraj, już wydane pod Windows 8.1.
Zawsze mam ustawioną sieć prywatna - na lapie i kompie.
Dla mnie to jest ewidentny problem z sterownikami.
Między innymi dlatego na lapie mam na czysto postawiony system, bo co z tego że działały mi wszystkie programy skoro system korzystał z tych starych sterowników które były już wgrane?
To jest tak jak by na brudne nogi założono czyste skarpety.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Re: Windows 8,1

Emmers napisał:
Chyba wiem skąd ten problem. W ósemce miałeś ustawioną swoją sieć jako publiczną, podczas aktualizacji wybrałeś opcje zalecane, domyślne i w tych domyślnych ustawieniach w 8.1 sieć w kompie traktowana jest jako prywatna. W konsekwencji pojawiły się te kłopoty o których mowa. Myślę, że zmiana sieci prywatnej na publiczną przywróci wcześniejsze ustawienia. W każdym razie warto spróbować.

Akurat miałam odwrotnie: wcześniej moja sieć prywatna, teraz (nie wiem jak to się stało ;) ) publiczna.
 

maxel

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Grudnia 2010
Posty
268
Reakcje/Polubienia
89
Re: Windows 8,1

U mnie natomiast dość często zrywa się połączenie z myszką bluetooth i wtedy wystarczy touchpadem kliknąć na pokaż urządzenia bluetooth i wszystko wraca do normy.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
download-windows-8.1.png,qresize=578,P2C409.pagespeed.ce.IkvqOAFDw1.png

Windows 8.1 Enterprise provides IT professionals with a reliable and easy-to-manage infrastructure for today’s changing and increasingly mobile work styles. It’s the fastest and most secure OS from Microsoft for desktop, laptop, or tablet,” according to Microsoft.
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
System Windows 8.1 Enterprise zapewnia specjalistom IT niezawodne i łatwe do zarządzania infrastrukturą dla dzisiejszych zmieniających się i coraz bardziej mobilny styl pracy. Jest to najszybszy i najbardziej bezpieczny system operacyjny firmy Microsoft dla komputerów stacjonarnych, laptopów, lub tabletki, "według Microsoftu.
 

Areopagita

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
1044
Reakcje/Polubienia
15
Miasto
różne
Re: Windows 8,1

Emmers napisał:
Po pierwsze: po aktualizacji tworzą się dwa foldery $Windows~(ukryty) i Windows Old, które zawierają w sumie kilka i więcej gigabajtów niepotrzebnych danych i można je usunąć.
Po drugie tworzą się punkty przywracania systemu i można je również usunąć
Po trzecie folder Windows\Software Distribution\Download zawiera kilkadziesiąt i więcej wykorzystanych już instalatorów aktualizacji (w tym również instalator aktualizacji do 8.1) i można je również usunąć.
Wykonując te czynności odchudzisz system o kilkanaście i więcej gigabajtów.

Hmm, a na moim lapku tych dwóch folderów nie ma, czy one powstają w katalogu root?

pozdr.,
 
Do góry