Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Elektronarzędzia a ich kolor

Elektronarzędzia a ich kolor

Postprzez sowa2 » 07 Sty 2017 22:25

Mam pytanie do szanownych kolegów i koleżanek czy orientują się co oznaczają a może i nie różne kolory elektronarzędzi (zielony, żółty,czerwony,niebieski,biały itp) a pytanie wiąże z noszeniem się zakupu szlifierki kątowej.
sowa2
Zielony
Zielony

Pochwały: 1

Re: Elektronarzędzia a ich kolor

Postprzez al_arsen » 07 Sty 2017 22:53

sowa2 napisał(a):Mam pytanie do szanownych kolegów i koleżanek czy orientują się co oznaczają a może i nie różne kolory elektronarzędzi (zielony, żółty,czerwony,niebieski,biały itp) a pytanie wiąże z noszeniem się zakupu szlifierki kątowej.

Generalnie to kwestia wzornictwa. Wyjątkiem jest Bosh, ktry robi elektornarzędzia dla amatorów z zieloną obudową i dla profesjonalistów z niebieską. Kiedyś jeszcze Makita dla odróżnienia miejsca produkcji stosowała kolory - białe były z fabryki w Chinach ale podzespoły i wszystkie elementy były takie same (podobno) :jęzor
Image

Music was better when ugly people were allowed to make it.
Awatar użytkownika
al_arsen
Administrator
Administrator

Pochwały: 467

Postprzez sowa2 » 07 Sty 2017 23:10

Jeśli tak to jakiej marki kupić, zaznaczam, że buduje dom i potrzebuje do prac wykończeniowych. Nie chcę kupować narzędzi za kilka - kilkanaście stówek nie jestem firma budowlaną.
sowa2
Zielony
Zielony

Postprzez al_arsen » 07 Sty 2017 23:28

Dużo jest firm wartych polecenia. Ale jeśli wybierzesz takie marki jak Bosch, Makita,Hitachi, Metabo czy AEG to się raczej nie zawiedziesz. Ja osobiście przez lata korzystałem z marki DeWALT i to ją sobie najbardziej cenię. Wybór modeli mają bardzo duży i zawsze coś odpowiedniego do potrzeb można wybrać.
Image

Music was better when ugly people were allowed to make it.
Awatar użytkownika
al_arsen
Administrator
Administrator

Pochwały: 467

Postprzez wwd » 08 Sty 2017 13:49

Jeśli chodzi o zakup szlifierki kątowej to sprecyzuj wymagania, czy chodzi o podręczną z tarczą 125mm czy też większą, czy ma być do zastosowania amatorskiego czy będzie mocno obciążana. Dużym plusem jest również możliwość regulacji obrotów - warto ją mieć. No i oczywiście ile chcesz na nią przeznaczyć?
wwd
Gawędziarz
Gawędziarz

Pochwały: 31

Postprzez sowa2 » 08 Sty 2017 21:42

Dzięki kolegom za zainteresowanie tematem. Poczytałem na ten temat w necie i dziś zakupiłem firmy Makita, dużo pozytywnych opinii na temat elektronarzędzi tego producenta można znaleźć a więc przekonam się niebawem czy zakup był warty.
sowa2
Zielony
Zielony

Wróć do Motoryzacja - Wszystko co z nią związane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości