Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Najtańsze ubezpieczenie pojazdu

Re: Najtańsze ubezpieczenie pojazdu

Postprzez bene » 01 Gru 2016 17:51

al_arsen napisał(a):
Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne.

adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?
ja rozumiem, że należało podwyższyć ale nie 90% bo to jest już przegięcie
. Panuje opinia, że towarzystwa generowały same straty (dopłacały) .. pytanie brzmi .. to dlaczego żadne towarzystwo nie upadło, nie znikło z rynku ..?

@wojwojtek .. a jakie ma to znaczenie przy samym OC..?
bene
Zielony
Zielony

Pochwały: 15

Postprzez al_arsen » 01 Gru 2016 18:12

bene napisał(a):
al_arsen napisał(a):
Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne.

adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?
ja rozumiem, że należało podwyższyć ale nie 90% bo to jest już przegięcie
. Panuje opinia, że towarzystwa generowały same straty (dopłacały) .. pytanie brzmi .. to dlaczego żadne towarzystwo nie upadło, nie znikło z rynku ..?

Nie wiem czy to żart czy tylko nieznajomość tematu ale ok. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie zajmują się jedynie ubezpieczeniami OC ale wszystkim innym - od zdrowia i życia po ubezpieczenia domów i firm. To, że jedna odnoga notuje straty nie znaczy, że musi upaść bo jest podtrzymywana przy życiu przez całkowity kapitał spółki.
Po drugie skoro nikt nie upadł to co się stało z Conseco, gdzie jest teraz Astra ale żeby nie szukać daleko to Zu Westa, TUir, Gryf, Fenix, Agropolisa, Westa Life, Wustenrotm czy Garda. Mało ?? O tych mniejszych się nie słyszy jak upadają. Byli słabsi i ich nie ma albo funkcjonują pod inną nazwą. A co by było z AIG albo Amplico Life gdyby nie udzielona pomoc.

Swoją drogą HDI asekuracja przejęła HDI Samopomoc, która upadła - inna nazwa Ci sami ludzie :ok
Image

Music was better when ugly people were allowed to make it.
Awatar użytkownika
al_arsen
Administrator
Administrator

Pochwały: 458

Postprzez Zeno » 01 Gru 2016 18:22

Fakt - opinie mają znaczenie przy AC, przy OC chodzi tylko o to być ubezpieczonym. Resztę reguluje ustawa.
Kilka towarzystw, co roku znika, pojawiają się nowe, a generalnie tendencja jest taka, że większe przejmują mniejsze lub towarzystwa się łączą w większe. Choćby dla przykładu m-c temu ogłoszono przejęcie Liberty przez AXA.
Ale poza tym uważam, że jesteśmy jednak robieni w balona... Przykład- czeska stronka:

Linki widoczne tylko dla zalogowanych

25 latek bez zniżek za Skodę Fabię 1.2 z 2006 r. (47kW) może kupić OC za 2090 czk tj. ok. 347 zł. Podana jest też cena w AXA - 5843 czk tj. ok. 962 zł (w czeskim AXA Direct przypuszczam byłoby taniej).
Z ciekawości skalkulowałem składkę w polskim AXA Direct (jedno z najtańszych naszych towarzystw) dla tego przykładu i wyszło mi 1.068 zł
Równamy... chyba do Niemców, tylko nie w zarobkach. :szydera
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Postprzez bene » 01 Gru 2016 21:11

al_arsen napisał(a):

ponawiam pytanie ... adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?

Co do pozostałej kwestii mam trochę inne zdanie choć faktycznie .. użycie słowa upadek było trochę z mej strony nie fortunne i nie na miejscu :facepalm

Zeno napisał(a):Równamy... chyba do Niemców, tylko nie w zarobkach. :szydera

Image
bene
Zielony
Zielony

Postprzez ichito » 02 Gru 2016 07:48

bene napisał(a):Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne.
ponawiam pytanie ... adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?

Nie żebym się jakos specjalnie czepiał, ale "adekwatny" to synonim "odpowiedni"...jak zamienisz te słowa, wypowiedź jest poprawna i ma sens. "Adekwatny" nie musi być połączony z przyimkiem.
Linki widoczne tylko dla zalogowanych
A do czego miałyby być adekwatne?...do cech technicznych samochodu...do wieku kierowcy i jego historii w ubezpieczeniach...do innych posiadanych usług w danym towarzystwie... do rejonu kraju i nawet miasta...do dobrego nastroju czy stopnia sympatii sprzedającego polisę.
(XP SP3) Kerio 2.1.5 + SS Premium + NVT ERP + WTF + Keriver 1-Click Free
(Vista) Dynamic Security Agent + GeSWall Free + Shadow Defender + Keriver 1-Click Free
Awatar użytkownika
ichito
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Miejscowość: Kraków
Pochwały: 70

Postprzez bene » 02 Gru 2016 15:28

ichito napisał(a):
Nie żebym się jakos specjalnie czepiał,

to podobnie jak ja i nie mam zamiaru dalej ciągnąć tego tematu, jednak zapytam z czystej ciekawości ... Już Cię kolego wypuścili ? :frank
bene
Zielony
Zielony

Postprzez ichito » 03 Gru 2016 16:50

bene napisał(a):
ichito napisał(a):
Nie żebym się jakos specjalnie czepiał,

to podobnie jak ja i nie mam zamiaru dalej ciągnąć tego tematu, jednak zapytam z czystej ciekawości ... Już Cię kolego wypuścili ? :frank

A ty mnie z kimś myślisz czy może ty tak zawsze?
(XP SP3) Kerio 2.1.5 + SS Premium + NVT ERP + WTF + Keriver 1-Click Free
(Vista) Dynamic Security Agent + GeSWall Free + Shadow Defender + Keriver 1-Click Free
Awatar użytkownika
ichito
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Miejscowość: Kraków
Pochwały: 70

Postprzez Zeno » 04 Gru 2016 15:25

hihihi:
Ta wymianka to jedyny humorystyczny element dyskusji... Poza tym bardzo jest nie do śmiechu w temacie.
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Poprzednia

Wróć do Motoryzacja - Wszystko co z nią związane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość