Super Flexible File Synchronizer

A

Anonymous

Super Flexible File Synchronizer- mini opis

jU5Nz.jpg


Producent: Super Flexible Software Ltd. & Co. KG.
Wersja programu: 5.69a.
Data wydania: 26 Mar 2012.
Dostępne edycje: instalacyjna na platformy: Windows (11,6 MB), MacOS (20 MB), Linux (4,9 MB).
Wspierane systemy operacyjne: Windows 98, Windows XP, Windows Vista,
Windows Server 2003/2008, Windows 7, Mac, Linux.
Przeznaczenie: Synchronizacja/backup danych.
Wersje językowe: English, German.

Strona programu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wersja testowa do pobrania:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wersja testowa aplikacji działa bez żadnych ograniczeń przez 30 dni.

Cena programu:
Wersja Standard:
VlOqD.jpg


Wersja Professional:
OXl0i.jpg


Wersja Standard jest uboższa od wersji Professional o następujące opcje:

kkfML.jpg



Aplikacja przeznaczona dla systemu Linux jest całkowicie bezpłatna.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Super Flexible File Synchronizer (SFFS) to rozbudowana, oferująca wiele opcji aplikacja do synchronizowania plików i folderów. Dzięki możliwości ustawienia precyzyjnych parametrów aktualizacji danych i tworzenia różnych kopii zapasowych można ten program nazwać "programem do zadań specjalnych".
Program współpracuje z dyskami lokalnymi, dyskami zewnętrznymi, a także oferuje wsparcie dla dysków i protokołów zdalnych takich jak: FTP, FTPS, SFTP/SSH, WebDAV, SSL, HTTP, Amazon S3, Microsoft Azure.
Przy tworzeniu kopii możemy skorzystać z opcji kompresji ZIP, jak również zaszyfrować tą że kopie za pomocą 256-bitowego algorytmu AES.
Aplikacja do tworzenia nowych zadań oferuje nam kreator w którym możemy dostosować wszystkie parametry nowo powstałego zadania synchronizacji.
Każde zadanie synchronizacji zostanie zapisane jako profil, dzięki czemu wystarczy określić ustawienia raz.
Możemy uruchomić wiele profili za pomocą jednego kliknięcia. Program posiada również opcję uruchamiania profili z linii poleceń.
Przez kreator (przez jednych lubiany przez innych nie) przebrniemy stosunkowo łatwo, ale tylko wtedy gdy nie będziemy zagłębiać się w opcje zaawansowane. W łatwy sposób ustawimy lokalizację kopii i odpowiemy na kilka pytań które pomogą programowi dostosować najlepszą dla nas metodę backupu/synchronizacji.
O rozmiar plików nie musimy się martwić bo SFFS obsługuje pliki większe niż 4GB. Nie ma też żadnych ograniczeń pod względem liczby plików oraz długości nazw plików.
Program w pełni obsługuje znaki Unicode, dzięki czemu można skopiować nazwy plików we wszystkich językach.
Harmonogram synchronizacji danych na zapasowym dysku możemy zaplanować w dogodnym czasie każdego dnia, tak często jak chcemy. Harmonogram może uruchomić różne zadania równolegle lub sekwencyjnie, a opcja synchronizacji w czasie rzeczywistym pozwala na bieżąco monitorować zawartość katalogów i natychmiastowo tworzyć ich odbicia lustrzane. O przeprowadzonych operacjach program poinformuje administratora systemu za pomocą wiadomości e-mail.
Ciekawą funkcją jest możliwość pracy programu jako usługa systemowa- uniezależnia to zdefiniowane harmonogramy synchronizacji od zalogowanego użytkownika.
SFFS posiada opcję "Partial File Updating"- funkcja ta kopiuje tylko zmienione fragmenty plików co ma znaczący wpływ na przyspieszenie synchronizacji.
Nie każdy program do tworzenia kopii zapasowych jest godny zaufania . Niektóre z nich będą odzyskać uszkodzone lub niekompletne pliki i możemy stracić przez to nasze ważne pliki. Według producenta przy używaniu SFFS nam to nie grozi. Aplikacji możemy również użyć do kopii zapasowej ustawień wybranego programu.
Po uruchomieniu takiego programu, większość plików mogła nie ulec zmianie w ogóle, więc sprytny program powinien potrafić przenosić tylko te pliki, które są nowsze od strony źródła niż po stronie docelowej, lub których nie ma jeszcze po stronie docelowej. SSFS radzi sobie z tym bardzo dobrze.

Instalacja przebiega standardowo, z jedną tylko różnicą- możemy program zainstalować na kilka sposobów np. jako usługi zdalnej:

5IOIW.jpg


Przy pierwszym uruchomieniu program otwiera się w trybie kreatora, który pomaga przejść przez tworzenie nowego profilu (zadania).

DfWMX.jpg

Przy pomocy tego ekranu startowego możemy również edytować ustawienia stworzonych już profili, uruchamiać zadania (jedno lub więcej), zatrzymać/uruchomić harmonogram pracy programu, a także przejść w tryb zaawansowany.

Pierwszym krokiem przy tworzeniu nowego zadania/profilu jest wybranie folderów źródłowego i docelowego:

IaIoF.jpg

G3puU.jpg


Krok drugi to wybór kierunku synchronizacji:

Nvs85.jpg


W kroku trzecim wybieramy tryb synchronizacji: standardowe kopiowanie- kopiuje pliki, ale nie odzwierciedla wykreślenia ze źródła.
SmartTracking dodaje trochę logiki do kopiowania standardowego gdzie SFFS będzie próbował dowiedzieć się, co się stało z plikiem i aktualizować każdą stronę odpowiednio.
SmartTrack jest wymagane, jeśli zdecydujemy się zrobić 2-stronną synchronizację między komputerami, ponieważ można zdefiniować zestaw reguł dla obsługi plików usuniętych.
Dokładna kopia lustrzana, synchronizacja niezależnie od tego, jakie pliki się zmieniły.

IDyBJ.jpg

Iic99.jpg


Krok czwarty to tworzenie tzw. dzikich kart- przydatne jeśli chcemy wykonać kopię zapasową tylko niektórych typów plików lub wykluczyć określone typy plików.
Dobra opcja, jeśli tworzymy kopię często używanego folderu, a chcemy z tego folderu wykonywać kopię np. tylko plików PDF i TXT.

UCBIG.jpg


Krok piąty to określenie harmonogramu w jakim program będzie wykonywać zadanie, możemy wybrać między synchronizacją w określonym czasie, synchronizacją real-time (która działa naprawdę błyskawicznie), lub też wykonywaniem zadania przy włączaniu/wyłączaniu systemu.

k6XsR.jpg


Krok szósty i ostatni to nadanie nazwy tworzonemu profilowi oraz jego zapisanie lub zapisanie i uruchomienie.
A jeśli nie wystarczają nam opcję z kreatora możemy kontynuować tworzenie profilu w widoku zaawansowanym.

GnCzp.jpg

vlqup.jpg


SFFS ma tak rozbudowane opcje konfiguracyjne, że nie sposób objąć wszystkich na raz. Nie dotyczy to tylko ustawień profilu ale także samego programu:

Klhyb.jpg

W opcjach zaawansowanych ustawić możemy np. dokładny harmonogram wykonywania kopii, ustawić kompresję dla plików kopii zapasowej, włączyć szyfrowanie, ustawić precyzyjną konfigurację atrybutów porównywania plików, dodać filtry, i wiele, wiele innych.

Opcje dostępne spod ikonki w trayu:
bfOVE.jpg


Logi z pracy programu mamy w menedżerze logów skąd możemy je łatwo przeglądać:

IdXt3.jpg


Podsumowując Super Flexible File Synchronizer dzięki swojej konfigurowalności i posiadania wielu najróżniejszych ustawień, nadaje się do wykorzystywania specjalistycznego i tworzenia zaawansowanych zadań synchronizacji czy też kopii zapasowej. Jednak przez możliwość pracy w trybie łatwego kreatora i dzięki skonfigurowanymi domyślnymi ustawieniami program jest też odpowiedni dla użytkowników którym nie potrzebne są skomplikowane ustawienia, tylko możliwość łatwego wykonania kopii.
Jeśli chodzi o wady to są nimi oczywiście brak polskiej wersji językowej, wysoka cena, a także brak opcji strumieniowego przesyłania.
 
Do góry