Optymalizacja systemu za pomocą TuneUp Utilities 2010

Producent – TuneUp


Program - Tune Up Utilities 2010

Licencja – testowa ( w pełni funkcjonalna 15 dniowa wersja testowa )

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/2003/7  ( 32 i 64 bit )

Rozmiar pliku instalacyjnego – 19,50 MB

Cena – 150 zł

Wersja Polska – Tak

TuneUp Utilities 2010 to jeden z najlepszych ( o ile nie najlepszy ) programów służących do optymalizacji komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows .TuneUp utilities jest bardzo rozbudowanym programem,posiada ogromną ilość wbudowanych narzędzi które sprawią  że nawet nasz kilkuletni komputer odzyska pełną sprawność i będzie działał z dawną szybkością :) co więcej Tune Up Utilities 2010 pozwala także dostosować wygląd systemu do własnych upodobań :)

TuneUp Utilities 2010 umożliwia zarówno początkującym jak i ekspertom w łatwy i bezpieczny sposób dostosować system Windows do własnych potrzeb.Program posiada przejrzysty i intuicyjny moduł Start Center który automatycznie po uruchomieniu programu  informuje użytkownika o   problemach i ograniczeniach  systemu. :)

W najnowszej wersji programu główne Menu programu zostało zmienione, jest teraz bardziej czytelne dzięki czemu obsługa programu stała się jeszcze prostsza. Dotychczasowe siedem kategorii zastąpiono czterema  obszarami.W  TuneUp Utilities 2010 użytkownicy uzyskują szybki i bezpośredni dostęp do każdej funkcji optymalizacji. Dodano  moduł o nazwie Tryb Turbo, który wyłącza niepotrzebne lub wybrane przez użytkownika  programy i usługi działające w tle co umożliwia przeznaczenie pełnej mocy obliczeniowej komputera dla działających programów :!: . Optymalizacja TuneUp w czasie rzeczywistym przyśpiesza w razie potrzeby uruchamianie programów i  skraca czas reakcji komputera dzięki czemu zapewnia optymalną wydajność komputera .


Poniżej opisze moduły wbudowane w program TuneUp Utilities 2010 :)

Konserwacja Systemu – Moduł dzięki któremu za jednym kliknięciem oczyścimy i zdefragmentujemy rejestr,usuniemy nieprawidłowe skróty , odzyskamy pamięć,usuniemy zbędne pili śmieci z dysków ,zoptymalizujemy uruchamianie oraz  zamykanie systemu i zdefragmentujemy dyski twarde ( inteligentna defragmentacja ) :) ,przyśpieszymy połączenie internetowe i zadbamy o naszą prywatność.TuneUp Utilities 2010 daje nam możliwość ustawienia automatycznej konserwacji systemu co X dni.Pełna automatyka :).Oczywiście możemy także ręcznie przeprowadzać konserwacje. :)

Zwiększenie wydajności – moduł który pozwoli nam na konfigurację  optymalizacji w czasie rzeczywistym,włączyć lub wyłączyć Tryb Turbo,usunąć zbędne pliki śmieci z komputera ( ciasteczka,raporty,pliki tymczasowe tworzone podczas surfowania w internecie,stare kopie zapasowe po aktualizacjach systemu i inne które można bezpiecznie usunąć  :)  ) , konfigurację programów uruchamianych wraz ze startem systemu,odinstalowanie nie używanych programów i wiele więcej :).Podczas uruchomienia programu moduł   Zwiększenie wydajności analizuje nasz system i podpowiada co mozemy zrobić aby nasz PC działał szybciej i stabilniej :)

Napraw Problemy – moduł który pozwoli nam na naprawienie wszystkich problemów związanych z systemem,program sam wyszuka problemy w naszym systemie i zasugeruje nam ich naprawę :!: ,dodatkowo znalazło się tu także narzędzie do odzyskiwania przypadkowo usuniętych plików ,zarządzanie uruchomionymi programami a także narzędzie do wyszukiwania i naprawy błędów na dyskach twardych :)


Dostosowywanie systemu Windows – mamy tutaj do dyspozycji kilka narzędzi do dostosowywania systemu Windows do własnych potrzeb między innymi zmianę boot screena,ekranu logowania, ikonek przypisanych do konkretnych rozszerzeń ,styli wizualnych,paska Menu Start,paska zadań,animacji i efektów,zmiana wyglądu systemu Windows,zmiana ustawień systemu i wiele więcej :)

Swietną  funkcją jest  ” Cofnij zmiany ”  która pozwala cofnąć wszystkie wprowadzone zmiany :!: Dodatkowo producent programu udostępnił gadżet umożliwiający dostęp do najważniejszych funkcji bezpośrednio z pulpitu ( opcja dostępna tylko w systemach Windows Seven  oraz Windows  Vista ) :!:

Podczas instalacji programu możemy dodać do Menu kontekstowego narzędzie przeznaczone do całkowitego usuwania plików bez możliwości ich odzyskana ( TuneUp Shredder )  a także narzędzie informujące o  zawartości dysków ( TuneUp Disk Space Explorer )

Zwiększanie wydajności

Defragmentator Dysków ( Tune Up Defrag )

Zmiana wyglądu systemu Windows  ( TuneUp Styler )

Czyszczenie rejestru  ( TuneUp Registry Cleaner )

Tune Up Utilities 2010 – Poprawi wydajność systemu,dokładnie przeczyści dyski twarde ze zbędnych śmieci , rozwiąże  problemy z działaniem komputera za pomocą kilku kliknięć i dostosuje system windows do naszych potrzeb.

:!: Dzięki uprzejmości producenta już niedługo będzie można wygrać kilka licencji do programu Tune Up Utilities 2010 :!:

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń program
Rating: 6.0/6 (1 vote cast)
Optymalizacja systemu za pomocą TuneUp Utilities 2010 , 9.0 out of 6 based on 1 rating
Podziel się na / Share on:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blip

Odpowiedzi: 14 do tego wpisu.

 1. Autor: zbigniew dnia 12.08.10 o godz. 21:27

  jeśli jest tak dobry jak opisujesz,to warto go zainstalowac.W tej chwili instaluję wersję próbną,zobaczymy co z tego wyniknie.

  Zbigniew

 2. Autor: Przemasinho dnia 12.08.10 o godz. 21:48

  „Dzięki uprzejmości producenta już niedługo będzie można wygrać kilka licencji do programu Tune Up Utilities 2010″ Szukałem tego z niedowierzaniem, ale jednak jest ! :)

 3. Autor: helium dnia 12.08.10 o godz. 21:50

  dobry bezpieczny programik, polecam

 4. Autor: Stanisław dnia 12.08.10 o godz. 21:53

  Super program. Mam od dwóch lat. Ma w sobie dużo narzędzi. Automat, kwestia ustawienia programu na początku. Sam program zadba o wszystko.Polecam Stach

 5. Autor: tjunapek dnia 12.08.10 o godz. 22:25

  Mam w śmiesznej cenie dwie licencje na wersję 2009, jak ktoś chce to niech tu zostawi namiary

 6. Autor: mietek dnia 12.08.10 o godz. 23:32

  przereklamowany,jak nie zwiększysz ramu,zmienisz proca i dysk na lepszy i nowszy to takie programy typu „tweak” nic praktycznie nie dają,wolę już sam pogrzebać i tweakować w rejestrze mojego Windows-a,a nie się zdać na łaskę tweak-programu(sprawdzałem go nieraz na viście i 7- 5 procent poprawy wydajności systemu-lipa, i jeszcze nieraz zmula maszynę.)

 7. Autor: PasjonatLeonaWachholza dnia 13.08.10 o godz. 00:14

  Mam go od ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia.Promocja była u niemieckich sąsiadów,więc skorzystałem z niej.
  Najlepszy tego typu program. :-)

 8. Autor: nescafe dnia 13.08.10 o godz. 08:13

  na wersje 2009 prawdopodobnie jeszcze działa promocja .Nie dawno pobrałem i zainstalowała się bez problemu.

 9. Autor: Frant dnia 13.08.10 o godz. 08:52

  Mam poprzednią wersję TuneUP 2009, która pozostawia trochę do życzenia. Po pierwsze, trochę trudno połapać się – co gdzie jest. Po drugie: mam internet kablowy w UPC i ustawione MTU na 1500, a program TuneUP zaleca ustawienie wartości MTU na 1492 bajtów. Inne zalecenia odnośnie optymalizacji Internetu i przeglądarek WWW również mi się nie podobają. Po trzecie: program zostawia śmieci, gdy użyjemy go do usunięcia programów.

 10. Autor: PasjonatLeonaWachholza dnia 13.08.10 o godz. 21:09

  Mała uwaga dla użytkowników.
  Jeśli robisz defragmentaryzację dysku Tune Upe”em to nie używaj innego programu do defragmentacji.
  Ja robię konserwację Tune Up w każdy piątek i komp śmiga elegancko.
  Internet w domu miałem także w UPC i nie zauważyłem,by mnie Tune Up ograniczał w ustawieniach.
  A też mam wersję 2009.I uważam,że wersja 2009 jest lepsza od 2010.Ale to rzecz gustu.

 11. […] Więcej o Programie TuneUp Utilities 2010 […]

 12. Autor: Kamelka dnia 27.08.10 o godz. 15:50

  używam go, …ale licencja by się przydała… Wersja 2010 jest naprawdę dobra

 13. Autor: TuneUp Utilities 2010 za darmo ! | Programy Za Darmo dnia 24.12.10 o godz. 07:16

  […] Opis programu […]

 14. Autor: TuneUp Utilities 2010 za darmo ! | Programy Za Darmo dnia 22.02.11 o godz. 09:20

  […] Tune Up Utilities 2010 opis programu […]

Skomentuj ten wpis

*


+ trzy = 5