Aresztowano menedżera Kaspersky Lab

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Słynna rosyjska spółka IT, Kaspersky Lab, poinformowała w środę o aresztowaniu jednego z wysokiej rangi menedżerów, donosi Reuters.

Znany na całym świecie producent oprogramowania antywirusowego poinformował, że aresztowano Rusłana Stojanowa, szefa zespołu zajmującego się dochodzeniami w sprawie tzw. incydentów komputerowych. Nie wiadomo, jakie postawiono mu zarzuty. Podobno dotyczą okresu kiedy nie pracował on jeszcze dla Kaspersky Lab.

Dziennik Kommiersant napisał, że do aresztowania doszło w grudniu. Gazeta twierdzi, że zespół kierowany przez Stojanowa współpracował z Federalną Służb Bezpieczeństwa od 2013 roku w sprawach dotyczących cyberprzestępczości.

The New York Times łączy zatrzymanie Stojanowa z aresztowaniem Siergieja Michajłowa, wysokiego rangą oficera Federalnej Służby Bezpieczeństwa, który według Amerykanów nadzorował rosyjskie ataki hakerskie w trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej w USA. Michajłow pracował w Centrum Bezpieczeństwa Informacyjnego FSB. Według rosyjskiej prasy postawiono mu zarzut zdrady.
źr. :
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jest info i nie wiadomo o co chodzi. Jak to w Rosji. Bo to że firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem współpracują ze służbami nikogo już nie dziwi. Pytanie: czy aresztowani odkryli jakiś cyberatak i ujawnili, kto za tym stoi, czy też sami go przeprowadzili? :scratch
Ale to, że rządy oficjalnie domagają się "tylnych furtek" od producentów oprogramowania zabezpieczającego pewnie jest w porządku. Nasz rząd idzie tutaj w pierwszym szeregu...
Polski Rząd chce backdoorów i słabszych zabezpieczeń
W unijnej ankiecie Polska potwierdziła, że chce zmuszać twórców sprzętu i oprogramowania do osłabienia stosowanych przez nich zabezpieczeń.(...)
Polski Rząd (a także Chorwacji, Litwy, Włoch i Węgier) opowiedział się za propozycją zmian w prawie, zgodnie z którymi producenci sprzętu i oprogramowania zostaliby zmuszeniu do wykorzystywania algorytmów kryptograficznych o niższym poziomie bezpieczeństwa. W grę miałaby wchodzić również opcja numer dwa, polegająca na zostawianiu tzw. tylnych furtek dla organów ścigania.
(...) polski Rząd chce również, by nasze służby mogły uzyskiwać dostęp do danych z platform chmurowych w innych krajach UE bez powoływania się na traktaty o wzajemnej pomocy. Na razie dyskusja trwa, mocno przeciwko zmianom opowiedziały się Niemcy.
więcej:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Akurat w tej kwestii mogę powiedzieć tylko jedno - Angela tak trzymaj. :ok
 

Areopagita

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
1044
Reakcje/Polubienia
15
Miasto
różne
Do góry