Czy taki zestaw wystarczy do ochrony?

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
moim zdaniem wystarczy zemana antilogger z mbam pro albo emsisoft antimalwere
 

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2585
Reakcje/Polubienia
3047
Bunkier masz jak cholera..Tylko czy tego wszystkiego nie za dużo..?

Nie chce grzebać kijem w mrowisku, ale mam wrażenie że niektórzy na punkcie ochrony są przesadnie ostrożni. Rozumiem że współczesne zagrożenia są "cwane" i coraz bardziej bezczelne, ale jak ktoś lata po różnych chińskich stronach z crackami to nie dziwota że coś łapie.. Przeciętnemu kowalskiemu który lata sobie po sprawdzonych stronach i czasem zajrzy na jakieś niesprawdzone nic złego się nie przydarzy. A ludziska się zbroją tak jakby na wp.pl siedziało co najmniej Sality..Myślę że bardziej niż bunkry warto zwracać uwagę na aktualizacje programów w komputerze, oraz Javy, czy flasha, a do ochrony i spokojnego używania wystarczy jeden przyzwoity zestaw Internet Security. Poza tym wiele też zależy od samego internauty. Przepraszam że w tym temacie się tak rozpisałem, ale obserwuję ile programów do ochrony PC instalują ludzie i czasem się zastanawiam czy to oni są przewrażliwienie, czy ja zbyt zuchwały. Pozdrawiam.. :)
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
MLJ napisał:
Bunkier masz jak cholera..Tylko czy tego wszystkiego nie za dużo..?

Nie chce grzebać kijem w mrowisku, ale mam wrażenie że niektórzy na punkcie ochrony są przesadnie ostrożni. Rozumiem że współczesne zagrożenia są "cwane" i coraz bardziej bezczelne, ale jak ktoś lata po różnych chińskich stronach z crackami to nie dziwota że coś łapie.. Przeciętnemu kowalskiemu który lata sobie po sprawdzonych stronach i czasem zajrzy na jakieś niesprawdzone nic złego się nie przydarzy. A ludziska się zbroją tak jakby na wp.pl siedziało co najmniej Sality..Myślę że bardziej niż bunkry warto zwracać uwagę na aktualizacje programów w komputerze, oraz Javy, czy flasha, a do ochrony i spokojnego używania wystarczy jeden przyzwoity zestaw Internet Security. Poza tym wiele też zależy od samego internauty. Przepraszam że w tym temacie się tak rozpisałem, ale obserwuję ile programów do ochrony PC instalują ludzie i czasem się zastanawiam czy to oni są przewrażliwienie, czy ja zbyt zuchwały. Pozdrawiam.. :)

a potem się dziwią ze im się wszystko ładuje wieki no pewnie jak się zasa aktualizacje do 5 programów to nic dziwnego :sarkazm
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Nie widzę sensu posiadania netu bez wchodzenia na chińskie strony z crackami, warezy itp :jezyk a tak odrobinę poważniej ... zabezpieczenia powinny być na tyle silne i pewne żeby nie trzeba było przed wejściem na każdą stronę zastanawiać się 15 minut i trząść się ze strachu przed kliknięciem w nieznany link. Od dłuższego czasu używam SD (wer 1.1.0.325) +SS+Sbie ...wchodzę wszędzie , klikam we wszystko a system czysty niczym Joanna d’Arc :klawik....dodam jeszcze że zestaw nieodczuwalny dla systemu.
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
MLJ napisał:
Bunkier masz jak cholera..Tylko czy tego wszystkiego nie za dużo..?
Myślę, że każdy kto jakoś tam zajmuje się zabezpieczeniami czy szerzej bezpieczeństwem systemów ma tak etap, że próbuje sporo rzeczy na raz...powód jest prosty - szukanie doświadczenia...też tak miałem i uważam, że to nic złego, ze tak jest...po jakimś czasie wiadomo już więcej i wtedy bardziej świadomie dobiera się programy. Na wszystko przychodzi czas...nikt z nas przecież nie przychodzi na świat z taką wiedzą.
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
MLJ napisał:
Bunkier masz jak cholera..Tylko czy tego wszystkiego nie za dużo..?
Do mnie to czy do wacek_1984?
MLJ napisał:
przyzwoity zestaw Internet Security.
Jeżeli do mnie to napiszę tylko, że zrezygnowałem z KIS 14 na rzecz SSFW+SBIE i nie żałuję! Co do Shadow Defendera to po prostu chciałem coś do testowania softu. Dawniej robiłem snapa Keriverem i po skończonej zabawie cofałem snapa. Dzięki SD będzie to szybsze. Restart komputera i wszystko wraca do normy. Oczywiście nie rezygnuję z Kerivera! Kopia zapasowa systemu to dla mnie podstawa. Jeszcze raz napiszę. Nie mam zamiaru używać SD na co dzień tj. uruchomienie po starcie systemu. SD u mnie jest tylko z opcją na żądanie.
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
1qaz napisał:
MLJ napisał:
Bunkier masz jak cholera..Tylko czy tego wszystkiego nie za dużo..?
Do mnie to czy do wacek_1984?
MLJ napisał:
przyzwoity zestaw Internet Security.
Jeżeli do mnie to napiszę tylko, że zrezygnowałem z KIS 14 na rzecz SSFW+SBIE i nie żałuję! Co do Shadow Defendera to po prostu chciałem coś do testowania softu. Dawniej robiłem snapa Keriverem i po skończonej zabawie cofałem snapa. Dzięki SD będzie to szybsze. Restart komputera i wszystko wraca do normy. Oczywiście nie rezygnuję z Kerivera! Kopia zapasowa systemu to dla mnie podstawa. Jeszcze raz napiszę. Nie mam zamiaru używać SD na co dzień tj. uruchomienie po starcie systemu. SD u mnie jest tylko z opcją na żądanie.

ja nie wiem czemu jest takie parcie na ten SSFW on nawet w żadnych testach nie jest brany pod uwagę bit is plus dodatki jak zemana czy mbam albo emsis etc. wyglada to tak jak w przeglądarce i normalny użytkownik nie ma problemów
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
fluid napisał:
ja nie wiem czemu jest takie parcie na ten SSFW on nawet w żadnych testach nie jest brany pod uwagę bit is plus dodatki jak zemana czy mbam albo emsis etc. wyglada to tak jak w przeglądarce i normalny użytkownik nie ma problemów
Przepraszam, ale to nieprawda...SS jako antylogger był testowany i wypadł wyśmienicie, bijąc konkurencję na głowę...jako zapora, ale pod kątem ochrony proaktytwnej został przetestowany w wersji 2.7 u Matouska też z bardzo dobrym wynikiem. Czy to parcie?...nie to rozsądek poparty twardymi dowodami.
Zapory jako takie (w klasycznym ujęciu czyli kontrola sieci) nie są chyba nigdzie testowane od chyba 2010 lub 2011...nie znam w każdym razie wyników nowszych testów pod tym kątem. Były jakoś 2 lata temu testy na anti-malware.ru, ale też bardziej pod kątem ochrony proaktywnej, niż kontroli sieciowej.
 
A

Anonymous

@fluid widzę że stosujesz słynną na polskich forach zasadę- nie znam się, to się wypowiem... :szydera
 

jenni

Nowy użytkownik
Dołączył
10 Marzec 2014
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
A jaka jest wasza szczera opinia microsoft essentials? Nadaje się, czy jest wystarczające dobre by chronić komputer. Czy lepiej coś płatnego?
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
jenni napisał:
A jaka jest wasza szczera opinia microsoft essentials? Nadaje się, czy jest wystarczające dobre by chronić komputer. Czy lepiej coś płatnego?


lepiej juz avast albo comodo jak z darmowych

marsellus może i nie znam się ale dla normalnego usera ssfw jest tak potrzebny jak baletnicy man z klocków lego :francuz btw i tak wole kis bit and mbam pro emsisoft etc. :jezyk
 
A

Anonymous

fluid napisał:
ja nie wiem czemu jest takie parcie na ten SSFW on nawet w żadnych testach nie jest brany pod uwagę bit is plus dodatki jak zemana czy mbam albo emsis etc. wyglada to tak jak w przeglądarce i normalny użytkownik nie ma problemów
Nie siać herezji karwasz twarz :lanie , to że czegoś nie znasz nie oznacza,że nie jest dobre.
To nie tylko antylogger,ale sofcik z świetnym modułem HIPS do tego lżejszy wielokrotnie od Twojego Bitka.
fluid napisał:
marsellus może i nie znam się ale dla normalnego usera ssfw jest tak potrzebny jak baletnicy man z klocków lego. btw i tak wole kis bit and mbam pro emsisoft etc.
A jaki jest : wzorzec normalnego usera ?? Bo nie bardzo rozumiem.
Odpalisz coś przez przypadek...SSF zawsze Cię powiadomi,a sprytny virek objedzie te Twoje softy na glanc :wariat .
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
bitka tak można ustawić ze będzie śmigał jak hips i to tak wył ze nie będziesz wiedział jak się nazywasz :yhy

ps normalny znaczy zwykły zjadacz stron www etc .
 
A

Anonymous

fluid napisał:
bitka tak można ustawić ze będzie śmigał jak hips i to tak wył ze nie będziesz wiedział jak się nazywasz :yhy
Fluid-nie rżnij głupa...bo stajesz się irytujący :wariat .
Wystarczy napisać : sorki pomyliłem się.
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
heheh niech ci będzie :yes master
 
Do góry