Test programu TrustPort Total Protection 2011

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Test programu TrustPort Total Protection 2011

 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Jak na 4 silniki program się nie popisał . Jakby zamiast Normana, AVG, dr. Weba i jeszcze jakiegoś był Ikarus, Kaspersky, Avira, Bitdefender to byłoby o niebo lepiej. Brak Hipsa też daje o sobie znać , lecz kto by pomyślał, aż 4 silniki po co Hips, 4 silniki, ale średniej lub słabej jakości: Norman 88-90% wykrywalności, Dr web. podobnie , AVg trochę lepiej. Nie pamiętam 4 silnika niestety. Co do wyglądu to nawet nawet , nie jest najgorzej. Czekamy na kolejne testy :)
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
To,że za drugim razem nic nie znalazł jest normalne i nie ma w tym nic dziwnego,program za pierwszym razem zmienił ROZSZERZENIA a nie NAZWY plików
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18252
Reakcje/Polubienia
38557
Miasto
Gdzieś w Polsce
Dzięki za test SE7EN. Trochę cienko wypadł ten progsik...
Może dasz się namówić na kilka słów podsumowania pod każdym testem wg jakiegoś schematu, może tabeli. Takiego samego dla danej grupy testowanych programów, czy to AV, czy FW lub IS. Twój własny projekt oceny, wg kryteriów danej grupy, stałych lub które uważasz za najważniejsze... Łatwiejszy do wglądu i porównań.
 

LanceNDZ

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
110
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Katowice
nawet 4 silniki dają zawsze skończoną liczba sygnatur, dlatego zgadzam się z przedmówcą HIPS by się przydał, panowie z TrustPort chcieli iść na skróty i jak widać obrali niewłaściwą drogę
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
No i skonczylo sie na dobrym pomysle...i wyszla tak jak zwykle ..czyli dooppa.Spodziwalem sie ze program bedzie lepszy.Ale nie ma co sie dziwic , ostatnio programy av coraz czescie przestaja soebie radzic.
Swietna recenzja ...jak zwykle.
Mam prosbe... o test Bitdefendera IS 2011.
 

LanceNDZ

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
110
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Katowice
Securitas napisał:
Mam prosbe... o test Bitdefendera IS 2011.

sam bitdefender był już przez SE7ENA testowany (jak i kilka innych pakietów korzystających z jego silnika->Immunet, F-Secure, Bullguard) viewtopic.php?f=16&t=987 nie wydaje mi się żeby w pakiecie IS wynik był znacząco różny
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Jeśli BitDefender Antivirus Pro 2011 używa wszystkich mechanizmów proaktywnych co wersja BitDefender Internet Security 2011 to wynik powinien być bardzo podobny (wręcz taki sam), szczególnie mam tu na myśli monitor zachowań. Niestety po pobieżnym przeglądnięciu strony producenta ciężko jest to jednoznacznie określić, więc jak by ktoś miał jakieś informacje na ten temat to niech się nimi podzieli. Na stronie można przeczytać ze obie wersje charakteryzuje funkcja:
STOP VIRUSES AND SPYWARE COLD
Proactive protection stops new viruses and malware that other products miss.
Niestety nie znam dokładnych szczegółów.
 
A

Anonymous

a w ogóle testowałeś ochronę proaktywną w bitdefenderze chyba nie bo na standardzie jest ona całkowicie wyłączona i trzeba ręcznie uruchomić w ustawieniach
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Jeśli trzeba włączać w ustawieniach to nie testowałem bo zostawiam domyślną konfigurację do testów, jak bym coś musiał zmienić to poinformował bym o tym w video. Jeśli w wersji IS też trzeba włączać to i tak wynik był by bardzo podobny (np. Trojan-Downloadery mogły by zostać dodatkowo zablokowane na zaporze sieciowej wersji IS itp.).
 
Do góry