Niepokojący komunikat Avast

polpio

Świeżak
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Reakcje/Polubienia
0
Co jakiś czas jeden z modułów najnowszej wersji Avasta sygnalizuje mi, że 26 problemów systemu w tym 6 programów niepotrzebnie spowalnia mój komputer oraz przeglądarkę. Ponieważ mam darmowy avast nie mogę sprawdzić o jakie programy czy problemy mu chodzi. Nie chcę też wykupować tej płatnej wersji, która by mi to wskazała i ewentualnie naprawiła.
Może ktoś zna inny program, który by mi wskazał te sygnalizowane problemy czy programy.
Nadmieniam, że jak do tej pory to nie narzekam na działanie moich komputerów ale ciekaw jestem co sygnalizuje ten moduł avasta.
pozdrawiam
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Nie wiem jaki masz system ale na XP wystarczy np.:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A co do Avasta, to przecież jakoś musi zwabić klienta który by chciał za niego zapłacić.
 

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
Jeżeli chodzi o Avasta Free to prawdopodobnie (nie jestem ekspertem) za niepotrzebne spowalnianie komputera odpowiedzialne są programy które uruchamiają się razem z startem systemu np: SunJavaUpdateSched itp. Powyłączaj wszystkie programy/usługi które niepotrzebnie startują w Autorun. Jeżeli chodzi o przeglądarki to najczęstszą przyczyną są wtyczki i rozszerzenia do nich więc musisz je zweryfikować. Avast Free posiada moduł który sprawdza wtyczki/rozszerzenia w przeglądarkach -"Czyszczenie Przeglądarki" sprawdz tam. Jeżeli chodzi o program który może ci pomóc w usunięciu tych problemów to możę poleciłbym Glary Utilities. Masz tam wszystkie narzędzia których potrzebujesz i jest za free

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
.
 

thorsten

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
115
Reakcje/Polubienia
6
Już instalacja Avasta , sama w sobie jest niepokojąca.To desperacja. :chory
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35560
Reakcje/Polubienia
24590
Miasto
Trololololo
thorsten napisał:
Już instalacja Avasta , sama w sobie jest niepokojąca.To desperacja. :chory
to teraz ładnie przedstaw argumenty jakieś na potwierdzenie.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
JA korzystam z Avast Premier na XP , denerwuje mnie "piaskownica" i moduł aktualizacji programów. Wyłączyłem w ch...rę i tyle.Każdy program, niepodpisany cyfrowo, jest przez Avast uważany za podejrzany, ale to pestka, bo jak testowałem Kasperskiego to każdy nawet podpisany program był podejrzany i to dopiero wkurzające. Każda wtyczka przeglądarki sprawdzana jest dziesięciokrotnie i za każdym razem. Ostatnio programy antywirusowe tak naprawdę chcą przejąć władzę nad naszymi kompami i to jest nienormalne...Nie dajmy się zwariować.Jedynie jeszcze Eset jest w nornie i Windows Defender.
 

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
EmmersEmmers napisał:
JA korzystam z Avast Premier na XP , denerwuje mnie "piaskownica" i moduł aktualizacji programów. Wyłączyłem w ch...rę i tyle.Każdy program, niepodpisany cyfrowo, jest przez Avast uważany za podejrzany, ale to pestka, bo jak testowałem Kasperskiego to każdy nawet podpisany program był podejrzany i to dopiero wkurzające. Każda wtyczka przeglądarki sprawdzana jest dziesięciokrotnie i za każdym razem. Ostatnio programy antywirusowe tak naprawdę chcą przejąć władzę nad naszymi kompami i to jest nienormalne...Nie dajmy się zwariować.Jedynie jeszcze Eset jest w nornie i Windows Defender.

Windows Defender ??? Emmers chyba się trochę zapędziłeś :dziwak
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
Polecam sprawdzić autostart np. CCleanerem, usunąć co zbędne. To samo z wtyczkami w przeglądarkach.
Każdego AV można ustawić "pod siebie".
Kontrola wszystkiego jest związana z faktem możliwości dzisiejszych zagrożeń.
Niestety.
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
@ Emmers

bo jak testowałem Kasperskiego to każdy nawet podpisany program był podejrzany i to dopiero wkurzające. Każda wtyczka przeglądarki sprawdzana jest dziesięciokrotnie i za każdym razem.

Z całym szacunkiem - Kaspersky IS używam od lat i nie mam z nim problemów. Taka jego rola sprawdzać i być skutecznym.
Jedynym mankamentem KIS jest to, że obciąża dość znacząco system przy aktualizacji i skanowaniu /dlatego przy słabszym sprzęcie -nie polecam instalowania KIS, a jeśli już, to trzeba go odpowiednio ustawić a skan ustawić np. po zakończeniu pracy na kompie i zaznaczyć "wyłącz po skanowaniu"/.
Avast i Comodo mniej obciążają system.
Myślę, że są dobrą alternatywą do instalacji na słabszym "sprzętowo" kompie.

Hmmm ... Co do .... Windows Defender - nie chcę się wypowiadać ... :Stop

P.S. Swego czasu AVG wywalał co chwila komunikat lub sam usuwał wiele bezpiecznych plików /przy ustawieniu zalecanym/. Po odpowiednich korektach ustawień był też niezły.
Nie śledzę jak jest teraz ... :szydera
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Najlepiej wrzuć screena co startuje ci z systemem a my powiemy co możesz lub musisz wyłączyć i będzie git
 

polpio

Świeżak
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Reakcje/Polubienia
0
W tym rzecz, że tutaj nie umiem wkleić załącznika w postaci screen'a chyba że wrzucę na jakiś portal i wkleję tutaj link
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
polpio napisał:
W tym rzecz, że tutaj nie umiem wkleić załącznika w postaci screen'a chyba że wrzucę na jakiś portal i wkleję tutaj link

Tu masz wszystko opisane krok po kroku: post60446.html#p60446
 
Do góry