Aktywacja systemu Windows Xp - piracka kopia ...

boniaszek

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
136
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Witam. Jestem posiadaczem LEGALNEGO systemu windows xp HE . I mam taki problem otóż nie mogę już aktywować systemu na swoim kluczu więc jakiś już czas aktywuje go przez telefon podając identyfikator. Miesiąc temu było wszystko cacy. A tu dzisiaj po formacie ku mojemu zdziwieniu automat mówi mi iż mam piracką wersje systemu. Co mam z tym fantem zrobić ?
Nie wiem co się dzieje. Zapewniam że windows jest 100% legalny, nic nie grzebałem i jest ok
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35578
Reakcje/Polubienia
24604
Miasto
Trololololo
A nie próbowałeś czasem aktywować tego klucza na 2 PC? Może dlatego MS " zablokował ", oczywiście możliwe ze MS ma u siebie taki burdel :p i tu leży przyczyna.Próbowałes jeszcze raz aktywować go przez telefon ?. Najlepiej będzie jak pogadasz z kimś " żywym " od MS Polska, sam posiadam MS Home i wiele razy aktywowałem go online ( nie przez tel. ) bez żadnych problemów.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Co to za wersja systemu (box, oem ?) dokonywałeś/aś jakiś zmian konfiguracji sprzętowej komputera (nowe części itp. ?).
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
jeszcze nie miałem takiego przypadku ze swoim windowsem oem
owszem limit on-line i potem aktywacje telefoniczne występują, ale wszystko idzie jak po maśle
teraz chyba nie da sie z nikim żywym tam porozmawiać, wszystko automatyka
kiedyś pytali np. "co jest na naklejce licencyjnej w prawym górnym rogu" by sie upewnić że masz legala, ale chyba przemyśleli że to bez sensu
bo jak ktoś chce ich przekręcić to i tak to zrobi więc dali automat bez zbędnych pytań
 

waderr73

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
192
Reakcje/Polubienia
0
Norma. Zbyt często aktywowany system. Poczekaj do jutra, zadzwoń i porozmawiaj z miłą panią, kilka pytań i dostaniesz nowy klucz.
 

OnSam

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
426
Reakcje/Polubienia
1
Pamiętam miałem podobną sytuacje. Wersja OEM pozwala na aktywowanie systemu z klucza tylko kilka razy, potem zostaje już tylko aktywacja przez telefon. Kiedy już zdecydujesz się na nią raz jeszcze do doprowadź do jakiegokolwiek błędu w aktywacji telefonicznej, aż usłyszysz informacje, że za chwilę zostaniesz połączony z obsługą klienta - tam już sobie wszystko wyjaśnisz.

... Pamiętam jak ja aktywowałem system telefonicznie i po zakończonej pozytywnie całej operacji słyszałem taki tekst (Twój system XP został aktywowany - ciekawostką jest, to iż aktywowałem system Viste). :D
 

Naits

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Wrzesień 2010
Posty
932
Reakcje/Polubienia
6
co do aktywacji telefonicznych w przypadku limitu na te on-line to jest dziwna sprawa
konsultanci wiedzą że wtedy zostaje już tylko telefon, a mi po roku odnowiły sie i mogłem jakieś 3x aktywować znów on-line :)
tak sie zdarza losowo, może być i co pół roku nagle że aktywacja on-line zadziała
 

boniaszek

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
136
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Też kiedyś z tą aktywacją online miałem xD a telofonicznie odnawiałem już z 6-7 razy i zawsze działało teraz poraz pierwszy ;p jutro spróbuje wprowadzić klucz i aktywować online ;) a jest jakiś email do konsultanta by zadać pytanie ?

EDIT:


Dobra już działa ;) Nie wprowadzałem wcześniej klucza gdyż byłem pewny że nie zadziała. Tymczasem wprowadziłem go ale wziąłem aktywacje telefoniczną ( wcześniej ją brałem bez podawania klucza [był inny identyfikator]) Wygenerowało mi nowy i wszystko hula ;) Co nie zmienia faktu że wcześniej bez podawania klucza wszystko było cacy. Nie wiem czemu tak się stało i dostałem tylko nerwów ale wyszło dobrze i trzeba się z tego cieszyć.

Pozdrawiam tych którzy chociaż w najmniejszym stopniu chcieli mi pomóc ;)
 
Do góry