Mój nowy zestaw do ochrony komputera - (pytanie)

A

Anonymous

Conti napisał:
Shadow Def jest super .... dopóki nie stracisz przez niego ważnego dokumentu, pliku, zdjęcia, wykonanej pracy itp ....... wtedy okazuje się być na równi z wirusem.
Conti-a jakim cudem :eek: ?? Wyłączasz z ochrony folder do którego zapisujesz w/w rzeczy i nic nie tracisz.Nie mieszajcie Chłopcu w głowie !
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Wyłączasz z ochrony folder do którego zapisujesz ........ O to mi chodzi, zawsze trzeba pamiętać i sprawdzać gdzie zapisujesz, gdzie kopiujesz. Niby prosta i łatwa rzecz, też tak kiedyś myślałem. Potem okazało się, że pamiętanie o takich pierdołach jest na tyle mało istotne w porównaniu z innymi rzeczami, że zapominasz o tym. Serio. Nie pamiętam ustawień routera, firewalla, programów, sieci itp. Mam wrzucone na backup albo kopie ustawień albo screenshoty. Skończyłem zabawę z testowaniem, z reinstalacjami, z poszukiwaniem zabezpieczeń, najlepszych programów itp. Potrzebuje kompa żeby działał i nie gubił mojej pracy.
Dlatego istotna jest odpowiedź na pytanie czego oczekuje się od oprogramowania.
Nie zawsze teoretycznie najbezpieczniejszy zestaw jest dobry dla każdego. Sam kiedyś miałem ciekawe doświadczenie z małżonką, która rozbrajająco poinformowała mnie że nie czyta komunikatów które się często pojawiają tylko klika "yes" na odczepnego, bo inaczej coś nie działa. Tak właśnie wygląda wynik nadmiernej ilości pytań zadawanych przez jakiegoś firewalla i / lub kontrolera procesów......
Znajomy przy Comodo IS nałapał wirusów ... bo pogram się za dużo pytał a użyszkodnik przestał czytać pytania a odp zawsze była "tak" "zezwól" itp ...
 
Do góry