Konkursy, Konkusy, Konkursy.

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5477
Reakcje/Polubienia
3995
Miasto
Polska
Dorzucę i ja swoją cegiełkę.
Wszelkie próby 'wzięcia w karby' konkursów 'wezmą w łeb', jeśli się nie wprowadzi pewnych jasnych, żelaznych zasad losowania, no bo przecież to losowanie decyduje o wygranej. Nieprawdaż? :)
Jeśli zatem pulę nagród podzieli się np. na 3, to w losowaniu nagród pierwszej grupy, tej najliczniejszej, braliby udział moderatorzy oraz fąfle, no i oczywiście admin. W drugiej (mniej licznej) zasłużeni oraz stali bywalcy, zaś w trzeciej - wygadani oraz zieloni.
Weźmy dla przykładu 10 licencji. 5 byłoby dla pierwszej grupy, 3 dla drugiej i 2 dla trzeciej, albo np. 6:3:1, albo 5:4:1 itd. Przy ośmiu : relatywnie 5:2:1 lub 4:2:2, albo jeszcze inaczej. Organizujący podałby na wstępie wariant podziału.
Co to daje. Ano m.in. to, że prawdopodobieństwo wygranej multikonciarzy trochę spadnie, przyjmując założenie, że kolejne ich konta pozostają w grupie 'zielonych'.
Przy tym podziale, użytkownicy żadnej z grup nie mogą poczuć się poszkodowani czy ominięci. Mają tylko mniejszy kawałek tortu do podziału. Może będą bardziej aktywni, żeby wspiąć się do wyższej grupy? Kto wie?
Co zrobić w przypadku braku wystarczającej liczby chętnych z grup? Pula lub jej część przechodziłaby na niższą w kolejności, albo organizujący korzystałby z klauzuli zastrzegając sobie prawo do zmiany proporcji podziału nagród, ale tylko w przypadku braku pełnej obsady startujących konkursowiczów.
No i teraz sprawa sępów, kolekcjonerów, jak zwał tak zwał.
Po pierwszych trzech konkursach (nie w miesiącu tylko w kolejności), każdy uczestnik należący do I grupy losowania przechodziłby do niższej, drugiej grupy na kolejne 3 losowania. Po kolejnych 3 losowaniach, uczestnik ten wracałby do I grupy, albo przechodziłby do III, w zależności od ustaleń. Tak samo działoby się z użytkownikami II grupy losowania, którzy przechodziliby do III. Tylko ci z ostatniej grupy pozostaliby ciągle w swojej.
Spowoduje to pewnego rodzaju dodatkową loterię. Trzeba będzie mocniej przemyśleć swój udział w konkursach na dany program, a właściwie na kolejne 3.
Powyżej zaprezentowałem wyłącznie pewne założenia. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, ale można je dopracować, jeśli tylko będzie taka chęć ze strony i admina, i organizatorów konkursów.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35554
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
To może 1 dla ogółu i 1 dla wyższej instancji na miesiąc
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
Najlepszy konkurs
64659315935034447370.png

z dwa tygodnie Avg tuneup działało i to było tyle dziękuje organizator :p :p :p :p :p :p
oo a jak chcesz dalej pro to
80268837049194063698.png
:p :p :p :p :p :p :lanie
71958688464007659765.png
wiec o co chodzi? nie wiem przeciez konkurs był o pro :eek:o :eek:o :eek:o :eek:o :eek:o :eek:o :eek:o :eek:o
 
A

Anonymous

Faktem jest, że konkursów jest przesyt w ostatnim czasie i może naprawdę należałoby nieco wyluzować, bo widać po ilości biorących udział w konkursach, że ludziska są nimi zmęczeni.
Ja poszedłbym dalej i powiedział, że każdy organizator ma prawo do 1 konkursu na kwartał i będzie git majonez :piwko
 

LGG

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Grudnia 2011
Posty
756
Reakcje/Polubienia
21
angellomichel387 - u mnie działa bez problemów.

pozdrawiam
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
A ja proponuje konkursy tzn losowanie dzielić na 2 razy np. jest 10 nagród a więc bierzemy z tego 5 nagród i losujemy je miedzy uczestnikami konkursy od rangi zasłużony wzwyż i i dzięki temu osoby o tej rangi są nagrodzone za swoją aktywność i dalej druga pula nagród czyli 5 jest losowana na wszystkich bez względy na rangę plus osoby które nie załapały się na nagrody w pierwszej puli losowania a więc dzięki temu osoby od rangi zasłużony wzwyż zostaną nagrodzone za aktywność bo będą mieli okazje jak im się nie poszczęści w pierwszym losowaniu to w drugim może im dopisze szczęście i co za tym idzie osoby które są na tym forum tylko na sępa będą miały już mniejszą możliwość wygrania Pozdr
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
No to chyba wsadzę w kij mrowisko, bo temat zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem, a głosy odbiegające od dającej się jednak zauważyć głównej linii - specjalnego traktowania zasłużonych spotykały się dotychczas ze zjebą. Nie czuję się na Forum nowy, mimo że nie pokrywa się to z rangą. Śledzę forum odkąd wielebny OXY zamknął bloga i przekierował wiernych na forum. Po jakimś czasie się zarejestrowałem, a dopiero od niedawna (odkąd mam więcej czasu) zacząłem się bardziej udzielać. Dlatego też to, co dzieje się na Forum żywo mnie interesuje. Nie mam nic przeciwko, co więcej - popieram honorowania za aktywność na forum. Jest cale pokaźne grono osób, które odwalają (lub robiły to w przeszłości) mnóstwo mrówczej roboty. Szczególnie jest to dla mnie widoczne w "programach z promocji" i "konkursach". Ciężko się zmieścić z jakimś newsem w tak rekordowo szybkim czasie, w jakim są one zamieszczane na forum. :dziwak I niech tak zostanie. Bynajmniej nie narzekam. Szacun bez wątpienia za to się należy, przejawiający się m.in. również w jakiejś formie nagradzania. Wybacz jednak Angelo, ale Twój pomysł nie podoba mi się i byłby przegięciem. Byłoby czymś na kształt wylewania dziecka z kąpielą. Sam wiesz jakie wkur... były komentarze na DB po Twoim konkursie (którego sam zresztą byłem laureatem). Pomijając już w tym miejscu sam ich kontekst i absurdalność, po co dawać im jakąkolwiek pożywkę. Może być co jakiś czas konkurs z parytetami (pytanie jakimi), ale co jakiś czas i moim zdaniem na pewno nie każdy. Bo wątek konkursowy tak naprawdę ma szerszy kontekst i nierozerwalnie wiąże się z pytaniem, jakie ma być nadal Forum. Czy ma być nadal otwarte na nowych użytkowników, czy też ma zamieniać się w bardziej zamknięte ze stałą liczbą wiernych - zasłużonych użytkowników, gdzie każdy ewentualny nowy użytkownik spotka się z (mniej lub bardziej dosadnie wyrażaną) podejrzliwością, ze jest albo "sępem" albo w najlepszym razie marudą, która będzie zadręczać innych bezsensownymi pytaniami albo czy Forum w ogóle nie zamieni się w rodzaj kolektywnego bloga pisanego przez 20 - 30 osób. Doskonale chyba zdajemy sobie sprawę, że powiedzmy "łowców nagród" spotyka się na innych tego typu forach. Pewnie, że są irytujący, ale ilu z nas z ręką na sercu może powiedzieć, że startując w konkursach na zagranicznych forach miało przynajmniej po 30 - 40 postów? Można szukać rozwiązań tego problemu, ale chyba nie tak drastycznych. Wkurza mnie, kiedy w życiu społecznym często zdarza się tak, że jak ktoś dorwie się do jakiegoś stanowiska, to zaczyna patrzeć na innych podejrzliwie i z góry. :lanie Nie chciałbym również, żeby tak działo się tutaj. Jestem za tym, żeby forum pozostało otwarte na świeżą krew, bo dzięki temu będzie ciekawsze jako platforma wymiany poglądów i silniejsze na zewnątrz. Nie sprzyjają jednak temu czasami (jest to jeszcze wyjątek, pytanie czy na długo) pojawiające się (deprymujące dla nowych użytkownikow, którzy nie zorientowali się w kąśliwym stylu niektórych z nas lub w strukturze forum) komentarze typu "(...)tu trzeba myśleć, to nie DB(...)" albo "(...) nie zawracaj głowy, to już było na forum, poszukaj sobie; od czego masz Google(...)" lub też przy zdarzającej się szczerej (bywa czasem nawet ostrej) wymianie poglądów miedzy Zielonym z np. Zasłużonym sytauacji, gdzie ten ostatni dostaje kilka pochwał za posta i można odnieść wrażenie, że na forum panuje zasada subiektywnego wspierania się w oparciu o wzajemne sympatie. Muszę przyznać, że z nagradzaniem za aktywność na forum też może być różnie. Dla przykładu, jeżeli wczoraj zamieściłem 3 posty o 3 zagranicznych konkursach i dostałem jedną pochwałę od koleżanki Tofany ( :dziękuję ). Nie mogę pozbyć się wrażenia, że gdyby te posty zamieścił Fąfel, to otrzymałby nie 1 a przynajmniej 3 pochwały. A skoro pochwały i ranga użytkownika byłyby tak istotne np. przy udziale w konkursach, już nawet nie po to żeby mieć większą szansą na wygraną, ale jedynie po to żeby nie spotkać się z negatywną oceną o sępienie, to tylko kwestią czasu pozostanie kiedy jakiś mądrala, założy sobie 5 różnych kont z 5 różnych IP i adresów e-mail, po czym jedno konto będzie sowicie obdzielał pochwałami z pozostałych 4. Tylko czy komuś jest potrzebna taka schizofrenia. Dlatego też jest za rozważaniem tematu zasad udziału w konkursach w szerszym kontekście i za umiarkowaniem przy dzieleniu użytkowników przy tej okazji na równych i równiejszych. Podoba mi się formuła otwartego forum, która m.in. cenię również za to, że daje mi możliwość wyrażenia mi opinii w tym otwartym dla wszystkich wątku i transparentność zasad na nim panujących. Nie popieram w związku pomysłów, który wprowadzenie zmierzało w kierunku jego elitarności, zamykania się lub zamieniania go w bloga (w tym miejscu szczególne pozdrowienia dla OXYGEN THIEF, którego bloga do dziś jestem fanem). Pozdrawiam :england
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jako, że kolegę piętro wyżej dotknęła wena (nie potępiam) i stworzył krótką nowelkę postaram się streścić.

Jest tu już długo (wcześniej na blogu), nie udzielał się bo nie miał czasu, teraz to się zmieniło i jest z nami. Chwali zasłużonych dla forum i podziwia to co robią. Ogólnie kolega uważa pomysł Michała Anioł za poroniony. Nawiązuje do konkursu o StrongRecovery i tego wszystkiego co się tam działo. Dalej jest zdania, że forum powinno być otwarte na świeżą krew a nie kłębiło się wśród kilkunastu osób. Później zauważa, że nowi też mogą brać udział w konkursach bo i my starujemy na innych forach nie mając tam morza komentarzy i dużej aktywności. Nie lubi taże jak osoby na wyższym stanowisku źle zwracają się do tych na niższym ale zaznaczam, że nie nawiązuje do naszego forum tylko ogólnie. Dalej obrywa się mnie (nie mam pretensji) więc pomijam. Później jest sprawa pochwał, który tu już omawialiśmy jakiś czas temu. Jedni dostają więcej, inni mniej itd. Następnie o multikontach (tak, to też już było).
Na koniec zadowolenie, że forum jest otwarte i przejrzyste i oczywiście laurka dla naszego Prezesa :yes master

Pamiętajcie, że jeśli zgadzacie się z kolegą i myślicie o przyznaniu pochwały, pamiętajcie też o piszącym to streszczenie :dziękuję
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Hola al_arsen, przecież wszyscy tutaj potrafią czytać. O co chodzi? O to, że dla niektórych za dużo do czytania, czy że nie w smak. Jeżeli byłaby taka potrzeba, to sam bym to streścił najlepiej. Ale takowej nie widzę. Twoje streszczenie (jednak niezbyt dobre, nie oddaje sensu mojej wypowiedzi i chyba złośliwe, ale gdyby było inne pomyślałbym pewnie, że się rozchorowałeś :dziwak) Poza tym sam wiesz: "Nie ma obowiązku czytania wszystkich postów". Temat jest poważny. Zjebać i obśmiać można wszystko, tylko po jakiego wała? Jedna rzecz mnie interesuje: gdzie odniosłem się do Ciebie. Reszta była przewidywalna. :dziwak
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie było ani krzty złośliwości w moim streszczenie. A odniosłeś się do mnie tutaj:
zeno06 napisał:
komentarze typu "(...)tu trzeba myśleć, to nie DB(...)"
to był mój komentarz :szef
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Wybacz, tekst zapamiętałem, gorzej z autorem. Dodam też, że nie był skierowany do mnie. Widzisz tekst dobry, dlatego utkwił mi w pamięci, z tymże: nie zawsze, nie wszędzie i nie wobec każdego.... (ale o tym właśnie napisałem w pierwszym poście).
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Moje streszczenie było w formie żartu i nie chciałem być złośliwy. Dużo napisałeś i dobrze a ja to przeczytałem.
Temat jest poważny. zj***ć i obśmiać można wszystko, tylko po jakiego wała?
Nie obśmiałem tematu bo wcześniej wypowiedziałem się w poważnym tonie co na temat konkursów myślę. W dodatku zaglądaj czasem na czat bo tam nie dalej jak wczoraj ten temat był poruszony i wyjaśniło się więcej niż w tym temacie.
deprymujące dla nowych użytkownikow, którzy nie zorientowali się w kąśliwym stylu niektórych z nas lub w strukturze forum
Może się jeszcze nie zorientowałeś w moim kąśliwym stylu.

A na koniec jeśli Cię któryś z moich komentarzy zdenerwował, uraził lub zniesmaczył to przepraszam. Moderator jak uzna za stosowne to niech usuwa. :hippie
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
al_arsen napisał:
Może się jeszcze nie zorientowałeś w moim kąśliwym stylu.
A na koniec jeśli Cię któryś z moich komentarzy zdenerwował, uraził lub zniesmaczył to przepraszam. Moderator jak uzna za stosowne to niech usuwa. :hippie
:hippie Daj spokój. Nie ma takiej potrzeby, chociaż gest doceniam. :piwko Zorientowałem się w stylu i to już dawno. :dziwak Dzisiaj nawet (wcześniej) trochę pożartowaliśmy przy okazji życzeń walentynkowych. Jest tu na forum kilku moich faworytów z kąśliwym piórem. Czasami idzie w pięty, ale też muszę przyznać, że sporo jest tekstów ostrych, a przy tym jednocześnie dowcipnych. Ze swej strony obraziłbym się jakbyś zaczął mnie traktować jak dziecko specjalnej troski :Stop Martwi mnie tylko, jak ktoś jeszcze niezorientowany dostanie takim tekstem prosto między oczy, to albo się schowa z jakimkolwiek postem na pół roku albo co równie chyba niedobre zaperzy się i jedzie z grubej rury :ireful .
Żałuję zatem, że nie śledzilem czatu.
Przy okazji konkursów i tekstów moze fajnie byłoby (przynajmniej zglaszam taki pomył) zrobić stały "Konkurs na złote strofy forum", gdzie każdy mógłby zgłaszać zabawne (albo głupie) posty użytkowników lub ich fragmenty w formie np. linka do postu. Rozstrzygnięcie konkursu raz na rok (lub pół roku). Wszyscy mogą głosować, zwycięzcą - autor postu z największą liczbą głosów.
Tylko z ostatnich 2 tygodni miałbym ze 4 propozycje. :dziwak
A przy okazji, kto pierwszy na forum zarzucił tekst: "Nie ma obowiązku czytania wszystkich postów"? :scratch
 
A

Anonymous

zeno06 napisał:
Przy okazji konkursów i tekstów moze fajnie byłoby (przynajmniej zglaszam taki pomył) zrobić stały "Konkurs na złote strofy forum", gdzie każdy mógłby zgłaszać zabawne (albo głupie) posty użytkowników lub ich fragmenty w formie np. linka do postu. Rozstrzygnięcie konkursu raz na rok (lub pół roku). Wszyscy mogą głosować, zwycięzcą - autor postu z największą liczbą głosów.
Tylko z ostatnich 2 tygodni miałbym ze 4 propozycje.
A przy okazji, kto pierwszy na forum zarzucił tekst: "Nie ma obowiązku czytania wszystkich postów"? :scratch
Jeżeli o głupie posty chodzi, to przecież wiadomo zawsze nagrodę zgarnie pogromexe :szydera
 
Do góry