W firefox nie działa Alt i Ctrl

baarao7

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
183
Reakcje/Polubienia
3
Od jakiegoś czasu mam problem jak w temacie. Skutkuje to tym, że czasem nie mogę wpisać polskich liter np. w wyszukiwarce lub gdy piszę jakiegoś posta. W innych programach, jak np. word, notepad, polskie litery działają. Równocześnie nie działa też Ctrl, a co za tym idzie takie skróty jak Ctrl+C, Ctrl+V (np. przy Ctrl+C zamiast skopiować zaznaczony tekst - wpisuje literę "c"). Wprawdzie w takim przypadku wystarcza tylko zrestartowanie przeglądarki, by problem ten zniknął (dzięki temu w niniejszym poście używam polskich liter), ale jest to irytujące. Dodam, że szukałam rozwiązania w necie i w googlach pojawia się wiele tematów pt. "brak polskich liter w Firefox'ie", ale żadne z podanych rozwiązań u mnie nie działa (poza wspomnianym restartem przeglądarki). Wie ktoś o co może tu chodzić?
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Miałem ten sam problem .W części za to były odpowiedzialne programy ,które korzystały ze skrótów literowych. Pozmieniałem skróty i wróciło część do normy :D
 

pss

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
16 Październik 2010
Posty
1127
Reakcje/Polubienia
62
Najczęstszą przyczyną jest jednoczesne wciśnięcie przycisku ctrl+shift - tym skrótem uruchamia się możliwość zmian wielkości okna w przeglądarce za pomocą innych kolejnych skrótów, np. ctrl +? zmniejsza okno, a ctrl+0 powiększa okienko. Aby wyłączyć możliwość korzystania z wyżej wymienionych należy ponownie wcisnąć ctrl+shift, po czym powróci funkcja polskiej pisowni i nie których zamienionych klawiszy. :D
 
Do góry