Buffer Zone Geswall Defensewall - ktory polecacie?

doran12

Wygadany
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
64
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
który podany z powyżej programów jest najlepszy do ochrony komputera ,czy mogą współpracować razem czy powodują konflikty i jaka zaporę polecacie do podanych programów . proszę o jakieś sugestie i proponowane przez was zestawy do ochrony ,,wielowarstwowej,,
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Ja mam w tej chwili taki zestawik: BufferZone Protection , Panda Cloud, SpyShelter Premium .I jak dla mnie jest leciutki i obsługa użytkownika jest do minimum :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Defensewall jest programem płatnym ale wydaje mi się że jest numero uno z tej trójki którą podałeś.Geswall występuje w wersji darmowej i działa na podobnej zasadzie jak Defensewall . Buffer zone to Sandbox ( piaskownica ) program typu Sandboxie . BZ tworzy wirtualne środowisko dla aplikacji.

Buffer Zone Pro jest darmowy
Sandboxie ma też wersję darmowa
Geswall także ma wersję darmową
Defensewall jest płatny

Najbardziej szczelny jest DW , swego czasu miałem tylko DW na lapie , skanerek na żądanie + oczywiście rozwaga = czysty PC ale wszystko zależy jak korzystasz z kompa i sieci.

Moja darmowe propozycja to

1.Panda Cloud AV + Geswall + Malwarebytes Antimalware jako skaner na żądanie
2.Immunet protect 3 + Geswall + Malwarebytes jako skaner
3.Avast free + Geswall + Mbam

Oczywiście to jest propozycja, np zamiast Geswalla możesz dać Buffer Zone lub Sandboxie lub Defensewall

Do każdego z powyższych zestawów dołożył bym program SpyShelter ( darmowa wersja tylko 32 bit ) na wszelkiej maści loggery ( keyloggery i inne )


Jeśli korzystasz z IE lub Firefoxa doinstaluj sobie darmowego KeyScramblera personal.

Co do firewalli to
Online Armor
Pc tools Firewall
Outpoost Firewall free
Private Firewall


Jak już pisałem wczesniej są to darmowe propozycje.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Zwróć uwagę że wszystkie z wymienionych przez Ciebie programy działają tylko na systemach 32bit, ja osobiście polecił bym Ci z nich DefenseWall.
 

doran12

Wygadany
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
64
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Dzieki bardzo za podpowiedzi naprawde ciesze sie ze trafilem na to forum .Zainstalowałem taki zestaw comodo firewall z defense ustawione na pro-aktywna ochronę ,emsisoft anti malware wersja full i do tego geswall wersja free z regułami pro, jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje, jak ustawić geswalla jako firewall i czy jest sens mając juz comodo .Mam tez wersje DefenseWall_HIPS_v2_56_gizmo_edition. czy dać go zamiast geswalla i jak się nim posługiwać.?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Defensewall 2.56 jest już stary, lepiej pozostań przy Geswallu
Odnośnie konfiguracji Geswalla jako zapory to raczej nie wiedzę sensu , w końcu masz Comodo
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Jak dla mnie to tylko kopanie się po kostkach :p , Google też podobno szpieguje i cała reszta.To są jakieś teorie wyssane z ......... i tyle.
 

doran12

Wygadany
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
64
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
oki , wiec zostanę przy comodo.Pisałeś bym dodał SpyShelter jest sens mając takie zestawienie jak podałem wyżej ,czy nie będzie tego za dużo i kolidowało ze sobą .Pytam bo chialbym mieć naprawdę dobre zabezpieczenie a przede wszystkim lekkie.Na komputerze urzęduje głownie syn i ściąga rożne rzeczy , zdarzało się często ze musiałem robić przywracanie systemu i naprawdę jest to uciążliwe .
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24900
Miasto
Trololololo
Spyshelter zadaje pytania, a skoro urzęduje syn to pewnie nie zwraca uwagi na to co klika, wiesz skoro masz Comodo z D+ i geswalla to raczej sensu nie widzę dla SpyShelter

Jeśli uzywasz przeglądarki Firefox lub Internet Explorer to zainstaluj sobie darmowy KeyScrabbler Personal ( na keyloggery - szyfruje to co wpisujesz na klawiaturce ) program w postaci wtyczki do przeglądarki , 0 obciązenia PC .
 
Do góry