Komputer poleasingowy - co to znaczy?

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Jak w temacie, co kryje się pod nazwą Komputer poleasingowy?
 

graf

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
768
Reakcje/Polubienia
0
Banki, firmy... etc. pozbywają się starych komputerów, ktoś to od nich kupuje (albo i nie) i handluje tym dalej. Zazwyczaj jest to dobry jakościowo sprzęt.
U mnie są od wielu lat takie sklepy (nie lombardy), gdzie można coś takiego kupić. Dają nawet roczne gwarancje i nie robią żadnego problemu w przypadku gdy jest jakiś problem. Nie wszyscy, bo są i tacy których lepiej omijać.

Coby za dużo nie pisać:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2175
Reakcje/Polubienia
246
Miasto
okolice internetu
Leasing to forma kredytowania zakupów, wykorzystywana głównie przez duże firmy. Dotyczy również sprzętu komputerowego. Po rocznym, dwu lub trzyletnim okresie leasingu, firma wymienia sprzęt na najnowszy z aktualnie dostępnych ofert, by nie zostać w tyle za innymi w wyścigu technologii i osprzętu. Natomiast dotychczas używany, poleasingowy sprzęt komputerowy jest wyprzedawany po bardzo atrakcyjnych cenach.
 

mac

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Wrzesień 2010
Posty
742
Reakcje/Polubienia
3
Miasto
Starogard Gdański/Berlin
Oznacza to że komputer był używany(wypożyczony) przez jakąś firmę i użytkowany. Firma ta musiała płacić miesięczne raty za wypożyczenie tego komputera a po skończeniu umowy zwrócić dany sprzęt. Oczywiście nie musi on być w pierwotnym(idealnym ) stanie.Jeżeli masz możliwość to sprawdz najpierw ten komp bo zdarza się że można kupić perełki a bardzo często "szmelc".
„Przez umowę leasingu finansujący zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, nabyć rzecz od oznaczonego zbywającego na warunkach określonych w tej umowie, i oddać tę rzecz korzystającemu do używania, albo używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony, a korzystający zobowiązuje się zapłacić finansującemu, w uzgodnionych ratach, wynagrodzenie pieniężne, równe co najmniej cenie, lub wynagrodzeniu z tytułu nabycia rzeczy przez finansującego.”
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Co to leasing to wiem, chodziło mi bardziej o to czy warto kupic taki komputer.
Dokładnie to chodzi o taki:
Dell Optiplex 790 lub 390.
Procesor i3 3,1GHz, 4GB RAM, 250GB dysk 7200RPM, Windows 7 Home 64
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2175
Reakcje/Polubienia
246
Miasto
okolice internetu
Sama specyfikacja nic nie mówi i nie znaczy. Cena, stan komputera, jak długo używany, w jakich warunkach - to jest istotne. Ideałem byłaby możliwość przetestowania. Dysk 250GB też nie wprawia w zachwyt.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Mam go właśnie na weekend i mogę oddać jakby mi nie pasował.
Na co zwrócić uwagę? Skąd mam wiedzieć jak i ile był używany?

Przedstawiciele handlowi to chyba mają notebooki? ;)
Dysk 250 wystarczy mi. Miałem mniejszy.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Filozof napisał:
alberto napisał:
Przedstawiciele handlowi to chyba mają notebooki? ;)
Dysk 250 wystarczy mi. Miałem mniejszy.

Jak kolega ma sprzęt na weekend to wszystko może potestować, jest mnóstwo programów do testowania sprzętu, dysku twardego, płyty, stanu (zwłaszcza osiągane temperatury) procesora itp itd.

Może kolega podać jakimi programami co potestować?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35568
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
kumpel swego czasu kupił takiego poleasingowego Della i służył mu jeszcze 6 latek , lapek dalej działa.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Nie znam się na tych testach za bardzo.
To co rozumiem, to:
Cristaldiskinfo mówi, że dysk w stanie DOBRYm.
HDD Tune wskazuje, że brak bad sectorów.
Dysk przepracował 7526 godzin. Czy to dużo?

Tylko raz się zdarzył niebieski ekran i się zrestartował. :nea Nie wiem dlaczego i co to znaczy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35568
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
alberto napisał:
Tylko raz się zdarzył niebieski ekran i się zrestartował. :nea Nie wiem dlaczego i co to znaczy.

Podpowie tobie to ten program

WhoCrashed – to bezpłatna wersja programu przeznaczonego do wykrywania i analizowania źródła problemu który wystąpił w systemie Windows. WhoCrashed pomaga w sytuacjach, gdy komputer restartuje się nagle . Dzięki WhoCrashed możemy sprawdzić co było przyczyną zrestartowania komputera, program analizuje logi z dziennika zdarzeń które są tworzone przy każdej awarii systemu czy podczas wystąpienia błędu.


W większości przyczyną błędów są złe/niedopracowane sterowniki czy błędy w oprogramowaniu i program będzie starał się podpowiedzieć jak je rozwiązać.Program wyświetla informacje o sterownikach, które spowodowały błąd i restart systemu.

Interfejs programu jest w języku Angielskim

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2175
Reakcje/Polubienia
246
Miasto
okolice internetu
Często można też trafić - i zainwestować - w sprzęt poleasingowy prefabrykowany. Są specjalne sklepy internetowe z takim sprzętem. Jest to sprzęt używany, raczej krótko, w którym ujawniła się jakaś wada.Sprzęt wraca do serwisu firmowego, wada jest usuwana, a pełnosprawny sprzęt, z gwarancją, idzie do sprzedaży.Ja w ten sposób, za pól ceny, kupiłem bardzo dobrego hapeka. Odsprzedałem koledze, bo chciał coś niedrogiego dla syna - i wszyscy zadowoleni. Sprzęt hula jak ta lala, w zdrowiu i kondycji.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
OXYGEN THIEF napisał:
alberto napisał:
Tylko raz się zdarzył niebieski ekran i się zrestartował. :nea Nie wiem dlaczego i co to znaczy.

Podpowie tobie to ten program

WhoCrashed – to bezpłatna wersja programu przeznaczonego do wykrywania i analizowania źródła problemu który wystąpił w systemie Windows. WhoCrashed pomaga w sytuacjach, gdy komputer restartuje się nagle . Dzięki WhoCrashed możemy sprawdzić co było przyczyną zrestartowania komputera, program analizuje logi z dziennika zdarzeń które są tworzone przy każdej awarii systemu czy podczas wystąpienia błędu.


W większości przyczyną błędów są złe/niedopracowane sterowniki czy błędy w oprogramowaniu i program będzie starał się podpowiedzieć jak je rozwiązać.Program wyświetla informacje o sterownikach, które spowodowały błąd i restart systemu.

Interfejs programu jest w języku Angielskim

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

WhoCrashed nic nie wykrył,tzn.ja nic nie widzę.
Coraz częściej wyskakuje blue screen, a wydaje mi się, że tylko w Firefoxie. :(
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
remool napisał:
Spróbuj tego bsoda looknąć w ten sposób

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Taki kod błędu. Tylko co ja mogę z tym zrobić?
2015-03-29_17h22_50.png


Próbowałem też verifier,ale albo nie umiem, albo nic sie nie dzieje.
 
Do góry