Reguły zapory: blokowanie aplikacji?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Od niedawna używam zapory w trybie interaktywnym, jednak czasem nie mam pojęcia, czy powinnam danej aplikacji zezwolić na połączenie czy też nie. Tak na wszelki wypadek zablokowałam więc te kompletnie mi nieznane, ale martwię się, że może jednak powinny mieć możliwość łączenia się z internetem. Poniżej daję zrzut, może ktoś tutaj podpowie, czy mam poniższe aplikacje odblokować:
avg2.png

Druga sprawa, to ostatnio AVG zapytał mnie o dostęp dla aplikacji, która jest składnikiem tego programu i do tego nie ma podpisu cyfrowego. Wydało mi się to dziwne, więc też zablokowałam, ale znów nie wiem, czy powinnam. Poniżej zrzut:
avg.png

Ktoś podpowie?
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
QueryAppBlock.exe (program poprawy jakości obsługi klienta CEIP - instalowany z poprawką KB2952664) - Może być zablokowany

wicainventory. exe

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
( - instalowany z poprawką KB2952664) - Zablokowany dostęp.

devicedisplayobjectprovider.exe (Funkcja wykrywania dostawców - (np. z PUP, drukarki, i WS-Wykrywanie urządzeń sieciowych) - To zależy czy kożystasz z tego typu usług.

msiexec.exe (Proces msiexec.exe jest składnikiem "Windows Installer Component". Jest odpowiedzialny za instalcję programów, które wykorzystują pakiety plików Windows Installer (MSI). Korzysta z niego wiele programów i jest aktywny podczas procesu instalowania.) - Można spokojnie zablokować dostęp do int.

consent.exe (Kontrola konta użytkownika (UAC) w systemie Windows) - Zdecydowanie zablokować dostęp.

diagtrackrunner.exe (Microsoft Windows Diagnostics Tracking Runner - Narzędzie diagnostyczne systemu, pomocne w rozwiązywaniu problemów. Raczej dla zaawansowanych użytkowników.) - Jeśli nie korzystasz z pomocy MS zablokuj dostęp.

watadminsvc.exe ("Windows Activation Technologies serwis" wysyła swój klucz produktu do firmy Microsoft, gdzie jest on sprawdzany. Jeżeli stwierdzi, że Twój klucz jest nieprawidłowy, następnie Microsoft aktywujemy nowy proces na komputerze, wyświetla się wyskakujący ekran z ostrzeżeniem, że instalacja systemu Windows jest nieprawidłowy.) - Jeśli system jest już aktywowany można zablokować dostęp.

Co do AVG to chyba sobie zablokował dostęp do aktualizacji. Przeskanuj ten plik.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Serdecznie dziękuję za obszerną odpowiedź :)
 
Do góry