Windows 10 Final -informacje, pytania, porady, odpowiedzi

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

jorn napisał:
tofana napisał:
Działa Wam VPN? Bo mi nie działa i mówi, że Windows nie pozwala na instalację sterowników. :facepalm
Zmień vpn, poczekaj na aktualizację,lub... wystartuj w przyszłym konkursie , jesli taki bedzie , na bank wygrasz :szydera
swoja drogą sam mam problem z kamerą

OK, wystartuję w przyszłym konkursie! :p Dzięki za radę! Bójcie się! :mistrzunio
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Czy w tej chwili jest jakiś program do optymalizacji 10tki,czy w ogóle takowy jest nie potrzebny.
 

Aguarius

Bardzo aktywny
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
198
Reakcje/Polubienia
0
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Wie ktoś może czy da się zaktualizować wersję angielskojęzyczną W8 (zainstalowaną na laptopie), polską wersją W 10?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9994
Reakcje/Polubienia
10627
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

senior38 napisał:
Czy w tej chwili jest jakiś program do optymalizacji 10tki,czy w ogóle takowy jest nie potrzebny.

Ashampoo się chwali, że WinOptimizer 12 jest kompatybilny.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Aguarius napisał:
Wie ktoś może czy da się zaktualizować wersję angielskojęzyczną W8 (zainstalowaną na laptopie), polską wersją W 10?

Da się, ale utracisz zainstalowane programy.
Możesz zrobić inaczej, dograć język polski do Win 8 i wtedy aktualizować.
 

Aguarius

Bardzo aktywny
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
198
Reakcje/Polubienia
0
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Da się, ale utracisz zainstalowane programy.
Możesz zrobić inaczej, dograć język polski do Win 8 i wtedy aktualizować.
Wielkie dzięki
 

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Nie da sie gdyz instalator uzna, ze jezyka zainstalowany jest inny niz uzywany i przerwie instalacje- opisane na dp.pl.
Rozwiazanie -zmien jezyk na uzywany przez system (taki jaki byl w instalatorze) przeprowadz instalacje W10, po tym w panelu jezyk wybiez dodaj nowa funkcje (add new feature) i wybiez j. polski, po tym po zainstalowaniu pobranego pakietu zmien w ustawieniach jezyk na polski.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

2x BSOD! :zawsty
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

A ja mam pytanie związane z przywracaniem systemu , czy w 10 jest taka opcja i czy są robione snapy np: po jakiejś aktualizacji i czy można wrócić do ostatniego punktu przywracania :scratch
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Windows 10 Final

wcpicker napisał:
alberto napisał:
wcpicker napisał:
Jeżeli uaktualnienie system do 10 a za np. 3 msc będę miał ochotę wrócić do win 7 robiąc format c podając klucz z naklejki to czy system nadal będzie legalny? Czy robiąc format można będzie sobie przechodzić pomiędzy 7 a 10 i odwrotnie?

Z tego co pisali wcześniej to zrozumiałem, że przez rok tak.
A po roku takie przechodzenie z 7 na 10 i na odwrót po uprzednim formacie jest możliwe?

Nie wiem jak to ujmuje licencja (umowa) ale teoretycznie i praktycznie na dysku i jednym komputerze można zainstalować kilka systemów, sam mam zainstalowane dwie ósemki (32 i 64 bit) i dziesiątkę, a na maszynie wirtualnej siódemkę , xp pro i xp home, również Viostę. Wszystkie mają legalne klucze i wszystkie systemy działają. Oczywiście nie możliwe jest uruchomienie wszystkich systemów naraz, ale można każdy z nich wybrać podczas rozruchu komputera lub po uruchomieniu VMware Playera. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie by przed aktualizacją do dziesiątki zrobić sobie kopię np. siódemki czy ósemki a po aktualizacji przywrócić poprzedni system na inną partycję i na zmianę korzystać z obydwu systemów.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35931
Reakcje/Polubienia
25022
Miasto
Trololololo
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Tadek59 napisał:
A ja mam pytanie związane z przywracaniem systemu , czy w 10 jest taka opcja i czy są robione snapy np: po jakiejś aktualizacji i czy można wrócić do ostatniego punktu przywracania :scratch
Pewnie są :guma , raczej tutaj nic nie zmieniali.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

wcpicker

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Grudnia 2012
Posty
954
Reakcje/Polubienia
121
Miasto
Łódzkie
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Czy oba systemy działające na jednym komputerze będzie można aktywować jednym kluczem?
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Proste pytanie
Trudna odpowiedź

Kluczem można legalnie aktywować 1 zainstalowany system operacyjny. Teoretycznie można aktywować raz jeden raz drugi, bo oba nie działają jednocześnie. Tyle, że MS kiedyś robił problemy jak się zbyt często aktywowało system nawet na tym samym kompie.

P.S.
Do mnie jeszcze nie dotarła zarezerwowana 10tka ....... Może trzeba częściej włączać laptopa ... :zaciesz
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Tadek59 napisał:
A ja mam pytanie związane z przywracaniem systemu , czy w 10 jest taka opcja i czy są robione snapy np: po jakiejś aktualizacji i czy można wrócić do ostatniego punktu przywracania :scratch

 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Conti napisał:
Proste pytanie
Trudna odpowiedź

Kluczem można legalnie aktywować 1 zainstalowany system operacyjny. Teoretycznie można aktywować raz jeden raz drugi, bo oba nie działają jednocześnie. Tyle, że MS kiedyś robił problemy jak się zbyt często aktywowało system nawet na tym samym kompie.

P.S.
Do mnie jeszcze nie dotarła zarezerwowana 10tka ....... Może trzeba częściej włączać laptopa ... :zaciesz
Skorzystaj z narzędzia MediaCreationTool, uaktualnisz system bez problemu i czekania.
 
Do góry