Wgrywanie plików na Dropbox

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie potrafię rozgryźć, od czego to zależy, ale czasami nie działało mi wgrywanie plików na Dropboxa metodą przeciągnięcia na otwartą kartę w przeglądarce Firefox i Chrome. Ostatnio na Firefox w ogóle przestało działać wgrywanie tą metodą. Dziś pliki nie chciały się wgrywać ani na Chrome ani na FF. Utworzyłam nowy, czysty profil Firefox i tam wgrywanie działało, a na starym profilu i na Chrome nie. Na IE też nie działa. Wyłączyłam na starym profilu FF wszystkie dodatki (mam ich sporo), ale nic to nie pomogło. Może ma ktoś jakiś pomysł, od czego to zależy? Bardzo chciałabym naprawić ten problem na Firefoxie. Przenoszenie wszystkiego na nowy profil mi się nie uśmiecha, bo mam mnóstwo dodatków i różnych ustawień...
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Nikt Ci na odległość nie powie co jest przyczyna tych problemów, tym bardziej, że jak sama napisałaś masz zainstalowanych dużo różnych dodatków i wprowadzonych zmian w ustawieniach..... pozostaje Ci więc uzbroić się w cierpliwość i szukać..... :jezyk
Nie wiem jak Ty się do tego zabierzesz ale ja zrobiłbym tak:
1 Używając MozBackup robię dwie kopie, pierwsza dodatków a druga ustawień .
2 Uruchamiam Shadow defender żeby nie narobić sobie większych problemów.
3 Resetuję lisa do ustawień fabrycznych: about:support - odśwież program FF.
4 Sprawdzam co to dało. Jeśli przeciąganie działa ( a na pewno będzie działać ) przywracam z kopii dodatki.

5 Jeśli po przywróceniu kopii przeciąganie nie działa selektywnie usuwam ( trzeba usunąć, nie wyłączyć ) poszczególne dodatki i sprawdzam który robi problemy.
6 Jeśli znajduję winowajcę gmeram w jego ustawieniach ( może coś to da ) a jeśli nie pomoże to wylatuje na dobre ( instaluję zamiennik ) i przywracam z kopii ustawienia....wuala, lis działa :sarkazm

7 jeśli jednak po przywróceniu kopii dodatków przeciąganie działa, przywracam kopię ustawień i znowu sprawdzam co to dało
8 Jeśli nie działa to winne okazują się ustawienia...a wtedy czeka mnie długie szukanie, która zmiana odpowiada za problem :jezyk
9 Jeśli znajduję rozwiązanie problemu, wychodzę z wirtualizacji i wprowadzam zmiany w rzeczywistym systemie.

Jeśli nie chce Ci się przechodzić przez te punkty to używaj drugiego czystego/działającego profilu tylko do dropasa
BTW Napisałaś, że przeciąganie nie działa CI w trzech przeglądarkach...nie maja one wspólnego mianownika w postaci jakiegoś dodatku? Wtedy od razu wiedziałabyś co jest problemem.
Tak czy inaczej trochę pracy przed Tobą :klawik.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Na IE nie mam żadnych dodatków, na Chrome tylko Adblocka, jedynie na Firefox mam ich tak dużo. Na Chrome pomimo Adblocka jeszcze do niedawna to wgrywanie działało, chociaż także w kratkę, ale jednak. Teraz nie działa wcale. Wcześniej myślałam, że może to wina samego Dropboxa, ale okazało się, że na nowym profilu FF działa, więc jednak to coś w przeglądarkach. Z tymi dodatkami, to w zasadzie tak samo mogłabym się przeprowadzić na nowy profil, zapewne zajęłoby mi to tyle samo czasu, co sprawdzanie podaną przez Ciebie metodą, Problem w tym, że ich jest coś ok. 30, dlatego chciałam tego uniknąć. Chrome mam najnowszą wersję i tylko jeden dodatek, a też nie działa. Spróbuję odinstalować tego Adblocka w Chrome i też założyć nowy profil, jeśli jest tam taka opcja, bo z Chrome prawie nie korzystam, więc nie znam go za dobrze.
@Edit:
Usunęłam profil w Chrome, na nowym nie mam już żadnych dodatków, a wgrywanie nadal nie działa :(
Sprawdzę jeszcze na innym laptopie
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Może jakieś zabezpieczenie blokuje? Wyłącz antywirka czy co tam masz i sprawdź jeszcze to.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Teraz sprawdziłam ponownie na tym nowym profilu Firefox i już i tam nie działa. Wyłączałam zaporę, ale to nie pomogło. U koleżanki działa na Chrome, Firefox i IE, a u mnie na żadnej z tych przeglądarek. A jeszcze kilka dni temu na Chrome działało i dziś na tym nowym profilu FF, więc nic z tego nie rozumiem. Wygląda, że to coś w systemie, ale co?

@Edit:
Co ciekawe na Flickrze i minus.com wgrywanie plików metodą przeciągnij i upuść działa, tylko na Dropboxie nie. Nic już z tego nie rozumiem...

@Edit2:
Sprawdziłam na drugim laptopie z takim samym systemem (Win7 HP x64) i tam wgrywanie działa. Więc nie jest to jakiś problem z kontem na Dropboxie ani z przeglądarką, bo nie działa na żadnej. Nie chodzi też o zaporę, bo przy wyłączonej wgrywanie również nie działa. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to jakaś wyłączona usługa, ponieważ na tym lapku mam sporo usług powyłączanych. Tylko jak teraz się dowiedzieć, co za usługa mogłaby być za to odpowiedzialna? No chyba, że to zły trop?
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Może faktycznie te usługi to dobry trop :scratch
Na początek zrób kopie usług

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i porównując ich stan z niedziałającego lapka ze stanem z drugiego/działającego włączaj po kolei i sprawdzaj czy przeciąganie działa. Jak by nie było znowu trochę roboty :jezyk
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- to są jedyne usługi, które mam tutaj zatrzymane, a uruchomione na tym drugim laptopie, gdzie wgrywanie działa prawidłowo. Z buforowaniem czcionek raczej to nie ma nic wspólnego. Posprawdzam resztę.
@Edit:
Niestety, uruchomienie tych usług nic nie pomogło :(

@Edit2:
Chociaż nie do końca. Na IE zaczęło działać. Niestety na Chrome i FF bez zmian.

@Edit3:
No i nadal nic nie wiem. Raz działa, a za chwilę już nie. Czasem uda mi się wgrać 2 pliki na FF a trzeciego już nie mogę. Włączam Chrome i tam ten trzeci plik się wgrywa. Sprawdzam jeszcze IE, a tam znów nic się nie da wgrać. I nawet nie wiem, czy w końcu chodzi o te usługi czy nie. Bo czy są włączone czy wyłączone, to jest tak samo. Zwariuję z tym :mad:
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Odświeżam temat, ponieważ problem wciąż aktualny i naprawdę nie mam pojęcia, co tam jest na tej stronie Dropboxa, że na wszelkich innych stronach tego typu (Imgur, minus.com, GoogleDrive, Flickr, OneDrive, Mega i sama nie wiem co jeszcze sprawdzałam) wgrywanie metodą "przeciągnij i upuść" działa, a tylko na Dropboxie nie. A konkretniej czasem działa, a czasem nie. Zupełnie losowo i na różnych przeglądarkach. Nie potrafię ustalić przyczyny ani żadnych zależności. Naprawdę nikt nie potrafi pomóc? Bardzo mnie to męczy, bo jedynie Dropbox pozwala na podmianę pliku bez zmiany bezpośredniego odnośnika, a jest mi to bardzo potrzebne.
 
Do góry