Win 10 BSOD kilka razy po sobie

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Dzisiaj po aktualizacjach win 10 wyskakuje mi juz 5 albo 6 raz bsod z komunikatem bad pool caller.system czysty,pamięć sprawdzona,sterowniki ok.Mial może ktos juz z tym do czynienia?
 

ArekS

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
244
Reakcje/Polubienia
0
Securitas napisał:
Dzisiaj po aktualizacjach win 10 wyskakuje mi juz 5 albo 6 raz bsod z komunikatem bad pool caller.system czysty,pamięć sprawdzona,sterowniki ok.Mial może ktos juz z tym do czynienia?
Możliwe, że któraś aktualizacja od Microsoftu uaktualniła Ci jakieś sterowniki, tylko że niekoniecznie wyszło to na dobre systemowi. Być może grafika, być może coś innego, trudno ocenić. Mógł też np. zawinić pakiet ochronny, który przyblokował coś w trakcie którejś aktualizacji, nie powiadamiając Cię o tym - to możliwe; zależy, jaki masz i jak skonfigurowany.
Zacząłbym od przywrócenia systemu i wyłączenia automatycznych aktualizacji. Ups! Zdaje się, że w tym durnym W10 (przynajmniej edycji Home) nie da się ich wyłączyć. No tak, kolejny powód, dla którego nie interesuje mnie na razie ten system. :nea
Wyłączenie mechanizmu blokowania aktualizacji dla aplikacji w Windows 10 Home w zasadzie nie dziwi. Tym bardziej, że uczyniono to również w przypadku aktualizacji dla samego systemu. Gigant z Redmond chce mieć pewność, że pracujecie na aktualnym i przede wszystkim bezpiecznym oprogramowaniu wolnym od dziur. Niestety, Microsoft przy okazji zapomina o tym, że zdarzało mu się udostępniać wadliwe poprawki poprzez Windows Update, które powodowały różne problemy. Pozostaje nam wierzyć, że aktualizacje dla Windows 10 są lepiej weryfikowane i do takiej sytuacji nie dojdzie.
(źr. komputerswiat.pl)
Wygląda na to, że to tylko płonne nadzieje. Dlaczego nie jestem zdziwiony? :scratch :p Nawiązując do ostatniego z cytowanych zdań: pozostaje nie wierzyć w żadne cuda (a przynajmniej nie ze strony MS), tylko czym prędzej zrobić downgrade systemu, zanim się posypie na dobre. :sarkazm
Jeśli jednak chcesz nadal walczyć z W10, to może aktualizacja BIOS rozwiązałaby ten problem? Jeśli nie, to spróbowałbym przeinstalować sterowniki (zacząłbym od grafiki, ale to może być cokolwiek), z tym, że radziłbym pobrać i instalować bezpośrednio od producenta twojego sprzętu, a nie przez Windows Update... No tak, tylko nie wiem, czy w W10 można przynajmniej wyłączyć automatyczne aktualizacje sterowników - pewnie też nie? :facepalm

EDIT:
Widzę, że są na szczęście przystępne dla zwykłych użytkowników sposoby, żeby obejść problem wymuszonych automatycznych aktualizacji w W10 Home, np.:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry