Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowej.

yzrej

Bardzo aktywny
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
204
Reakcje/Polubienia
58
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Witam
Chciałem poprosić o pomoc w dostosowaniu Sandboxie (wersja płatna) do moich potrzeb.
Nie mogę za czorta utworzyć na pulpicie skrótów kilku uruchamianych programów podobnych do przeglądarki internetowej, Jej skrót zainstalował się automatycznie. Programy które chcę przystosować w/g wzoru np. "C:\Program Files\Sandboxie\Start.exe "C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Unlocker" są określane przez system jako błędne.
Zła ścieżka lub brak foldera.
dfd6qo.jpg

Mój system: WIN7 64
Zakupiłem ten program i jestem z niego bardzo zadowolony, tylko ten feler doprowadza mnie do szewskiej pasji.
Jeszcze raz proszę uprzejmie o pomoc
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Spróbuj w ten sposób:
Konfiguracja->Integracja z powłoką->Dodaj ikony skrótów
i wybierz programy do których chcesz dodać skrót.
 

yzrej

Bardzo aktywny
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
204
Reakcje/Polubienia
58
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Witaj Elvis_JXL
Wielkie dzięki :) Męczyłem się z tym problemem od 2 dni, dzięki Tobie będę miał spokojną głowę w nadchodzących Świętach Wszystkich Świętych.
Pozdrawiam serdecznie
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Nie podałeś pełnej ścieżki do tego Unlocker, lokalizacja powinna wskazywać plik wykonywalny.
 

yzrej

Bardzo aktywny
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
204
Reakcje/Polubienia
58
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

SE7EN Poprzedni skan komunikatu nie był pełny, ale metoda ta sama z negatywnym rezultatem.
przykład:
fn4bad.jpg

Problem pomógł mi rozwiązać Elvis_JXL
Temat zakończony
Prawie :)
A może wiecie jak skonfigurować Internet Download Manager. Klikam na odnośnik do ściągnięcia aplikacji np. w Firefox ale Internet Download Manager nie otwiera się w trybie ochrony i nie ściąga do folderu chronionego przez Sandboxie.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Jaką masz wersję Sandboxie Pro czy Free ?
 

yzrej

Bardzo aktywny
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
204
Reakcje/Polubienia
58
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Pro
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

remool napisał:
Jeśli ktoś pod nadzorem Sbie uruchamia wiele programów, pobiera i przegląda różne nierzadko "dziwne" pliki i obawia się że dane te mógłby ktoś odczytać pomimo włączenia automatycznego czyszczenia pojemnika wystarczy tak ustawić piaskownicę aby po jej każdorazowym zamknięciu startował program Eraser który wielokrotnie nadpisze usuwane dane z jej kontenera

-Eraser
Eraser to darmowe narzędzie do całkowitego usuwania plików i folderów z dysku twardego tak aby nie było możliwe ich odzyskanie (jak ma to miejsce przy normalnym kasowaniu plików).
do pobrania

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Pobieramy, instalujemy i w opcjach Sbie ustawiamy zaprogramowane polecenie -usuń ..w tym przypadku Eraser 6
5aiDAv4.jpg

Od tego momentu po każdorazowym czyszczeniu piaskownicy czy to automatycznym czy ręcznym będzie startował Eraser i nadpisywał dane. Warto w opcjach wybrać rozsądną ilość przebiegów gdyż w innym razie może to trochę trwać

Przed tygodniem ukazała się po długiej przerwie nowa wersja Erasera (6.2). Niestety, u mnie nie chce współpracować z Sandboxie :scratch i nie nadpisuje danych z piaskownicy. Musiałem wrócić do starej wersji.
Jeśli ktoś wykorzystuje ten program razem z Sandboxie, to czy u niego wszystko działa?
Może remool się pojawi i się odniesie do tematu?
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Manila napisał:
remool napisał:
(...) Przed tygodniem ukazała się po długiej przerwie nowa wersja Erasera (6.2). Niestety, u mnie nie chce współpracować z Sandboxie :scratch i nie nadpisuje danych z piaskownicy. Musiałem wrócić do starej wersji.
Jeśli ktoś wykorzystuje ten program razem z Sandboxie, to czy u niego wszystko działa?
Może remool się pojawi i się odniesie do tematu?
Z przykrością potwierdzam co napisałeś. Pod kontrolą Windows 7 x32, Sandboxie nie współpracuje z Eraser'em w nowej wersji. Pozostaje wrócić do portable 5.x która spełniała swoje zadanie jak należy... i czekać, aż problem zostanie rozwiązany w nowej wersji :ireful
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Zrobiłem aktualizację do Win 10 i ni uja nie odpala mi przeglądarki w piaskownicy...ikona na pasku pokazuje, że chodzi (czerwone kropki) ale okno przeglądarki nie wyskakuje. :scratch
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Bizon napisał:
Zrobiłem aktualizację do Win 10 i ni uja nie odpala mi przeglądarki w piaskownicy...ikona na pasku pokazuje, że chodzi (czerwone kropki) ale okno przeglądarki nie wyskakuje. :scratch
Próbuj najnowszą betę.
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Gitara, świeci. :ok :piwko
 

Bizon

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
2084
Reakcje/Polubienia
319
Miasto
Nagykutas
Re: Poradnik użytkowania programu Sandboxie w wersji darmowe

Są jakieś problemy ze Slimjetem, bo nie odpala mi w SB jako domyślna w piasku? :scratch

W sumie mam to już w doopie ale może komuś się przyda.
 
Do góry