Windows 10 Final -informacje, pytania, porady, odpowiedzi

programexe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
776
Reakcje/Polubienia
0
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Mam build 10547 na virtualu i chciałbym zaktualizować do 58 (już pobrane), ale nie przez stawianie nowego systemu na VM lecz przez aktualizacje z pliku 10 do nowego buildu w sposób następujący: przenoszę ISO z nowym buildem do VM na którym mam aktualne wydanie i aktualizuje podają lokalizację nowych plików- czyli pobranego ISO z nową wersją systemu. Nie widzę jednak takiej możliwości w ustawieniach systemu oraz min. w samym WU, więc zachodzi pytanie czy przez odpowiednią komendę w wierszu poleceń lub power shell da się to wykonać
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

wcpicker napisał:
Zaktualizowałem sobie win 7 pro do win 10 pro, gdybym chciał za jakiś czas wykonać czystą instalkę to gdzie mam sprawdzić jaki mam kluczyk do win 10 pro ?

jorn napisał:
Nie sprawdzisz ... klucz jest trzymany na serwerach Microsoftu
Przy ponownej instalacji system sam Ci sie aktywuje on-line

Klucz do Windows 10 Pro jest ten sam dla wszystkich użytkowników, mozna go odczytać np.za pomocą AIDA64
Klucz produktu VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Ten sam dla wszystkich użytkowników Windows 10 Home

Klucz produktu YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Cały pic polega na tym, że przy pierwszej aktywacji podczas aktualizacji ID komputera zostaje pobrane na serwer Microsoftu i zapisane w bazie danych. Czysta instalacja i ponowna aktywacja za pomocą tych kluczy kluczy to zwykła weryfikacja czy ID komputera istnieje w bazie, jeśli tak to system zostaje natychmiast aktywowany, jeśli nie to znaczy że na tym komuterze nie był nigdy aktywowany i należy system kupić.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2239
Reakcje/Polubienia
303
Miasto
okolice internetu
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Kilka sposobów na odchudzenie OS (Win10), a tym samym "wygospodarowanie" dodatkowej przestrzeni na dysku.

1.Kompaktowanie OS (Windows 10) UWAGA ! Komendy używasz na własną odpowiedzialność!

Start > wpisujemy powershell.
Uruchamiamy powershell jako administrator.
Wpisujemy:
COMPACT.EXE /CompactOS:always
Czekamy kilka min.
Cieszymy się z ilości zwiększonego miejsca.

Operację możemy cofnąć operacje komendą:
COMPACT.EXE /CompactOS:never

Możliwe skutki uboczne:
minimalny wzrost zużycia pamięci po uruchomieniu systemu (o 1%)

2.Wyłączamy hibernację
Uruchamiamy Wiersz polecenia z uprawnieniami administratora
Wpisujemy polecenie: powercfg -h off
alternatywnie można również użyć polecenia powercfg /hibernate off
Wciskamy[Enter] i to wszystko - możemy już zamknąć okno Wiersza polecenia

3.Odchudzanie WinSxS
W wierszu polecenia (jako administrator) wpisujemy:
(analiza winsxs)
Dism.exe /Online /Cleanup-Image /AnalyzeComponentStore
(dodawanie winsxs do harmonogramu zadań):
schtasks.exe /Run /TN "\Microsoft\Windows\Servicing\StartComponentCleanup
(komenda na oczyszczanie)
Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

U mnie po zastosowaniu powyższego ilość miejsca na dysku C wzrosła o około 3 GB
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Uaktualnienie pirackiej siódemki do Windows 10 - Udany Eksperyment

Odpowiem tym, którzy mnie pytają czy działa na piracie lub czy to jest darmowe... Aktualizacja jest darmowa dla aktywowanych oryginalnych systemów Windows 7 i Windows 8.1. Czy piracka aktywacja wystarczy? Na nieaktywowanym systemie Windows 7 można rozpocząć aktualizację ale nie będzie można aktywować Windows 10 po zaktualizowaniu. Wiem to z doświadczenia, próbowałem bowiem aktualizować system, który wcześniej nie był aktywowany na komputerze kolegi( zupełnie przypadkowo przez nieuwagę). Rozwiązaliśmy ten problem przez przywrócenie systemu do Windows 7 i aktywację oryginalnym kluczem Home Premium z naklejki i ponowną jego aktualizację. Obiecałem, że spróbuję jednak w najbliższym czasie znaleźć komputer z piracką siódemką, choćby Windows 7 Ultimate aktywowaną piracko i uaktualnić ją do Windows 10 Pro. Znalazłem taki komputer z Windows XP Pro, sformatowałem dysk i zainstalowałem piracką siódemkę, po czym zaktualizowałem ją do dziesiątki i oto co z tego wynikło...

 
A

Anonymous

Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

nie wiem :scratch z tego co słyszałem 10 tka miala z założenia pozwolić się aktywować na piratach aby zminimalizować ilość takowych ...sam Microsoft stwierdził iż chce aby ludzie korzystali z oryginalnego produktu dla tego dał taka możliwość również dla wersji "aktywowanych inaczej"
piszesz o czyms o czym wiadomo bylo jeszcze przed premierą :zawsty
ale jak ktoś nie wiedział, to w sumie teraz wie
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

jorn napisał:
nie wiem :scratch z tego co słyszałem 10 tka miala z założenia pozwolić się aktywować na piratach aby zminimalizować ilość takowych ...sam Microsoft stwierdził iż chce aby ludzie korzystali z oryginalnego produktu dla tego dał taka możliwość również dla wersji "aktywowanych inaczej"
piszesz o czyms o czym wiadomo bylo jeszcze przed premierą :zawsty
ale jak ktoś nie wiedział, to w sumie teraz wie


Plany uległy zmianie


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Emmers napisał
Uaktualnienie pirackiej siódemki do Windows 10 - Udany Eksperyment
Takim oto sposobem bardzo dobry system można zastąpić........( i tu niech każdy dopisze sobie to co myśli na temat 10tki).... Pewnie większość dopisze "na jeszcze lepszy system" :sarkazm
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Emmers napisał:
Uaktualnienie pirackiej siódemki do Windows 10 - Udany Eksperyment

Odpowiem tym, którzy mnie pytają czy działa na piracie lub czy to jest darmowe... Aktualizacja jest darmowa dla aktywowanych oryginalnych systemów Windows 7 i Windows 8.1. Czy piracka aktywacja wystarczy? Na nieaktywowanym systemie Windows 7 można rozpocząć aktualizację ale nie będzie można aktywować Windows 10 po zaktualizowaniu. Wiem to z doświadczenia, próbowałem bowiem aktualizować system, który wcześniej nie był aktywowany na komputerze kolegi( zupełnie przypadkowo przez nieuwagę). Rozwiązaliśmy ten problem przez przywrócenie systemu do Windows 7 i aktywację oryginalnym kluczem Home Premium z naklejki i ponowną jego aktualizację. Obiecałem, że spróbuję jednak w najbliższym czasie znaleźć komputer z piracką siódemką, choćby Windows 7 Ultimate aktywowaną piracko i uaktualnić ją do Windows 10 Pro. Znalazłem taki komputer z Windows XP Pro, sformatowałem dysk i zainstalowałem piracką siódemkę, po czym zaktualizowałem ją do dziesiątki i oto co z tego wynikło...





Ja już to dawno zrobiłem :jezyk

Na przykładzie Windows 7 Pro SP1 VLK x64

1.Czysta instalacja Windows 7 Pro SP1 VLK x64
2.Aktywacja online kluczykiem (nie kluczem MAK) np...
YPV9F-CKCXD-H3YHB-8FY27-9V6RW
3.Pobieramy instalke windowsa 10 pro
4.Robimy uaktualnienie z 7 do 10
5.System zostanie aktywowany na stałe a klucz
przypisany do twojej płyty głownej.
6.Póżniej wystarczy format 7 i czysta juz intalacja
10 .
7.To tyle :zaciesz
 
A

Anonymous

Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Armaros napisał:
jorn napisał:
nie wiem :scratch z tego co słyszałem 10 tka miala z założenia pozwolić się aktywować na piratach aby zminimalizować ilość takowych ...sam Microsoft stwierdził iż chce aby ludzie korzystali z oryginalnego produktu dla tego dał taka możliwość również dla wersji "aktywowanych inaczej"
piszesz o czyms o czym wiadomo bylo jeszcze przed premierą :zawsty
ale jak ktoś nie wiedział, to w sumie teraz wie


Plany uległy zmianie


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
nic nie uległo zmianie
jeszcze podajże w lipcu Microsoft to potwierdził
znajomy swoją "lewą" 7 demke zaktualizował bez problemu
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9993
Reakcje/Polubienia
10627
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Panowie przecież sprawa została już wyjaśniona blisko pół roku temu. Każdą wersję można zaktualizować do 10 - legalną i piracką z tą różnicą, że wersja piracka nie będzie uznawana za legalną. Będzie to Windows 10 ale niezweryfikowany.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

al_arsen napisał:
Panowie przecież sprawa została już wyjaśniona blisko pół roku temu. Każdą wersję można zaktualizować do 10 - legalną i piracką z tą różnicą, że wersja piracka nie będzie uznawana za legalną. Będzie to Windows 10 ale niezweryfikowany.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dokładnie o tym właśnie pisze
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

jorn napisał:
al_arsen napisał:
Panowie przecież sprawa została już wyjaśniona blisko pół roku temu. Każdą wersję można zaktualizować do 10 - legalną i piracką z tą różnicą, że wersja piracka nie będzie uznawana za legalną. Będzie to Windows 10 ale niezweryfikowany.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dokładnie o tym właśnie pisze


To samo napisałem że plany uległy zmianie.
Bo miało być zupełnie inaczej ale Microsoft
się wycofał .
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9993
Reakcje/Polubienia
10627
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Armaros napisał:
To samo napisałem że plany uległy zmianie.
Bo miało być zupełnie inaczej ale Microsoft
się wycofał .

A ja się nie zgodzę, ze pierwotnie miało być inaczej bo wszystko się zaczęło od komentarza Terry Myersona:

"We are upgrading all qualified PCs, genuine and non-genuine, to Windows 10," he said in a telephone interview with Reuters. The plan is to "re-engage" with the hundreds of millions of users of Windows in China, he said, without elaboration.

a w tej wypowiedzi była mowa o "aktualizacji" i tyle. Jednak media jak to media usłyszały to czego nie było i pojawiła się plotka, że będzie to legalna wersja itd. Później MS musiał to wytłumaczyć i dopiero wszystko się wyjaśniło. :hippie
 
A

Anonymous

Re: Windows 10 Final - pytania, porady, odpowiedzi

Na rozszerzenia w Microsoft Edge przyjdzie nam poczekać nieco dłużej
Przeglądarka Microsoft Edge, jaka zadebiutowała w Windows 10 to spory krok naprzód: jest bezpieczniejsza, szybsza i lepiej radzi sobie z nowoczesnymi technologiami webowymi. Ciągle jednak jej możliwości personalizacji są bardzo ubogie. Na zmiany w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać, bo długo oczekiwana obsługa zewnętrznych rozszerzeń najprawdopodobniej nadejdzie z opóźnieniem.

Do niezbyt optymistycznych informacji dotarł serwis WinBeta. Zgodnie z jego relacją, kontakty w samym Microsofcie mówią o tym, że wsparcia dla dodatków nie zobaczymy w nadchodzącej aktualizacji Threshold Wave 2 dla systemu Windows 10. Większość użytkowników oczekiwała, że rozszerzenia pojawią się właśnie w tej sporej paczce poprawek i brakujących funkcji. Znacznie bardziej realnym terminem ma być jeszcze większa aktualizacja Redstone, jaka pojawi się dopiero latem przyszłego roku. Czy do tego czasu ktoś będzie jeszcze o Edge w ogóle pamiętał?Informacje z firmy miałyby potwierdzać doniesienia o tym, iż Microsoft jak na razie nie kontaktuje się z twórcami rozszerzeń do innych przeglądarek i nie zachęca do ich portowania na Edge. Do premiery Threshold Wave 2 pozostało niewiele czasu i w tej sytuacji jest w zasadzie niemożliwe, aby przeglądarka nagle zyskała obsługę dodatków. Funkcja powinna przecież najpierw trafić do wydań testowych, aby mogli ją sprawdzić użytkownicy korzystający z programu Insider. Na pewno będzie wymagała natomiast sporo czasu do solidnego przetestowania, tym bardziej że Microsoft chce zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zapewnić stosunkowo łatwe przenoszenie rozszerzeń przygotowywanych dla Chrome.

Korporacja pytana o szczegóły odpowiada wymijająco, stwierdzając, że dodatki pojawią się Edge w przyszłości – kiedy dokładnie, tego natomiast nie precyzuje. Nie jest to dobra wiadomość ani dla użytkowników, ani dla samej przeglądarki. Konkurencja nie śpi i rozwija się na wielu płaszczyznach, Firefox, Chrome czy Opera oferują natomiast bardzo bogate bazy rozszerzeń. Dzięki nim możliwe jest znaczne zwiększenie funkcjonalność przeglądarki, dodanie do niej np. rozbudowanego menadżera pobierania, klienta FTP, obsługi gestów myszy, filtrowania stron pod kątem skryptów śledzących, czy też modyfikowanie interfejsu. Nie każdy je wykorzystuje, ale ten, kto doceni możliwości rozszerzeń, rzadko z nich rezygnuje.

W tej sytuacji Edge może być skazane na choćby częściowe zapomnienie. Przeglądarka spełnia swoje podstawowe zadanie, oferuje bardzo szybką obsługę JavaScript i wsparcie dla nowoczesnych technologii, niemniej dla wielu użytkowników może to być po prostu za mało. Jak na razie nie zdobyła ona zbyt dużej popularności i jeżeli opóźnienia we wdrażaniu rozszerzeń będą zbyt duże, sytuacja ta szybko się nie zmieni. Pamiętajmy także o tym, że w ich wyniku zainteresowanie mogą stracić również twórcy dodatków, którzy skupią się na tych przeglądarkach, które są popularne.
źr -dobreprogramy.pl
szkoda ze to zaniedbują :scratch gdyby były dodatki to Edge mogło by naprawdę namieszać
 
Do góry