ASUS, ACER, DELL - oto jest pytanie

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Re: Laptopy MSI

Bardzo fajne sprzety robia, moim zdaniem lepsze od Asusa .Brat chyba ze dwa lata temu kupil bodajze model cx61 i jest bardzo zadowolony.
Ten ktory chcesz kupic calkiem fajny,tylko polecam zakup jakiejs podkladki chlodzacej pod lapka bo oewnie bedzie sie troche grzal, a tak obnizy temperaturke i bedzie git.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Re: Laptopy MSI

Czy to grzanie o którym piszesz występuje w każdych warunkach pracy czy tylko np. podczas grania lub obróbki filmów
 

hansik

Wygadany
Dołączył
21 Wrzesień 2015
Posty
40
Reakcje/Polubienia
109
Re: Laptopy MSI

Witam. Mogę dodać kilka słów, ponieważ kilka lat temu miałem wybrać laptopa do korzystania na studiach politechnicznych. Po dłuższych poszukiwaniach wybór padł na MSI. Działa bez problemów do tek pory. Modelu nie pamiętam, musiałbym zadzwonić i zapytac. Lap nie był dla mnie a użytkownik mieszka paręset kilometrów ode mnie :) Pamiętam, że ten MSI miał dwie karty graficzne i dobrą wydajność a koszt zakupu nie był wcale najwyższy. Dlatego polecałbym, chociaż to tylko opinia o konkretnym egzemplarzu. Pozdrawiam.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Re: Laptopy MSI

glownie przy grach,bo przy zwyklej pracy nie ma problemu ,ale to standard w lapkach wiec sie nie przejmuj.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Re: Laptopy MSI

To był tylko przykład.
Po prostu szylam czegoś z procesorem i7 (4 rdzenie) i najlepiej żeby miał 17" i minimum 8GB RAM - założenia startowe
ale przy MSI się nie upieram. Szukając wczoraj inspiracji w sklepach typu x-kom; komputronik i Euro AGD i filtrując wg tejkonfiguracji często pojaiwął się MSI a wcześniej z tymi laptopami ni espotkałem się "na żywo"

W zasadzie nie tyle będzie do grania (chyba że dzieciaki mi się "przyssają") co do amatorskiej obróbki filmów z aparatu i kamerki.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Re: Laptopy MSI

Gdyby kotoś polecał coś z wymienionymi wyżej parametrami startowymi, może coś podobnego użytkuje i jest zadowolony to proszę pisać
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Re: Laptopy MSI

Też myślę o Dell-u tym bardzie że w firmie gdzie pracuję mamy same Dell-e (laptopy i stacjonarne) i są OK.
Waham się ostatnio czy i5 np. w wersji H czy i7 w wersji U (najlepsza i7 wykracza poza mój budżet).
W zasadzie najbardziej zaawansowaną operacją będzie obróbka filmów HD nagrana aparatem.
Czasami dam dzieciakom do pogrania w Minecraft lub Need for Speed.

A co myślicie o ASUS? Ostatni na forum x-com.pl pracownicy polecają mi modele tej firmy.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Re: Laptopy MSI

Dzięki za informacje. Na forum x-kom.pl też się konsultowałem, zasypali mnie propozycjami i nie rozwiali wątpliwości i5 czy i7.
Określiłem sobie wstępne założenia co chcę i obecnie szukam kontaktu z użytkownikami pewnych laptopów i konfiguracji aby dowiedzieć się jaki są ich wrażenia.
W linku z forum x-kom.pl który podałeś też są moje posty. Z uwagi że nie musze się spieszyć z zakupem na spokojnie badam rynek. Może wydziwiam i zadaję zbyt wiele pytań ale w końcu to nie jest para skarpetek.
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Re: Laptopy MSI i inne

A odnośnie kart graficznych - przy wyborze szukać z Radeon, nVidia czy nie zwracać na to uwagi
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Temat niedawno zmieniłem - Pytanie jak w temacie. Nadal szukam optymalnego sprzętu i tak konsultuje pewne szczegóły z użytkownikami.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Polecam lenovo serię ThinkPad. Tylko największy ekran to 15,6".
Przynajmniej mają matowa matrycę i nie ogłądasz siebie na ekranie w słoneczny dzień. :zaciesz
To żart! Uważam ten sprzęt za naprawdę dobry. Sama mam dwa (starszy ma już 7 lat), rodzina i znajomi to razem 5 lapków. Bez problemów!

Przejrzyj sobie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Zainteresuję się tematem, choć w tym roku zraziłem się jak szwagierka kupiła Lenovo (nie pamiętam modelu ale jakiś mały chyba 11"). Jak zobaczyłem te "plastyczki" uginającą się klawiaturę to trochę się przeraziłem. Później miała epizod z serwisem - ogólnie masakra. Ale może to odosobniony przypadek.
 
Do góry