SEO i śmierć Osamy Bin Ladena

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Jak zawsze, gdy w mediach pojawiają się gorące newsy, cyberprzestępcy rozpoczynają swoje kampanie, w których wykorzystują optymalizację stron w popularnych przeglądarkach w celu skłonienia użytkowników do zainstalowania fałszywych programów antywirusowych (rogueware).
Nie inaczej było w przypadku wiadomość o śmierci Osamy Bin Ladena, która obecnie pojawia się wszędzie. Cyberprzestępcy dość szybko zaczęli “zatruwać” wyniki wyszukiwania w Grafice Google.

W efekcie niektóre wyniki wyszukiwania prowadzą użytkowników na zainfekowane strony:

6205.png


Po kliknięciu obrazu na stronie z wynikami wyszukiwania użytkownik zostanie przekierowany na jedną ze szkodliwych domen:

***-antivirus.cz.cc/fast-scan/

***pe-antivirus.cz.cc/fast-scan/


Obie domeny oferują “Best Antivirus 2011”, który w rzeczywistości jest fałszywym programem antywirusowym:

6204.png


Program ten jest wykrywany przez oprogramowanie firmy Kaspersky Lab jako Trojan.Win32.FakeAV.cvoo

Pamiętajcie, aby zachować ostrożność nawet podczas wyszukiwania grafiki.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Swego czasu jak zacząłem raczkowanie z komputerem dosyć często zdarzało mi się na mojego XP zasysać te psędo Antywirusy. Wtedy ratował mnie tylko format :D
 
Do góry