Eksperymentalne oraz nowe funkcje w Mozilla Firefox

A

Anonymous

Mozilla pracuje nad wdrożeniem funkcjonalności znanej z Google Chrome - wbudowanym w przeglądarkę narzędziem do tłumaczenia treści stron WWW.
Więcej informacji:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Testowy build zawierający tę funkcjonalność:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

Oni juz dosyć zła narobili w wersji najnowszej :( zmienił się wyglad i zeby był ten co do wersji 28 trzeba pobrac wtyczke Australia ...a tlumaczy to jest pełno we wtyczkach niech wiec już nic nie kombinują :p JA zostaje przy wersji 28 i wyłaczyłem aktualizajce ponieważ zmiany niby te nowosci w najnowszej wersji nie podobaja mi się zreszta jak wiekszosci :)Pozdrawiam
 
A

Anonymous

Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

Taki tłumacz ułatwi życie, nie będzie trzeba wchodzić np w tłumacza google czy instalować dodatkowych rozszerzeń, które będą spowalniać przeglądarkę, pomysł mi się podoba.

angellomichel387 napisał:
Oni juz dosyć zła narobili w wersji najnowszej

Jakiego zła? To, że zmienił się wygląd? Czy na pewno on jest najważniejszy w przeglądarce?

angellomichel387 napisał:
zmiany niby te nowosci w najnowszej wersji nie podobaja mi się zreszta jak wiekszosci

Bo jakiegokolwiek zmiany wyglądu, nie tylko jeśli chodzi o przeglądarki zawsze sporej ilości ludzi się nie podobają, co nie oznacza, że te zmiany są złe

Mnie osobiście odpowiada nowy wygląd, dużo lepiej można go dopasować do swoich potrzeb
 
A

Anonymous

Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

Zgadzam się z Olą - ostatnie zmiany wychodzą na plus dla Firefoksa a psioczą tylko malkontenci.
 

jerzy601

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
187
Reakcje/Polubienia
56
Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

zgadzam się z Olą i ktośtam nie którzy wypisują takie bzdury aby tylko zaliczyc posta i wykazać się jacy to są aktywni.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

No to teraz jako malkontent wypiszę trochę bzdur żeby zaliczyć posta i pokazać jaki to jestem aktywny :klawik.
Używam lisa od zawsze, nigdy nie przeszkadzało mi to, że uruchamia się odrobinę wolniej od innych przeglądarek, że wolniej renderuje strony i posiada "milion" innych wady których nie ma jedyna słuszna przeglądarka... lis sam w sobie był inny i niepowtarzalny, lekki, otwarto źródłowy i w pełni konfigurowalny. Był taki do czasu aż finansowanie od googla zmieniło tok myślenia programistów fundacji i z ciekawej, lekkiej i w pełni konfigurowalnej przeglądarki stopniowo zaczęli robić chromo podobny ociężały twór....takie "coś tam".bez charakteru..
@Ola
Taki tłumacz ułatwi życie, nie będzie trzeba wchodzić np w tłumacza google czy instalować dodatkowych rozszerzeń, które będą spowalniać przeglądarkę, pomysł mi się podoba.
Wbudowany tłumacz to setki jeśli nie tysiące dodatkowych linijek kodu, które znowu "upasą " liska w stopniu większym niż dodatkowa wtyczka....nie używam tłumacza ale będę zmuszony do posiadania przeglądarki z balastem ...którym to już z kolei ? rozmowy wideo, funkcje społecznościowe itd , teraz tłumacz, co będzie następne odtwarzacz muzyki , młynek do kawy ?? Wiem, że wielu z użytkowników korzysta z tłumacza...ale czy tak ciężko jest ustawić tłumacza googla jako zakładkę lub doinstalować rozszerzenie gdy tego potrzebujemy?? Coraz to mniejsze pole manewru oferuje nam lisek ...
@Qla
Mnie osobiście odpowiada nowy wygląd, dużo lepiej można go dopasować do swoich potrzeb
Jak można lepiej dopasować go do swoich potrzeb skoro kilka ikon paska narzędzi jest na stałe zakotwiczonych w jedynym słusznym miejscu ? skoro znika wybór dolnego paska a o braku możliwości przeniesieniu kart już nie wspomnę...co jeszcze zablokują w kolejnej aktualizacji ??...dostęp do about:config?
Lisek się zmienia, zmiany są potrzebne lecz w tym przypadku idą w złym kierunku...coraz częściej myślę o przesiadce na odmianę lisa pozbawiona tych wszystkich "ulepszaczy" i zapożyczeń od googla
 
A

Anonymous

Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

remool napisał:
nie używam tłumacza ale będę zmuszony do posiadania przeglądarki z balastem
Podejrzewam, że podobnie jak w przypadku GC, tak również w Firefoksie da się, tę funkcję wyłączyć, więc raczej nie będziesz zmuszony do korzystania z niego.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

Wyłączyć może się da... ale nie usunąć kodu spowalniającego lisa...więc tak czy siak balast pozostanie :jezyk
 
A

Anonymous

Re: Eksperymentalna funkcja tłumaczenia stron w Mozilla Fire

Czy aby na pewno ten Firefoks jest taki ociężały? Ja byłbym skłonny powiedzieć, że od wersji 29.x dostał solidnego kopa - interfejs jest bardziej responsywny, startuje szybciej niż GC i różnicy w prędkości wczytywania stron też gołym okiem nie widać...
 
A

Anonymous

Firefox będzie oznaczał strony przesyłające hasła w postaci nieszyfrowanej

Przesyłanie haseł przez internet w postaci nieszyfrowanej wciąż ma miejsce w przypadku wielu serwisów internetowych uwierzytelniających dostęp do udostępnianych zasobów. Teoretycznie od lat użytkownicy przeglądarek mają możliwość weryfikacji poziomu bezpieczeństwa danej witryny, a w przypadku aktywnego szyfrowania i fakcie iż w danej sytuacji wizytujemy chronioną stronę informuje znany od dawna symbol kłódki. Twórcy Firefoksa uznali jednak, że to za mało i w jednej z najnowszych kompilacji tej popularnej przeglądarki WWW pojawiła się nowa funkcja.
Problem z przesyłaniem haseł w postaci zabezpieczonej jest o tyle poważny, że użytkownicy, którzy nie zwrócą uwagi na fakt, że dana strona przesyła ich dane uwierzytelniające w postaci niechronionej mogą łatwo stać się ofiarą ataku (dość prostego w realizacji w przypadku niechronionego szyfrem transferu), a jednocześnie mogą mylnie sądzić iż są bezpieczni, bo przecież mają silne hasło.
Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem, zaproponowanym przez programistów pracujących nad przeglądarką Firefox ma być wprowadzenie do kodu tej aplikacji specjalnej funkcji, która będzie dodatkowo powiadamiać użytkowników o fakcie, iż w danym momencie korzystają oni z witryny nie zapewniającej żadnej ochrony dla przesyłanych haseł.
firefox-pass.jpg
Nowa funkcja pojawiła się w ostatnie kompilacji z serii Firefox Nightly. Uwaga, kompilacje z serii Firefox Nightly nie są stabilnymi wydaniami i osoby, które nie chcą testować nowych funkcji oprogramowania i nie chcą korzystać z wydań testowych, nie powinny instalować Firefoksa w tej wersji.
Na czym polega wdrożona funkcja? Jest to mechanizm automatycznych powiadomień generowanych w sytuacji, gdy odwiedzona witryna nie zapewnia szyfrowania transmisji danych wymienianych pomiędzy klientem (użytkownikiem witryny) a serwerem (miejscem, gdzie dana witryna rezyduje). Sam sposób sygnalizowania nie jest szczególną rewolucją, po prostu w przypadku otwartego kanału łączności (nieszyfrowany transfer) po lewej stronie paska adresowego przeglądarki wyświetlona zostanie przekreślona na czerwono kłódka. Dodatkowo, po jej kliknięciu użytkownik otrzyma dodatkowy komentarz informujący, że dana witryna przesyła dane przez niezabezpieczone połączenie. Po kliknięciu komentarza otrzymujemy dodatkowe informacje wyjaśniające, że "informacje przesyłane przez niezaszyfrowane połączenie internetowe mogą być łatwo śledzone przez innych".
Zmiana jest o tyle znacząca, że dotychczas symbole ostrzeżeń były zastrzeżone do sytuacji z gruntu błędnych (np. nieprawidłowy lub przestarzały certyfikat witryny itp.), tymczasem teraz symbol ostrzegawczy będzie wyświetlany również dla stron działających prawidłowo, tyle, że nie korzystających z bezpiecznego, szyfrowanego łącza podczas wymiany danych z użytkownikiem.
Jak wcześniej wspomniano nowa funkcja jest zaimplementowana w tej chwili wyłącznie w kompilacji Firefox 44 Nightly (nie jest to stabilne wydanie!). Czy twórcy Firefoksa zdecydują się na jej wdrożenie do oficjalnego, stabilnego wydania programu? Przekonamy się o tym niebawem.
źr-softonet.pl
 
Do góry