Mietek

A

Anonymous

Hi znajomy mojej lubej ostatnio(wczoraj) wymieniał mi filtr powietrza i uszczelniał obudowę (lewe powietrze wchodziło ) i do tego dolał mi ponoć trochę xeramica jakiegoś do silnika ,bo duży przebieg ( faktycznie ma nie mały bo 190 tyś, ale oleju mi bierze bardzo mało , w zasadzie nie muszę dolewać do zmiany) i się wściekłem, dolał ćwierć puszki(tak mi oznajmiła moja luba i się zarzeka ze własnie tyle bo sama ponoć widziała) :mad: wymieniać olej? czy taka ilość nie będzie miało jakiegoś negatywnego wpływu na silnik
miałyście do czynienia z takim gównem ??
czytałem o tym i się trochę przeraziłem :eek:
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
PW, nie będę już tutaj tego samego wklejał :buziakk
 
A

Anonymous

Jorn...a Twoja Słodka Żonka przylukała nazwę tego specyfiku ??
Nie bój żaby ja do swojej suczki (TDI) też lałem dziwności i nic się nie stało :ok .
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
a to nie czasem ten "środek" który stosuje się do aut z których kapie ?? jeśli tak ( a raczej tak jest ) to spokojna twoja rozczochrana, nic się nie stanie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nic się nie stanie. Problem móglby być gdyby Xeramic wszedł w reakcję z olejem bo wówczas by go rozcieńczył a rzadki olej to wiadomo jakie problemy, tym bardziej, że z tego co jest napisane to wlał go ponad normę. Dorwać tego gościa, postraszyć kolegami z forum i po problemie :zaciesz
 
A

Anonymous

Z tego co wyczytalem to nie rozciecza tylko zageszcza olej... dla tego sie pytam bo mam wlany Lotos 15W40 wiec i tak juz jest gestawo... mam nadzieje ze wlana 1/3 puszki nic nie odwali... tym bardziej ze z tego co wyczytalem wlewa sie tego puszke na 3 litry oleju ...
Nic,bede obserwował :hippie
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
I jeszcze się okaże, że z 15 koni mocy dojdzie :zaciesz A tak poważnie to przydałaby się informacja, który dokładnie Xeramic był wplany bo oni tam mają sporo tych preparatów. :scratch
 
A

Anonymous

al_arsen napisał:
I jeszcze się okaże, że z 15 koni mocy dojdzie :zaciesz A tak poważnie to przydałaby się informacja, który dokładnie Xeramic był wplany bo oni tam mają sporo tych preparatów. :scratch
nie wiem niestety... do Mietka wchodzi ok 2,7 litra oleju ... mam nadzieje ze "zaaplikowana" substancja nie wpłynie za bardzo na silnik,,, bo wlał jej mało, olej wymieniałem w czerwcu , jak będzie mi się coś dziać to po prostu operacje powtórzę u kolegi mechanika (tzn on to zrobi i pokryje koszty oleju, wymieni filterek :)płukanko silniczka zrobi)... a ja go przypilnuje :klawik.
 
Do góry