Tani ale dobry laptop na lata, czy to realne?

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Planuję kupno nowego lapka dla mojej lubej, który zastąpiłby dogorywającego hmm 7 albo i 9 letniego Asusa F5Z. Chciałbym aby laptop posłużył wydajnie przez parę dobrych lat ale też obecnie nie mogę przeznaczyć na niego dużej kwoty. Krótko mówiąc, żeby był jak najlepszy w jak najniższej cenie hmm o ile te dwie rzeczy nie wykluczają się wzajemnie.

A teraz konkrety...
Do czego ma służyć: praca czyli Office, internet (FB, YT, zalukaj itp.), muzyka, film w jakości HD 720/1080p, bardzo ale to bardzo amatorska obróbka zdjęć.
Gry odpadają, od tego mam swój sprzęt i konsolę :guma
Komputer głównie, a w zasadzie zawsze, stać będzie na biurku, żadnego przenoszenia, przewożenia itd.

Jak ja to widzę:
- matryca 17 (to jeden z głównych warunków przyszłej właścicielki)
- procesor chciałbym co najmniej i3 z tych Mobility a nie Ultra oszczędzających prąd, czy jak to tam się nazywa
- grafika wystarczy jakaś zintegrowana Intel HD, prawda ??
- RAM na dzisiejsze czasy standard 4GB
- dysk hmm dużego nie potrzebuje, max 250GB a moim marzeniem byłby 120GB SSD
- klawiatura AccuType (chociaż to już chyba na obecne czasy standard) z wydzieloną częścią numeryczną
- nie mniej niż 3 porty USB, najlepiej ze 4 i fajnie by było żeby chociaż 1 był USB3
- o ile to realne to i system by się przydał

Nie wiem może ja nie potrafię szukać, albo cena mnie tak ogranicza ale jeśli chodzi o 17calowe modele to nie widzę jakiegoś dużego wyboru :scratch
W oko wpadł mi taki sprzęt:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
cena oscylowała w granicach 1750zł ale liczyłem, że może na święta trochę potanieje w ramach jakichś wyprzedaży :(
Hmm na chwilę obecną nie chciałbym przekraczać 1500zł
Czy jest szansa na dobry sprzęt spełniający chociaż te ważniejsze parametry podane wyżej w takiej cenie ?? ??
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
380
Reakcje/Polubienia
165
Z taką matrycą nie dziwię się, że laptop ma metkę "renew" - czyli po poleasingowym czyszczeniu z pizzy. I kilka innych laptopów, chociażby na skąpcu.

Albo zainteresowana zjedzie z 17 cali na 15,6, i3 na celerona/pentium, albo dorzuci pod 2000 zł, albo trzeba będzie szukać sprzętu poleasingowego, z niewiadomym przebiegiem (z reguły refurbished/renew). Z uwagi na CUDA i openCL sugeruję również wybór z odpowiednimi kartami graficznymi. To już się zaczyna szerzej przydawać, nawet przy banalnej edycji tekstu w LibreOffice 5. Głupia edycja zdjęcia 16 MPix w Zoner 17+ również.

Na chwilę obecną (z uwagi na brak HP Pavillon renew na składzie)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- brak systemu


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- niechciane "U" i "L".

SSD za dopłatą...
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
eMCe napisał:
Planuję kupno nowego lapka dla mojej lubej, który zastąpiłby dogorywającego hmm 7 albo i 9 letniego Asusa F5Z. Chciałbym aby laptop posłużył wydajnie przez parę dobrych lat ale też obecnie nie mogę przeznaczyć na niego dużej kwoty. Krótko mówiąc, żeby był jak najlepszy w jak najniższej cenie hmm o ile te dwie rzeczy nie wykluczają się wzajemnie.

A teraz konkrety...
Do czego ma służyć: praca czyli Office, internet (FB, YT, zalukaj itp.), muzyka, film w jakości HD 720/1080p, bardzo ale to bardzo amatorska obróbka zdjęć.
Gry odpadają, od tego mam swój sprzęt i konsolę :guma
Komputer głównie, a w zasadzie zawsze, stać będzie na biurku, żadnego przenoszenia, przewożenia itd.

Jak ja to widzę:
- matryca 17 (to jeden z głównych warunków przyszłej właścicielki)
- procesor chciałbym co najmniej i3 z tych Mobility a nie Ultra oszczędzających prąd, czy jak to tam się nazywa
- grafika wystarczy jakaś zintegrowana Intel HD, prawda ??
- RAM na dzisiejsze czasy standard 4GB
- dysk hmm dużego nie potrzebuje, max 250GB a moim marzeniem byłby 120GB SSD
- klawiatura AccuType (chociaż to już chyba na obecne czasy standard) z wydzieloną częścią numeryczną
- nie mniej niż 3 porty USB, najlepiej ze 4 i fajnie by było żeby chociaż 1 był USB3
- o ile to realne to i system by się przydał

Nie wiem może ja nie potrafię szukać, albo cena mnie tak ogranicza ale jeśli chodzi o 17calowe modele to nie widzę jakiegoś dużego wyboru :scratch
W oko wpadł mi taki sprzęt:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
cena oscylowała w granicach 1750zł ale liczyłem, że może na święta trochę potanieje w ramach jakichś wyprzedaży :(
Hmm na chwilę obecną nie chciałbym przekraczać 1500zł
Czy jest szansa na dobry sprzęt spełniający chociaż te ważniejsze parametry podane wyżej w takiej cenie ?? ??

Lenovo G70-70 (80HW00CPPB)


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Toshiba Satellite C75D-B7200


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Lenovo G70-70 (80HW0078PB|80HW00DNPB) - 128GB SSD
procesor:
Intel Celeron

Duże wymagania za niską cene :wariat



Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1078
Reakcje/Polubienia
41
Poszukiwania eMce mnie też interesują z u wagi że ja też nadal szukam laptopa. Jego wersję poszerzyłbym o ekran fullHD i dedykowaną kartę grafiki ale w tej cenie co eMce to chyba byłby cud gdybym coś takiego znalazł. :)
Obecnie czekam na okres poświąteczny i liczę na jakieś zniżki w sklepach typu x-kom; koputronik; euro agd itp.

Ale jeśli ktoś "upatrzy" coś ciekawego to linki mile wskazane.

Sorry eMce że podpinam się pod twój temat ale po co zakładać nowy wątek. A być może coś oboje upolujemy na tym trudnym rynku elektroniki.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Quń napisał:
Z taką matrycą nie dziwię się, że laptop ma metkę "renew" - czyli po poleasingowym czyszczeniu z pizzy. I kilka innych laptopów, chociażby na skąpcu.

Albo zainteresowana zjedzie z 17 cali na 15,6, i3 na celerona/pentium, albo dorzuci pod 2000 zł, albo trzeba będzie szukać sprzętu poleasingowego, z niewiadomym przebiegiem (z reguły refurbished/renew). Z uwagi na CUDA i openCL sugeruję również wybór z odpowiednimi kartami graficznymi. To już się zaczyna szerzej przydawać, nawet przy banalnej edycji tekstu w LibreOffice 5. Głupia edycja zdjęcia 16 MPix w Zoner 17+ również.

Na chwilę obecną (z uwagi na brak HP Pavillon renew na składzie)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- brak systemu


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- niechciane "U" i "L".

SSD za dopłatą...
No wymarzyła sobie tą 17 ale skoro już mi się udało odwieść ją od koloru białego to może i na te 15,6 się zgodzi bo wtedy trochę większe pole manewru by było. Sam dwa lata temu kupiłem za nieco ponad 1,5 tys powystawowego HP Pavilion g6 2230sw i jestem bardzo zadowolony, wtedy to było prawie 700 zł taniej za ten nawet dość mocny model. A komputer ze wszystkimi foliami i tylko ze 3 ryski na klapie w dodatku prawie niewidoczne.
Mimo wszystko nie chciałbym brać nic poniżej i3, nowy komputer będzie (mam taką nadzieję) służyć kolejne naście lat Colerony czy jakieś Pentium DC czy C2D to już chyba trochę historia :scratch
Quń a jeśli chodzi o sprzęt poleasingowy co powiesz na tą ofertę ?? ??

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
"Notebooki pochodzą z zakończonych leasingów na terenie Skandynawii. Do sprzedaży wybieramy egzemplarze w idealnym stanie, jak NOWE, tzw. "igły" ;-). Dzięki temu jesteśmy spokojni o ich przyszłość, udzielając 12 lub 24-miesięcznej gwarancji. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty!"
Niby lapki pochodzą z banków z 2 bądź 3 letnich leasingów. Kolega ostatnio wziął stąd Della wyglądającego jak nówka ze sklepu, gwarancja 24 miesiące do tego.
:scratch
Dziękuję też za Twoje propozycję :dziękuję z kartą masz dużo racji zważywszy na to, że szukamy lapka na lata.

Armaros napisał:
Lenovo G70-70 (80HW00CPPB)


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Toshiba Satellite C75D-B7200


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Lenovo G70-70 (80HW0078PB|80HW00DNPB) - 128GB SSD
procesor:
Intel Celeron

Duże wymagania za niską cene :wariat



Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Wiem, że wymagania duże i pewnie będzie trzeba znaleźć jakiś kompromis między wydajnością a ceną.

Hmm wiec może taka prośba, nie patrzcie na moje wymagania z pierwszego postu tylko na to do czego komputer będzie używany tj.
Do czego ma służyć: praca czyli Office, internet (FB, YT, zalukaj itp.), muzyka, film w jakości HD 720/1080p, bardzo ale to bardzo amatorska obróbka zdjęć.
i jakbyście mogli podać przykład lapka jaki byście dla siebie wybrali w tej cenie 1500 zł ?? ??
No chyba, że wcześniejsze propozycje właśnie takie były ;)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1078
Reakcje/Polubienia
41
Zacytuje Zeno z innego postu:

PiotrN właściwie to zmieściłbyś się w budżecie przy tej drugiej propozycji. Co do poleasingowych lapków, to nie ma co się czepiać, tym bardziej że chodzi o Della. To są biznesowe sprzęty i były sprzedawane z gwarancją Next Business Day (prawdopodobnie na 48 m-cy, ja swojego kupiłem z gwarancją NBD na 5 lat). Raz z niej skorzystałem. Rewelacyjna sprawa - po 4 latach coś mi szwankowała karta wi-fi, bezproblemowy kontakt z Dell Polska, odpalenie Dell System Detect (apka na ich stronie) potwierdziło, następnego dnia przyjechał serwisant i wymienił płytę główną na nową (no powiedzmy - raczej na "odnowioną", ale z 2 letnią gwarancją), coś w niej nie grało z kartą grafiki, więc następnego dnia nowy serwisant z nową płytą. Więc pod tym względem uważam, ze Dell jest super. A zmierzam do tego, że zanim kupisz - poproś o service tagi kilku lapków (na naklejce na spodzie lapka), na stronie Della wpisz je i sprawdź status gwarancji (zobaczysz też ich konfigurację fabryczną). Niewykluczone, że są jeszcze na gwarancji NBD producenta, co w przypadku używanych sprzętów jest bardzo istotne. Sprawdziłbym też dedykowane karty graficzne na pokładzie, czy nie były wadliwe. W rodzinie już 2 lapki (HP i Sony) leżą w szafie, bo siadły karty NVidii z wadami fabrycznymi (właść. chodziło o rodzaj stosowanych lutów, za późno się połapaliśmy), a naprawa czegoś takiego na granicy opłacalności. Sam też mogę potwierdzić, że matowe matryce w Dellu są bardzo dobre - lapek chodzi od 6 lat niemal na okrągło, a matryca jak nówka.

Zobacz propozycję firmy Memtech
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Mają ciekawe Dele poleasingowe, można stworzyć swoją konfigurację. Mój kolega z pracy kupił takiego dela z dyskiem SSD i powiem że niezłą maszyna.
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
380
Reakcje/Polubienia
165
Upewnij się co do klawiatury - czy aby nie skandynawska. Nie dobierzesz "angielskiej" (czasami złącze w egzotycznym miejscu, klawiatura dedykowana), a trudno na "szwedzkiej" jechać - zostaną naklejki... O najnowszej generacji procesorów też raczej zapomnij.

Ja wiem, że co do wymagań trudno dyskutować - jeśli ktoś się uprze, to nie ma siły. Nie przetłumaczy się, że 17 cali to masa, ekran chybotliwy (zwłaszcza w używanych), przy przesuwaniu się odkształca. Że wbrew pozorom komfortu "większego ekranu" nie ma, za to trzeba czasami się odsunąć, żeby ogarnąć cały ekran i walić w klawiaturę jak pianista w fortissimo. Na kolana na fotel też się nie weźmie...
Podobnie z klawiaturą numeryczną - jeśli ktoś księgowym nie jest, nie ma prac w Excelu, nie robi obliczeń numerycznych - to używa tej klawiatury do gry, pod warunkiem, że jest leworęczny. I do niczego więcej.Mam na trzech, przez 2 lata nie użyłem ani razu.

Proponuję Lenovo Essential - 1550 zł.:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- strona sklepu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Sugeruję kontakt ze sklepem, bo albo "omyłkowo" wpisano i3 zamiast celerona, albo symbol modelu: parametry z z G50-80.

Można jeszcze chyba poczekać "napoświętach" - jakieś EuroRTVAGD istotnie będzie miało wyprzedaże, cena ostatnich modeli może być te 100 - 150 zł mniejsza, ale nachodzić się będzie trzeba.

Jak wcześniej - z pozoru karta graficzna niewiele daje "nie graczom". Do czasu kiedy w opcjach głupiego biurowego LibreOffice się nie pojawi openCL czy CUDA - a komfort jest.
 
A

Anonymous

Quń napisał:
Ja wiem, że co do wymagań trudno dyskutować - jeśli ktoś się uprze, to nie ma siły. Nie przetłumaczy się, że 17 cali to masa, ekran chybotliwy (zwłaszcza w używanych), przy przesuwaniu się odkształca. Że wbrew pozorom komfortu "większego ekranu" nie ma, za to trzeba czasami się odsunąć, żeby ogarnąć cały ekran i walić w klawiaturę jak pianista w fortissimo. Na kolana na fotel też się nie weźmie...
Quń u mnie nic nie chybocze,nie odkształca się,nie muszę się odsuwać aby ogarnąć cały ekran ani walić w klawiaturę.Na kolana na fotel i do łóżka-bez problemów.
Ki diabeł :eek: ??
 

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
380
Reakcje/Polubienia
165
Może telekineza z lewitacją? :jezyk

A laptop ma ... i używany był... dla ułatwienia: codziennie jako wół roboczy, w większości do prezentacji u klienta i jak wszystko, co służbowe: zadbany...

Nie bez powodów na części biznesowych lapków jest oznaczenie "wzmocniony". I nie chodzi o włókno węglowe, ale o konstrukcję z większą sztywnością obudowy, mocniejszymi zawiasami i "biznesowymi" gniazdami (w sensie - nie wytrę styków usb wkładając stutysięcznego pendrive).

Propozycje
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
wyglądają ciekawie: parametry lepsze niż nówki, ale zwracam uwagę, że część opisów jest "Gwarancja 12 miesięcy", część "Jak nowy", część bez żadnego. Do rozważenia, ale chyba bym się skusił na jakiegoś i7 starszej generacji z ssd i grafiką nvidii. To w końcu porównywalne z i3/czasami i5 najnowszej.
 

eMCe

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
522
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Ś-Wsch
Kwota do wydania podskoczyła do 1900 zł, nie zmieniło się jedno, wyświetlacz 17 oraz to aby dobrać pozostałe parametry tak aby lapek posłużył wydajnie parę latek
Co myślicie o laptopach Lenovo z modelu G70-80 ??
Który byłby najlepszy stąd

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
a może ten z dopłatą do dysku SSD

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
I jeszcze pytanie odnośnie powyższych sklepów (OleOle oraz delkom) miał ktoś z nimi styczność, bo opinie na necie pozytywne po za jedną na temat delkom ??
 
Do góry