ReHIPS

A

Anonymous

Przeglądając odmęty Internetu trafiłem na ciekawy program: ReHIPS.
Zasada działania programu opiera się o wykorzystanie wbudowanych w Windows mechanizmów pozwalających na nakładanie restrykcji na uruchamiane aplikacje, dzięki czemu program nie wymaga zakładania haków na jądro systemu i jednocześnie pozwala na uruchamianie programów w izolowanym środowisku.
Wygląda na to, że doczekaliśmy się następcy DW na systemy 64-bitowe a może nawet czegoś więcej, bo bieżąca wersja beta (1.1.0) pozwala na uruchamianie programów na oddzielnych pulpitach:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Strona programu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Pobieranie:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Manual:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Wątek na MalwareTips:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie.Dzięki za info :dziękuję
 
A

Anonymous

ssl111 napisał:
Ktosiu rozwiń temat
Nie mam obecnie czasu na bawienie się programami, więc odsyłam do wątku na MT, gdzie pojawił się również developer i chętnie odpowiada na wszelkie pytania.
 
A

Anonymous

ssl111 napisał:
Ktosiu rozwiń temat
Nie ma co rozwijać...z opisu wyraźnie wygląda,że to melanż DW & GW :

Some restrictions that can be applied to a process are:
Don't allow network access
Restrictions on ability to create child processes
Disallowing execution of the process itself
Restrictions on what file/folder and registry objects can be read, written, or executed by the process
Restrictions on operating system rights that are given to the process
Integrity level that the process runs as
Run process on a separate desktop for better security
Z tego co wyczytałem na Tipsach to developer używa tego softu od tygodnia :dziwak,więc na razie to melodia przyszłości.
 
A

Anonymous

Hornet napisał:
Z tego co wyczytałem na Tipsach to developer używa tego softu od tygodnia :dziwak,więc na razie to melodia przyszłości.
W którym miejscu to wyczytałeś? Pytam, bo nie widzę żadnej wypowiedzi developera, która mogłaby to sugerować.
 
A

Anonymous

ktośtam napisał:
W którym miejscu to wyczytałeś? Pytam, bo nie widzę żadnej wypowiedzi developera, która mogłaby to sugerować.
Czy to ważne gdzie ? Skoro piszę,że wyczytałem to znaczy,że wyczytałem :klawik. .
Wisiała jeszcze rano na wilderssach,ale widzę,że teraz już nie ma,więc developer się poprawił :wariat .
 
A

Anonymous

Ten nowy rusek to nie jest jednak DW czy GW (oczywiście na chwilę obecną),te dwa suwereny ustawiało się i zapominało o ich istnieniu.A ten ReHIPS jest o wiele bardziej skomplikowany.I nie mam na myśli metodologi jego działania,tylko łatwości obsługi.Tworzy jakieś dziwne i mało zrozumiałe foldery dla każdego uruchomionego programu...
Tak z rękawa porządnego softu się nie zrobi :nea .
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
A

Anonymous

To jest bardziej Sandboxie niż GW czy DW.Zainstalowałem...i na razie to crap jak skurwysyn.
Izolowany Cyberfox odpala się golutki jak go Bozia stworzyła...bez żadnych dodatków,wtyczek i rozszerzeń.Z kolei mój ulubiony player Neuview po uruchomieniu dostał szału i samoczynnie co 2-3 sekundy zmieniał profile obrazu :dziwak.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
nadchodzi wersja 2.20 w której są duże zmiany
ReHIPS 2.2.0 announcement
 
Do góry