Darmowa alternatywa dla WinRAR ?

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Czy jest jakiś darmowy program, bez szpiegów, który obsługuje pakowanie / rozpakowywanie formatu RAR z opcją dodawania danych naprawczych ??
Mam nieodparte wrażenie, że oferuje to tylko winrar ale posiadana przeze mnie wersja 3,8 jest już ciut stara :nea i muszę przesiąść się na coś nowszego :facepalm ...
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
HaoZip 5.5.1 program wyglądem bardzo przypominający WinRar, obsługuje: RAR, ZIP, 7Z, ISO, IMG, TAR, DMG, ARJ, GZ, GZIP, TGZ, BZ2, BZIP2, TBZ2, DEB, JAR . Jak komuś nie przeszkadza chińska produkcja.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Oglądałem haozip, miałem nadzieję ... Niestety
"Wśród wad HaoZip należy wymienić obsługę tylko trzech formatów podczas kompresji"
ZIP, 7Z lub TAR,
Czyli raczej alternatywa dla 7zip niż winrar.
Ale dzięki za sugestie.
 

alojzy

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Czerwiec 2014
Posty
151
Reakcje/Polubienia
4
Dokładnie 7zip jest super. Używam w pracy bo jako że na licencji GNU LGPL darmowy także do użycia komercyjnego. Rara masz tylko do rozpakowywania.
Pakowanie / rozpakowywanie: 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP and WIM
Tylko rozpakowywanie: ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DEB, DMG, FAT, HFS, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, RAR, RPM, SquashFS, UDF, VHD, WIM, XAR i Z.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Dzięki
7zip znam, używam.
Rar potrzebuje do pakowania z danymi naprawczymi. Wbrew pozorom kilka razy uratowało mi to archiwum.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35854
Reakcje/Polubienia
24909
Miasto
Trololololo
Próbowałeś Power Archiver z funkcją rar tak jak pisałem o tym wcześniej ??
 

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
z opisanego wątku tylko winrar raczej tylko
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1080
Reakcje/Polubienia
41
Jeśli bardzo zależy ci na WinRAR i masz swoją licencję na wersję 3.8 to napisz do nich i dostaniesz możliwość zakupu w miarę niskiej cenie najnowszej wersji lub licencji Lifetime.
Wygrałem kiedyś na tym forum licencję, dostałem od nich propozycje ale nie skorzystałem. Używam obecnie 7zip i WinRAR w zależności od potrzeb.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Conti napisał:
Czy jest jakiś darmowy program, bez szpiegów, który obsługuje pakowanie / rozpakowywanie formatu RAR z opcją dodawania danych naprawczych ??
Mam nieodparte wrażenie, że oferuje to tylko winrar ale posiadana przeze mnie wersja 3,8 jest już ciut stara :nea i muszę przesiąść się na coś nowszego :facepalm ...

Jeśli ci odpowiada wersja 5.21 to mogę oddać moją starą licencję WinRAR, na tę właśnie wersję wraz z instalatorem do niej.
W tej chwili uzywam najnowszej, którą otrzymałem na naszym forum za recenzję.

Conti napisał:
Oglądałem haozip, miałem nadzieję ... Niestety
"Wśród wad HaoZip należy wymienić obsługę tylko trzech formatów podczas kompresji"
ZIP, 7Z lub TAR,
Czyli raczej alternatywa dla 7zip niż winrar.
Ale dzięki za sugestie.

Z haoZip jest trochę inaczej, obsługuje większość istniejących formatów archiwów, pakuje jednak tylko do wspomnianych przez ciebie, tworzy również archiwa samorozpakowujące i to doskonalej niż sam WinRAR lub Power Archiver ponieważ do tak utworzonego archiwum można jeszcze dodać dane rejestracyjne. Ponadto posiada kilka bardzo przydatnych funkcji, których żaden inny paker nie ma: suma kontrolna, wirtualny napęd, narzędzie wielokrotnej zamiany i narzędzie zamiany ciągów. To że nie dodaje danych naprawczych niczego nie zmienia, bo do archiwów ZIP i 7- ZXIP t6akich danych się nie dadaje , posiada jednak funkcję napraw, która doskonale zdaje egzamin (sprawdziłem Obejrzyj sobie ten film o HaoZIP:
Utworzyłem własny instalator HaoZIP, który również mogę ci wysłać, Podaj tylko swój adres e-mail na PW
 
Do góry