LiquidVPN - opis

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
LiquidVPN jest usługą zapewniająca anonimowe i bezpieczne surfowanie po Internecie. Omawiany VPN został założony w 2013 roku przez Dave’a Cox. W styczniu 2013 roku zakupiono pierwsze serwery, natomiast w lutym 2015 lista serwerów zwiększyła się do ponad 40. Obecnie LiquidVPN jest jedną z najpopularniejszych usług VPN.

Oficjalna strona:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Wchodząc na powyższą stronę, u góry po lewej stronie wyświetla się nasz adres IP, oraz powiadomienie, że nie jesteśmy chronieni.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Tradycyjnie zacznę od podania informacji o cenach za usługę:

RZn5tiE.jpg


Do wyboru są 3 plany, przy czym opis każdego jest widoczny powyżej. Najwyższy - Ultimate wspiera aż 8 urządzeń, Smart Streaming, P2P, metodę szyfrowania AES-256-CBC.

Poniżej bezpośredni odnośnik:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


------------------------------------------------------------------------------------------------

FUNKCJE LiquidVPN
WfuQxWV.jpg

oHTr6hF.jpg

pilsPWE.jpg

VvjoO2y.jpg

E4Mpq0G.jpg

1TWHv3c.jpg

ZYyCCKg.jpg


Pozwoliłem sobie zrobić zrzuty ekranu z oficjalnej strony. Jak widać funkcjonalność jest ogromna, a to przecież tylko najważniejsze funkcje. Program obsługuje aż 4 protokoły(ale o tym w dalszej części). Z LiquidVPN można korzystać na różnych platformach:
Windows
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


OS X
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Android
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Modulowane połączenia VPN pozwalają cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania firewall'a po stronie serwera. Ponadto Modulacja IP chroni nasze urządzenie przed wszelkiego rodzaju zagrożenia. Korzystając z LiquidVPN można ominąć ograniczenia geograficzne stosowane na niektórych stronach internetowych oraz zapobiega monitorowaniu przez firmy trzecie.

Ciekawym udogodnieniem jest także unikalny adres IP. Przy zakupie VPN wraz ze statycznym IP będziesz mógł zawsze uzyskać ten sam adres IP, a nikt inny nie może go użyć. Jest to świetne rozwiązanie dla administratorów i zdalnego dostępu.

Jeśli mamy jakieś pytanie odnośnie programu, jakiś problem związany z funkcjonowaniem ? LiquidVPN posiada bardzo dobrą pomoc techniczną/support (nawet z poziomu aplikacji).

------------------------------------------------------------------------------------------------

UŻYTKOWANIE LiquidVPN

Po instalacji możemy odpalić nasz program.
H6NhmLU.jpg

LiquidVPN posiada niezwykle przyjazny interfejs, a samo łączenie się z wybranym serwerem to kwestia zaledwie kilku kliknięć.

EpVTX75.jpg

Tak wygląda okno główne naszego programu. Obecnie nie jestem połączony z żadnym serwerem VPN.

Klikam więc na przycisk po prawej stronie:
7P79w5l.jpg


Następnie otwiera mi się okno gdzie mam wybór szereg lokacji.

1.Po pierwsze, musimy wybrać region spośród niżej widocznych:
CRPKv7b.jpg

Ja pozwolę sobie pozostawić opcję "All" żeby móc widzieć wszystkie dostępne lokacje.

2.Po drugie wybieramy jeden z czterech protokołów:
Nd3CrVm.jpg


PPTP(Point to Point Tunneling Protocol) – zapewnia szyfrowanie 128 bitowe. Protokół ten jest obsługiwany przez niemal wszystkie komputery i urządzenia mobilne.

L2TP(Layer Two Tunneling Protocol) – protokół zapewniający 256 bitowe szyfrowanie. Jest bezpieczniejszy od PPTP i tak samo wspierany. Zapewnia bardzo szybką prędkość.

SSTP(Secure Socket Tunneling Protocol) – zapewnia aż 2048 bitowe szyfrowanie. Jest niezwykle bezpieczny, lecz może być używany tylko w systemie operacyjnym Windows. Jest to protokół wolniejszy od PPTP oraz od L2TP.

Protokół OpenVPN – zapewnia również 2048 bitowe szyfrowanie, jest równie bezpieczny co SSTP i jest wspierany przez niemal wszystkie systemy operacyjne na komputerach i mobilnych urządzeniach. Powyższe trzy protokoły są łatwe w instalacji, natomiast OpenVPN jest skomplikowany w instalacji a ponadto jest wolniejszy od nich.
Poniżej przedstawię instalację VPN w systemie Windows 7 bo obecnie z takiego korzystam.

3.Po trzecie wybieramy topologię:
5dFn1Qq.jpg


4.Na końcu, z listy wybieramy lokację:
0HAWqCk.jpg

Przy każdej lokacji widoczny jest tzw. ping - im mniejszy tym lepiej. Dodatkowo można stworzyć sobie listę ulubionych lokacji - aby dodać do niej jakiś serwer wystarczy kliknąć na gwiazdkę po prawej stronie.
Oczywiście wystarczy kliknąć dwukrotnie na wybranej lokacji aby się z nią połączyć.

Po udanej próbie połączenia powinniśmy otrzymać takie okienko:
mtcLbi9.jpg


Zmieni się także okno główne programu:
E3Ryan4.jpg


Żeby sprawdzić czy nasze Ip rzeczywiście się zmieniło najprościej wejść na główną stronę LiquidVPN. Jeśli u góry pojawi się zielony pasek oznacza to że wszystko działa poprawnie:
RvchcKO.jpg



http://i.imgur.com/OdmiGUi.jpg
W głównym oknie aplikacji jest również opcja Enable LIQUID LOCK. Po włączeniu tej blokady program płynie modyfikuje reguły zapory i chroni przed jakimkolwiek zagrożeniem.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ustawienia i reszta opcji
Spójrzmy jeszcze na ustawienia, jakie można zmienić:
knp18Y2.jpg

9xCbn4y.jpg

zDjb9Y1.jpg


Z poziomu programu można łatwo uzyskać pomoc od supportu:
aZytHGh.jpg

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Możemy również wyrazić swoja opinię, zgłosić usterki, problemy itp:
[img]http://i.imgur.com/WbvhvJM.jpg

Dostępne są także logi połączenia:
42Q9mi9.jpg


O LiquidVPN można pisać niemal w samych superlatywach. Obsługa aplikacji - rewelacja, w prosty sposób wyszukujemy serwery VPN, ponadto ulubioną lokację możemy dodać do ulubionych przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia. Kolejne cechy dobrego VPN'a to oczywiście ilość dostępnych serwerów, a w powyższym jest ona bardzo dobra. Poniżej umieszczam Wam również link do mapki z lokalizacjami serwerów:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Chciałbym również dodać jedno zdanie o oficjalnej stronie LiquidVPN, przy pierwszej wizycie na tej witrynie byłem zachwycony wyglądem, niestety jest ona dość mocno napakowana informacjami i jeżeli chce się znaleźć jakieś informacje na konkretny temat trzeba chwilę poszperać. Poza tym większych wad nie znalazłem, samo LiquidVPN jest świetnym VPN i myślę że śmiało może konkurować z najlepszymi programami zapewniającymi anonimowość.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35549
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Dzięki za opis ORGANIZAT0R :dziękuję
 
Do góry