krktch

Świeżak
Dołączył
18 Wrzesień 2015
Posty
19
Reakcje/Polubienia
7
Po prawie pół roku zmiana w moim zestawie. Wyrzuciłem Comodo, które miałem raz z SS.

Poszedłem za Waszymi radami i zainstalowałem Zemana AM w tym programie beta co dało mi program
w pełnej wersji premium :)

Po raz pierwszy zostaje bez klasycznego antywirusa, ZAM Premium + SpyShelter
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Panowie mam problem zainstalowałem sobie dzisiaj Norton Security 2016 .. Niby wszystko jest ok ale mam ciągle w historii zdarzeń komunikaty
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
zobaczcie mój screen. Mam ich pełno w ciągu godziny nawet nie chcę zliczyć ile ich jest. Mam router Tp-link Archer D2 i nie mam raczej żadnych problemów.

Googlowałem i niby niektórzy tez taki problem mają ale mowią, że to normalne. Według mnie to nie jest normalne ;< jak to rozwiązać?

Wczesniej miałem bitdefendera i jakoś tam tego nie widziałem albo źle szukałem hm ;/
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
zefirek83 napisał:
Panowie mam problem zainstalowałem sobie dzisiaj Norton Security 2016 .. Niby wszystko jest ok ale mam ciągle w historii zdarzeń komunikaty
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
zobaczcie mój screen. Mam ich pełno w ciągu godziny nawet nie chcę zliczyć ile ich jest. Mam router Tp-link Archer D2 i nie mam raczej żadnych problemów.

Googlowałem i niby niektórzy tez taki problem mają ale mowią, że to normalne. Według mnie to nie jest normalne ;< jak to rozwiązać?

Wczesniej miałem bitdefendera i jakoś tam tego nie widziałem albo źle szukałem hm ;/

W bitku nie miałeś i to normalne, skoro wszystko działa ok to nie zwracaj na to uwagi, ja w Pandzie też miałem podobnie, blokowała jakieś ataki których w rzeczywistości nie było, zapewne to nadpobudliwość Nortona i Pandy.Olej to a jak chcesz to wykluczenie zrób no chyba że irytuje Ciebie ten monit to pogadaj z ich supportem na Live "czacie" zapewne taki posiadają.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
zefirek83 napisał:
Ale mam wrażenie jakby internet chodził wolniej po instalacji nortona hm
Masz wrażenie czy faktycznie chodzi wolniej ?? Może wolniej chodzić bo cały ruch jest skanowany, jedne programy radzą sobie z tym lepiej a inne gorzej.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
zefirek83 napisał:
Ale mam wrażenie jakby internet chodził wolniej po instalacji nortona hm

Dwa lata temu miałem jeszcze Nortona,więc za bardzo nie będę filozofował, bo może coś się zmieniło, ale ten program za bardzo mnie absorbował. Ciągle coś było nie tak. Były też jak u Ciebie sygnalizowane ataki (dzień w dzień z Nowej Zelandii :dziwak), ale po pierwszym poruszeniu tylko to wkurzało. Jakieś brednie i tyle.
 

Tomasz Bielski

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Sierpień 2012
Posty
325
Reakcje/Polubienia
31
Miasto
Szczecin
Chyba jednak działa internet bardzo dobrze :). No jeśli chodzi o dzisiejsze raporty z historii to Norton zgłasza te komunikaty po 10-15 ilość co godzinę :p. Wczoraj chyba było częściej ..Dziwne to :)

Ale to nie oznacza chyba, że router coś jest nie zabezpieczony i przepuszcza jakieś paskudstwa? Bo ja go dopiero co kupilem i sam nie wiem hm
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Win10 x64 .... w końcu wylądował na kompie
Do tego Emsisoft AV

Czy potrzebuję coś jeszcze?

Firewall z win10 jest ponoć przyzwoity, ale może jakąś nakładkę na niego? Czy jest coś darmowego wartego uwagi?
Mam też Spyshelter, używam od dawna, ale czy jest sens i czy w ogóle można instalować pod win10? Na ich stronie podają, że ostatni obsługiwany build to 14295 a aktualnie win10 to 1511 (chyba że to inne oznaczenia ....)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
Jeśli chodzi o nakładki to sprawdź TinyWall
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Evorim Free Firewall
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

albo Windows Firewall Controll (niektóre funkcje są płatne ale jak przekażesz im $10 to będzie full wersja dożywotnia)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


do zestawu możesz dorzucić bezpłatną Zemanę Antimalware (bezpłatna pozwala skanować i usuwać zagrożenia, płatna ma dodatkowo ochronę w czasie rzeczywistym)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Spyshelter pewnie będzie śmigał bezproblemowo.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Dzięki,
Spyshelter FW zainstalowany, pierwsze minuty bez zgrzytów ............. pożyjemy, zobaczymy.

Na wszelki wypadek wcześniej zrobiłem obraz systemu, Keriver z płytki CD rządzi ..... Swoją drogą szkoda że zwinęli interes.

Aktualny zestaw pod Win10x64:
SpyshelterFW + Emsisoft AM i od czasu do czasu jakiś skaner na żądanie: Zemana lub MBAM
Chyba starczy. Może się nie pogryzą.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
Mój nowy zestaw,

PrivateFirewall ustawiony na max, wywaliłem prawie wszystkie listy zaufanych podpisów pozostawiając tylko te od MS, process monitor na najwyższy, Internet Security na najwyższy, network security też na najwyższy, tryb uczenia wywaliłem.
Dodałem też zemanę Antimalware Premium odpaloną w RT.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
Zemana Antilogger 2 i PrivateFirewall na max ustawieniach.Lekki i skuteczny zestawik. :mistrzunio
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Swoją drogą komentarze typu "jest lekko i przyjemnie" dla mnie mało przekonujące tzn zdaje sobie sprawe, że jakiś zestaw nie obciąża kompa za mocno, ale ile jest możliwe do zwiększenia dzięki niemu puli wolnej pamięci, to już nie wie nikt. Gdyby do tego jakiś screen z programu śledzącego zużycie zasobów przez działające procesy z wymienianymi programami - to byłby konkret, a nie takie tam gadanie.
 
Do góry