Antywirus na tablet z windowsem

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Wczoraj kupilem sobie maly tablecik z win 10 ,o dziwo pomimo 1gib RAM smiga az milo.Po podlaczeniu klawiaturki robi sie z tego maly netbook ) Szukam jakiegos antywirka do niego ,takiego ktory nie zezre Ramu i nie zamuli tego malenstwa.Zastanawiam sie nad Zemana antymalware + wbudowany deffender windowsowy.
Tablecik bedzie uzywany do przegladania poczty i sporadycznego przegladania netu wiec jakies zabezpieczenie musze na nim posiadac.
Sugestie i porady mile widziane.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35557
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
a może Panda ?? lub np: Zemana Premium ??
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Zemane antimalware mam lifetime , a misio niestety po przetestowaniu okazal sie zamulaczem.Na kompie Panda jest leciutka a na tablecie nie wiem czemu strasznie muli, co prawda tablecik am zaledwie 1 gib Ram ale nie tu lezy problem.Moze jaka optymalizacja lezy i kwiczy ... cholercia wie.
Narazie mam Zemanie AM +deffender .Pokombinuje z programami moze znajde jakis lekki zestawik.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Podłączę się pod temat z pytaniem - Szukam jakiegoś 10" tableta dla mamy, do którego podłączę klawiaturę. Zastanawiam się jaką wersję Windowsa pakują do tabletów i czy np. taki Office, którego mobilna wersja na Androida jest za darmo, w takim Windowsie na tablecie też jest za darmo? :scratch
 

lucas_13579

Świeżak
Dołączył
3 Styczeń 2015
Posty
10
Reakcje/Polubienia
0
hej mam podobną kwestię ze swoim acerem 2w1 i obecnie używam mbam+zemana+defender, ale na dłuższą metę zastanawiam się nad jakimś klasycznym antywirusem, ktòry byłby naprawdę lekki i tutaj natrafiłem na secureAPlus z tym jednak ze przy instalacji pomija się silnik stacjonarny i bazuje na aż 12 silnikach w chmurze
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35557
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Zeno napisał:
Zastanawiam się jaką wersję Windowsa pakują do tabletów i czy np. taki Office, którego mobilna wersja na Androida jest za darmo, w takim Windowsie na tablecie też jest za darmo? :scratch
Windows RT
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

To make Windows RT more attractive, Microsoft tosses in a big perk: free app versions of its popular Microsoft Office suite: Word, Excel, PowerPoint, and OneNote.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Zeno jesli chcesz tableta z windowsem to szukaj takiego z win 10 bo aktualizacja z win 8.1 do 10 na tablecie to masakra.Przewaznie takie tablety maja po 16 gib dyski z czego masz do dyspozycji niewiele ponad 3 gib, oczywiscie pisze o tych tanich tablecikach i nawt po dokupieniu karty pamieci jest problem z aktualizacja bo poprostu brakuje na nia miejsca.Jesli tablet z windowsem to tylko z 10.
Bardzo czesto do takiego tableta dostajesz na rok offica , ale to nie problem bo przeciez mozna zainstalowac sobie darmowego Open offica czy tez libbre offica.
Co do samych tabletow z windowsem to moim zdaniem lepiej sie sprawdzaja niz te z andkiem... ale to moje zdanie .
Do jakiej sumy ma byc ten tablet?
 

Rycho

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Grudnia 2011
Posty
1119
Reakcje/Polubienia
5059
Żeby ci coś podpowiedzieć podaj ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej i czy system pracuje na 32 czy 64 bity? Oraz jaką możesz max dołożyć kartę pamięci micro SD

Prawdopodobnie odpowiedź cię nie ucieszy, ale na pewno będzie mertoryczna :)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
OXY, Securitas :dziękuję
Pewnie gdyby chodziło o mnie, to wszedłbym w Androida - więcej apek, więcej sprzętu do wyboru, szczególnie z kraju zza Wielkiego Muru, ale że ma być dla mamy - to musi być z Windowsem (duże kafelki, łatwość czytania stron i wydaje się prostszy w obsłudze). Poza tym ma być do czytania stron, maili i przeglądania filmików z jakimiś kulinarnymi przepisami. Też wydaje mi się, że do tych spraw tablet z windą jest lepszy (lepiej sobie radzi z wykorzystaniem dostępnego ramu). Na razie jeszcze nie śledziłem urządzeń, choć w Euro spodobał mi się Lenovo Miix 300 80NR0042PB- (prawie 800 pln), a ja wolałbym sie zmieścić w 700 pln albo 600 pln. :scratch
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Odgrzeję kotleta. I mnie się przytrafił tablet z Win 10 i tak samo jak kolega Securitas zastanawiam się na antywirusem.
Na pokładzie mam 2GB RAM i Intel Atom Z3735F.

Czy ktoś ma już doświadczenie z jakimś programem zabezpieczającym na tego typy tablecie, co polecacie ??

Pozdrawiam.
 

headge

Świeżak
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
13
Reakcje/Polubienia
5
W Asusie T100 przetestowałem sporo antywirusów i koniec końców zostałem przy Webroot SA - i mogę go spokojnie polecić. Lekki i skuteczny, swego czasu uchronił mnie przed ransomem w lewej fakturze jeszcze zanim stało się to modne ;)
 

win98

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Marzec 2011
Posty
369
Reakcje/Polubienia
50
Zainstalowałem triala Webroota i zajmuje 3,1 MB - dwa procesy - SUPER. Teraz czekać tylko na jakieś promo z kodem na dłużej.

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką nakładkę na systemowy firewall w win 10 (tablet) proponujecie.
Z powodów sprzętowych samodzielny firewall nie wchodzi w grę.
 
Do góry