Wgrywanie grafik na Facebooka

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Ostatnio spotkałam się z bardzo osobliwym problemem. Otóż robiłam pewnej osobie grafiki na facebooka (tło wydarzenia i grafika w poście). Wiem że fb bardzo kompresuje obrazy i trzeba je umiejętnie przygotować, aby ta kompresja była jak najmniej widoczna. Szczególnie dotyczy to grafiki wektorowej, bo na fotkach to się tak nie rzuca w oczy. Przygotowałam więc te grafiki i dla testu wgrałam na swój profil. Następnie te same grafiki wysłałam klientowi, on je wstawił na swój profil i okazało się, że u niego wyświetlają się w wyraźnie gorszej jakości. Nie wgrywał ich z telefonu, użył oryginalnych, przesłanych przeze mnie plików, nic z nimi nie robił. W końcu zrobił ze mnie współautora wydarzenia, żebym mogła wgrać grafiki ze swojego komputera i teraz wyświetlają się w dobrej jakości, tak jak wcześniej u mnie. O co tutaj chodzi? Dlaczego te same grafiki wgrywane przez różne osoby, z różnych komputerów, wyglądają na Facebooku inaczej? Czy chodzi o dostawcę internetu? Czy on może kompresować wysyłane pliki? Bo nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia... Co myślicie?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24812
Miasto
Trololololo
Jak chcesz to podaj link z FB do tej grafiki z Twojego profilu i tej samej grafiki z profilu klienta ( wyślij na PW ) i sprawdzimy, lub zrób zrzuty ekranu grafiki z Twojego profilu i profilu klienta.Skoro jak piszesz u niego wyświetlały się w gorszej jakości to może raczej to wina monitora, ustawień karty itd. :scratch
Na FB jest możliwość udostępniania albumów innych osób no chyba że nie o taką grafikę chodzi.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie, to nie chodzi o żaden monitor. Przecież ja je widzę na swoim i na jego profilu na tym samym monitorze. Robiłam nawet zrzuty dla porównania. Różnica może nie jest drastyczna, ale wyraźnie widoczna. Bez wątpienia grafiki, które on wgrywał na swój profil wyświetlane są na fb w gorszej jakości, a jedna w poście ma nawet mniejsze wymiary, niż ta sama wgrana przeze mnie na moim profilu. Teraz już mu wgrałam ze swojego komputera grafikę w tle i jest dobrej jakości, ale jego postów niestety nie mogę edytować, więc w postach nadal ma brzydkie.
W dodatku po kliknięciu w ten obrazek u mnie wyświetla się dużo większy niż u niego. Tak, jakby podczas wgrywania coś go przeskalowało.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24812
Miasto
Trololololo
Skoro nie wgrywał ich z telefonu to pozostaje raczej tylko dostawca neta, jeśli jakiś mobilny to wcale by nie dziwiła ta kompresja po to aby zaoszczędzić transfer.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
No też tak właśnie sądziłam. Tylko niestety nie wiem, jaki on ma ten internet, bo jak pytałam, to stwierdził, że nie wie :/
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24812
Miasto
Trololololo
W sieci piszą że taką kompresję można wyłączyć, tylko potrzebna jest nazwa dostawcy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35781
Reakcje/Polubienia
24812
Miasto
Trololololo
W chromopodobnych przeglądarkach w ustawieniach jest opcja wgrywania skompresowanych grafik, może ta opcja była włączona podczas gdy wgrywał obrazki.Można ją wyłączyć.
 
Do góry