AppGuard kilka pytań ( konfiguracja, ustawienia )

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
według tego to dalej Aimpa blokuje, prawdopodobnie zapis ustawień ale skoro piszesz że działa to ok.Logów z Media playera nie ma ??
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
AIMP działa, ale skoro AG zgłasza to jako nieprawidłowość, a my wiemy, że to nic szkodliwego to może dodam to do wykluczeń tak dla samej estetyki. Co Ty na to? Możesz z blokowanym plikiem TeamViewer'a też tak postąpić? Logów z MPC nie ma, ponieważ t.j. już pisałem nie wiem w ogóle, czy ten błąd jest spowodowany restrykcjami AppGuard'a, gdyż sam program działa.

A co z Battle.net? Co sądzisz o tej dziwnej sytuacji z AirDroid'em?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Download-er napisał:
AIMP działa, ale skoro AG zgłasza to jako nieprawidłowość, a my wiemy, że to nic szkodliwego to może dodam to do wykluczeń tak dla samej estetyki. Co Ty na to? Możesz z blokowanym plikiem TeamViewer'a też tak postąpić? Logów z MPC nie ma, ponieważ t.j. już pisałem nie wiem w ogóle, czy ten błąd jest spowodowany restrykcjami AppGuard'a, gdyż sam program działa.

A co z Battle.net? Co sądzisz o tej dziwnej sytuacji z AirDroid'em?
Skoro Aimp działa więc niema co kombinować, AppGuard blokuje według logów zapisywanie do pliku ini czyli zapewne ustwienia.Ja bym dodał ten pliczek ale tylko wtedy gdyby nie działało.Jeśli chodzi o Battle.net i AirDroid'a to bym popróbował dodać to do user space bo w na poziomie Locked Down AppGuard właśnie tak działa, blokuje za dużo no ale jest szczelniejszy.Możesz też Battle.net, AirDroid i TeamViewer nie dodawać do Guarded w AG, owszem łączą się z siecią ale nie są to programy podatne na ataki.Ewentualnie możesz popróbować zwiększyć ich ochronę w SS.

Ja ustawiłem inaczej, miałem tylko dodane do Guarded Przeglądarki, czytniki pdf, komunikator ( później wywaliłem go z guarded bo stwierdziłem że jednak to nie ma sensu), klienta poczty, odtwarzacze audio i wideo ( choć też raczej były tam niepotrzebnie bo muzykę czy filmy odtwarzałem z dysku).
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Nie ukrywam, iż ta nowa ochrona zaczyna mnie trochę irytować, ponieważ jest problematyczna i to tego niestabilna, ale na szczęście wykupione przeze mnie licencje motywują mnie do tego aby nie odpuszczać.

Przechodząc do meritum owa ochrona (AG + SS FW) dawała różne rezultaty, które się zmieniały po ponownych uruchomieniach systemu, dlatego w celu "okiełznania" tych problemów wyłączyłem ochronę SS FW i przystąpiłem do dokładnej analizy problemów związanych z AG. Wynik jest nieco zaskakujący, ponieważ AG pracujący samodzielnie (bez symbiozy z SS FW) także zwracał różne wyniki. Jego zachowania podzielę na 2 warianty:
  • Lepsze uruchomienie systemu - Większość programów, które wcześniej działały nieprawidłowo lub w ogólne nie działały przy lepszym uruchamianiu działają bez problemu.
  • Gorsze uruchomienie systemu - Problem przede wszystkim z działaniem programów GG, Battle.net, Diablo III, GTA V, GTA Online (reszta programów o których wcześniej pisałem była prawdopodobnie przyblokowana przez SS FW) i sporo logów.
Stosunek uruchomień to około 1 na 3 uruchomienia jest lepszym uruchomieniem.

Logi gorszego uruchomienia systemu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Konfiguracja AppGuard'a:
out.php

out.php

out.php


Proszę o wskazówki jak poprawnie skonfigurować AG.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Według tych logów to gier nie odpaliłeś, wcale mnie to nie dziwi bo gry masz na D i AppGuard będzie to blokował.
out.php


Aby gry działały prawidłowo musisz przy nich zaznaczyć Include na NO

Ja na twoim miejscu wywalił bym z Guarded Battle.net.

Napisz czy AirDroid działa poprawnie, to samo z utorrent, skype, TeamViewer, ScreenPresso,GG ale dokładnie sprawdź bo tak będziemy pisać i pisać.

Dodaj Spysheltera do Power Apps
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
Zgodnie z Twoimi wskazówkami usunąłem Battle.net z Guarded Apps oraz zmieniłem Include na NO w User Space przy ścieżkach do folderów z grami.

Gry i GG wciąż nie działają:

  • 33103621472159448604.png

    82702885227842166734.png

    61092496687988503982.png

    92519686114681565700.png

Miałem dodać ścieżkę do folderu z Spyshelter'em, a nie do samego pliku EXE w Power Apps?:
49733046002397474990.png


Logi:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Ok kumam, po prostu AG blokuje odpalanie czegokolwiek z folderu program data.

1.Sprawdź czy będzie blokował ten battle net i inne gierki jak ustawisz ochronę na Protected.
2.Dodaj tam plik exe.
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
1- Zmieniłem tryb ochrony na Protected i wszystko działa oprócz GTA V. Ze wszystkich błędów, które przedstawiłem w poprzedni poście pozostał tylko ten:
61092496687988503982.png

2 - W Power Apps do ścieżki z folderem dodałem \spyshelter.exe.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Fajnie, to już jakiś krok do przodu.

Zrób zrzut okienka User Space, chcę zobaczyć jakie lokalizacje masz tam dodane (wszystkie)

jest jakiś log z tego GTA ?? ( mam na myśli nowy log, po tym jak zmieniłeś tryb na protected)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Skoro nie ma logu to AG go nie zablokował, a gierka działa jak wyłączysz ochronę AG ??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
w logach nie ma nic odnośnie GTA także tu już nie pomogę.
 

Download-er

Świeżak
Dołączył
7 Lipiec 2016
Posty
37
Reakcje/Polubienia
1
OXYGEN THIEF napisał:
w logach nie ma nic odnośnie GTA także tu już nie pomogę.
Owszem w logach cisza, ale przecież to ewidentnie widać, że to wina AppGuard'a, gdyż jak zmieniam tryb ochrony na OFF to nie ma tego błędu i GTA V działa bez programu. Po prostu wydaje mi się, że skoro znasz schemat działania AG to powinieneś pomyśleć w czym jeszcze może tkwić problem (opierając się o wcześniejsze logi).

A wracając do ochrony AG to myślałem, że tryb Protected ustawiamy tylko tymczasowo w celu zidentyfikowania błędu.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35820
Reakcje/Polubienia
24870
Miasto
Trololololo
Download-er napisał:
OXYGEN THIEF napisał:
w logach nie ma nic odnośnie GTA także tu już nie pomogę.
Owszem w logach cisza, ale przecież to ewidentnie widać, że to wina AppGuard'a, gdyż jak zmieniam tryb ochrony na OFF to nie ma tego błędu i GTA V działa bez programu. Po prostu wydaje mi się, że skoro znasz schemat działania AG to powinieneś pomyśleć w czym jeszcze może tkwić problem (opierając się o wcześniejsze logi).

A wracając do ochrony AG to myślałem, że tryb Protected ustawiamy tylko tymczasowo w celu zidentyfikowania błędu.


Tryb ochrony Protected to tryb zalecany dla większości. Tryb Locked Down to Tryb paranoiczny i dlatego nie jest dostępny w głównym okienku tylko z poziomu ikonki w trayu.Locked Down daje max ochrony ale czasem może coś nie działać, u mnie było ok.
Locked Down :This protection level is found using the
process in the User Interface Tray Icon section above. It eliminates the risk of drive by download attacks by only allowing certain applications to run without restriction.
In the Locked Down setting, AppGuard may interfere with some programs such as GoToMeeting. If this occurs, reduce the AppGuard protection level to Protected and initiate the GoToMeeting session. Then ,return the protection level to Locked Down once the session is finished, if desired.

Czyli lista zaufanych wydawców, wiesz możesz spróbować dodać tam certyfikat wydawcy GTA i odpowiednio ustawić.Może akurat będzie działać bez problemów.Możesz też dodać tam certyfikat swojej przeglądarki żeby nie było problemów z aktualizacją.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry