Dysk twardy HDD 1TB

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
Co prawda nie mam dysku ssd i nie wiem czy faktycznie daje takiego "kopa" ,ale masz pewne ograniczenia w kompie typu wejście sata na płycie nie sata 3 dla ,którego podają prędkości tych dysków i z deklarowanej pojemności 120 - system W7x64 plus aktualizacja około 20 czy tam 25 gb - błąd w opisie producenta zostanie pewnie jakiej 80-90gb .Przy obecnych grach i wielkości danych (filmy hd ) nie wiem czy to wystarczy jako jedyny dysk . Jednak to twój wybór i wiesz do czego używasz kompa .
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
yyy napisał:
Co prawda nie mam dysku ssd i nie wiem czy faktycznie daje takiego "kopa" ,ale masz pewne ograniczenia w kompie typu wejście sata na płycie nie sata 3 dla ,którego podają prędkości tych dysków i z deklarowanej pojemności 120 - system W7x64 plus aktualizacja około 20 czy tam 25 gb - błąd w opisie producenta zostanie pewnie jakiej 80-90gb .Przy obecnych grach i wielkości danych (filmy hd ) nie wiem czy to wystarczy jako jedyny dysk . Jednak to twój wybór i wiesz do czego używasz kompa .
Zasugerowałem się szybkością działania tego dysku w porównaniu z klasycznym i dlatego postanowiłem kupić dysk tylko pod system i jakieś tam lekkie gry, ale chyba jednak wrócę do HDD i kupię Seagate 1 TB
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Mam stara płytę główną - Asus p5q 9(sata2) i ssd nie działa na niej na pełnej prędkości.
Mimo tego w porównaniu do hdd system chodzi zdecydowanie szybciej. Dysk sdd na sata2 jest jakieś 2, 2.5x szybszy od hdd, do tego ma bardzo wielką zaletę - bardzo szybki dostęp. Na czystym W7 start to jakieś kilkanaście sekund, hdd nigdy tego nie osiągnie.
Ja kupiłem Samsunga evo 850 250Gb za 350zł. ma gorsze moduły pamięci ale za to gwarancję na 5 lat. Niestety widzę że ceny poszły w górę...
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Pewnie USD poszło w górę, a same ceny to niekoniecznie...
Ale ciekawi mnie czy nikt nie próbował podłączać SSD pod PCI..? Osiągi dużo lepsze.. :scratch
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Edit: zdaje się taki dysk sporo droższy pewnie nieopłacalna sprawa...
jako ciekawostkę wrzucam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Mavio zainteresowany... :yhy :klawik.
a tak poza tym skoro nie chcesz podać modelu płyty to nie. :guma Gdybyś miał przypadkiem port M.2 (typ 2280) lub port PCIe z obsługą M.2 SSD to jest bardzo ekonomiczna oferta:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

chociaż chyba jest omyłkowo umieszczona, gdyż moim zdaniem to dysk SATA3 (SM2280S3/120G) czyli port SATA3 z obsługą M.2 SSD
a dysk 128 GB nawet jeżeli faktycznej pojemności zostanie 80 GB, to bez problemu wystarcza na system i potrzebne rzeczy. Nie ma potrzeby instalować wszystkiego jak leci na partycji systemowej.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
mavio napisał:
Zeno napisał:
Mavio zainteresowany... :yhy :klawik.
a tak poza tym skoro nie chcesz podać modelu płyty to nie.
model płyty podany jest razem ze specyfikacja całej jednostki.
Ale powtórzę, że mam Abit KN8 nForce4 socket 939
Nie wiesz ,czy ta płyta ma sata 1 ,czy sata 2. Po opisach w necie wyczytałem na początku ,że ma tylko sata1 jednak teraz widze też opisy z sata2 :)

Generalnie sprawa jest prosta chcesz przyśpieszyć kompa i zmieścisz się z danymi na 80-90 gb bierz ssd ,potrzebujesz miejsca na dane bierz hdd 1tb :)
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
yyy napisał:
mavio napisał:
Nie wiesz ,czy ta płyta ma sata 1 ,czy sata 2. Po opisach w necie wyczytałem na początku ,że ma tylko sata1 jednak teraz widze też opisy z sata2 :)

Generalnie sprawa jest prosta chcesz przyśpieszyć kompa i zmieścisz się z danymi na 80-90 gb bierz ssd ,potrzebujesz miejsca na dane bierz hdd 1tb :)
Dzięki za pomoc, zamówiłem SSD , a dokładnie Intel 530 Series 120GB SATA III .
W przyszłości czeka mnie zakup HDD 1 TB . :piwko
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
mavio napisał:
Dzięki za pomoc, zamówiłem SSD , a dokładnie Intel 530 Series 120GB SATA III .
W przyszłości czeka mnie zakup HDD 1 TB . :piwko
Jeżeli dobrze znalazłem, to ten dysk na agito kosztuje niecałe 340 pln. Wiesz sam myślałem o bardziej budżetowym rozwiązaniu. Poza tym jeżeli w obudowie nie masz odpowiedniej kieszeni z możliwością trwałego zamontowania dysku 2,5'' (nie używam stacjonarki od lat i zatrzymałem się na etapie śrubek łączących HDD z kieszenią :zaciesz ) to być może jeszcze parę złotych dojdzie ci na kieszeń. W takim przypadku wolałbym zdecydowanie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Tym bardziej, że z tego co wyczytałem twoja płyta ma 4 sloty SATAII. Oczywiście będzie przyspieszenie i efekt jak napisał wcześniej wwd, dojdzie krótki czas dostępu... ale nie takie jak przy SATAIII. Masz jednak też złącza 2 x PCI Express x16, 3 x PCI Express x1, zdaje się w wersji 1.0 czyli o ile masz miejsce i sloty wolne, to taki dysk dałoby się podpiąć pod jeden PCI Express x16. Wtedy miałbyś dopiero przyspieszenie coś koło jeszcze 2x niż rozwiązanie, do którego się teraz przymierzasz. Jedyne pytanie, którą wersję PCIe ma Plextor, bo jeżeli 2 lub 3, to to raczej nie pójdzie z uwagi na brak zasilania (do sprawdzenia). Zawsze możesz poczatować z opiekunem działu w Morele i kwestię wyjaśnić.
Na górnej krawędzi ulokowano dodatkowe gniazdo zasilające SATA. Z pewnością przyda się, gdy płyta będzie miała problem z doprowadzeniem energii do dysku z portu PCI Express. Ponadto w tylnej części można znaleźć dwupinowe gniazdo do połączenia z diodą pracy dysku w obudowie. Tuż przy śledziu znajduje się rząd diod, sygnalizują pracę i zasilanie urządzenia – są żółte i niebieskie, część z nich miga.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Edit: Dla formalności doczytałem, że zastosowany interfejs to PCIe 2 gen. x2 :(
Ps. W pierwszej wersji posta nie było modelu płyty. :scratch
 

mavio

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
29 Sierpień 2011
Posty
541
Reakcje/Polubienia
11
Zeno napisał:
mavio napisał:
Dzięki za pomoc, zamówiłem SSD , a dokładnie Intel 530 Series 120GB SATA III .
W przyszłości czeka mnie zakup HDD 1 TB . :piwko
Jeżeli dobrze znalazłem, to ten dysk na agito kosztuje niecałe 340 pln. Wiesz sam myślałem o bardziej budżetowym rozwiązaniu. Poza tym jeżeli w obudowie nie masz odpowiedniej kieszeni z możliwością trwałego zamontowania dysku 2,5'' (nie używam stacjonarki od lat i zatrzymałem się na etapie śrubek łączących HDD z kieszenią :zaciesz ) to być może jeszcze parę złotych dojdzie ci na kieszeń. W takim przypadku wolałbym zdecydowanie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Tym bardziej, że z tego co wyczytałem twoja płyta ma 4 sloty SATAII. Oczywiście będzie przyspieszenie i efekt jak napisał wcześniej wwd, dojdzie krótki czas dostępu... ale nie takie jak przy SATAIII. Masz jednak też złącza 2 x PCI Express x16, 3 x PCI Express x1, zdaje się w wersji 1.0 czyli o ile masz miejsce i sloty wolne, to taki dysk dałoby się podpiąć pod jeden PCI Express x16. Wtedy miałbyś dopiero przyspieszenie coś koło jeszcze 2,5x niż rozwiązanie, do którego się teraz przymierzasz. Jedyne pytanie, którą wersję PCIe ma Plextor, bo jeżeli 2 lub 3 (raczej niemożliwe - w końcu to tylko kilka flaschów na płytce), to nie pójdzie z uwagi na brak zasilania. Zawsze możesz poczatować z opiekunem dział w Morele i kwestię wyjaśnić.
Ps. W pierwszej wersji posta nie było modelu płyty. :scratch
1. Dysk kupiłem w bardzo okazyjnej cenie ok. 200 zł za prawie nówkę od znajomej :)
2. Masz rację w pierwotnej wersji posta nie było podanego modelu płyty.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
200 pln.... To sporo zmienia. :zaciesz
 
Do góry