Telewizor 40 - 42 cali

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Muszę kupić telewizor 40'' - 42'' w cenie do 2000zł
Brałem pod uwagę dwie firmy Samsung lub Sony
Jedyny wymóg to:
Full HD i odtwarzanie filmów z Pendrive
WiFi może być ale nie musi
W miarę dobra jakość dźwięku

Nie jestem zainteresowany:
Obraz 3D

Jeśli macie doświadczenie w tym przedmiocie to doradźcie coś. :scratch
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Hejka helium :hi
Niedawno kupowałem tv, tyle z trochę w innym segmencie (55", wifi, 3d, 4k), więc trochę nie za bardzo pomogę z konkretnym modelem.
Odniosę się tylko do tego, co napisałeś: "WiFi może być ale nie musi"
I powiem Ci, że moim zdaniem to błąd. WiFi powinien być, jak najbardziej. Bardzo jestem z tego zadowolony, że mam wbudowane w tv (i nie tam jakiś dokładany dongle). W domu jest kilka różnych urządzeń z win 10, win 7, androidem czy IOS, różne przeglądarki, prędkość łącza na WiFi - coś między 40 - 60 mb/s. Na każdym vod, ipla, player czy cda może mi mulić, mielić, przerywać... ale nie na tv. O dziwo na tv cda - fullhd ( :yes master za to, że zaimplementowali html5) idzie bez zająkniecia. Youtube - filmy 4k, żaden problem. Dla mnie to olbrzymia wygoda i polecam każdemu.
TV to Panasonic z systemem Firefox. Co do systemu, sprawuje się dobrze (może ze 2 razy wywalił youtube, poza tym żadnych błędów). Poważny mankament to brak możliwości zaimplementowania flasha i np. wtyczek typu vpn (póki tv nowy, to nie będę ryzykował z nieoficjalnym softem), wszystkie więc streamy, które chciałbym otworzyć w FF na tv bez flasha nie pójdą. Druga rzecz - to mam urządzenie sprzężone z innymi przez wifi bez żadnej osłony. Teoretycznie tylko patrzeć jak ktoś mi się włamie do domowej sieci przez tv... :klawik.
Co do konkretnego modelu - to polecam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jakość testów, które chłopcy tam robią zwyczajnie powala. Jest też tam forum - wypełnisz ankietkę z pytaniami nt. czego szukasz i z pewnością Ci coś profesjonalnie doradzą. Mój tv polecił mi al_arsen jako jeden z kilku, a tam się tylko utwierdziłem w wyborze.
Al wyłaź spod kamienia. Koledze trzeba doradzić... :zaciesz
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Zeno napisał:
Hejka helium :hi
Niedawno kupowałem tv, tyle z trochę w innym segmencie (55", wifi, 3d, 4k), więc trochę nie za bardzo pomogę z konkretnym modelem.
Odniosę się tylko do tego, co napisałeś: "WiFi może być ale nie musi"
I powiem Ci, że moim zdaniem to błąd. WiFi powinien być, jak najbardziej. Bardzo jestem z tego zadowolony, że mam wbudowane w tv (i nie tam jakiś dokładany dongle). W domu jest kilka różnych urządzeń z win 10, win 7, androidem czy IOS, różne przeglądarki, prędkość łącza na WiFi - coś między 40 - 60 mb/s. Na każdym vod, ipla, player czy cda może mi mulić, mielić, przerywać... ale nie na tv. O dziwo na tv cda - fullhd ( :yes master za to, że zaimplementowali html5) idzie bez zająkniecia. Youtube - filmy 4k, żaden problem. Dla mnie to olbrzymia wygoda i polecam każdemu.
TV to Panasonic z systemem Firefox. Co do systemu, sprawuje się dobrze (może ze 2 razy wywalił youtube, poza tym żadnych błędów). Poważny mankament to brak możliwości zaimplementowania flasha i np. wtyczek typu vpn (póki tv nowy, to nie będę ryzykował z nieoficjalnym softem), wszystkie więc streamy, które chciałbym otworzyć w FF na tv bez flasha nie pójdą. Druga rzecz - to mam urządzenie sprzężone z innymi przez wifi bez żadnej osłony. Teoretycznie tylko patrzeć jak ktoś mi się włamie do domowej sieci przez tv... :klawik.
Co do konkretnego modelu - to polecam:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jakość testów, które chłopcy tam robią zwyczajnie powala. Jest też tam forum - wypełnisz ankietkę z pytaniami nt. czego szukasz i z pewnością Ci coś profesjonalnie doradzą. Mój tv polecił mi al_arsen jako jeden z kilku, a tam się tylko utwierdziłem w wyborze.
Al wyłaź spod kamienia. Koledze trzeba doradzić... :zaciesz

Dzięki Zeno za merytoryczną odpowiedz. Co do Wi-Fi to ja nie jestem przeciw Wi-Fi w TV, ja po prostu w tym TV go nie potrzebuję. Z drugiej strony koszta TV z Wi-Fi są rzędu 150zł większe więc nie wiele. :scratch Ale może to i racja żeby brać z Wi-Fi w końcu nigdy nic nie wiadomo. Wstępnie wybrałem coś takiego (jeden jest bez Wi-Fi):

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Myślę, że powinieneś jeszcze poszukać... Jeżeli Sony KDL40R550C ma wifi, a nie ma przeglądarki to kicha. Teraz jest trend na różne streamy w necie i trochę żal nie korzystać póki tego nie poblokują, a niektóre oferują za niską odpłatnością fajne kanały chociażby Eleven w promocjach). W dodatku Opera Store TV to żenada bez polskich apek. Nawet nie wiesz, ile mojej kobiecie daje szczęścia, że może się przed snem powlepiać się w swoje ulubione seriale bez żadnych ścinek kosztem paru reklam (w tv też przecież są). Dlatego warto zwrócić uwagę na system, na którym pracuje tv, bo to ma znaczenie. A wybór modeli tv ogromny, w dodatku sam pomyśl skrócisz urlop nad morzem o jeden dzień i za to co oszczędzisz masz zupełnie inną klasę tv. TV raczej kupuje się na kilka lat (bo trudniej go potem sprzedać) a kosztuje tyle co porządny smartfon, który większość z nas wymienia co 2 lata... :facepalm Dołożyłbym co nieco i kupił z solidnym SmartTV , a nie jego zajawką. Tyle że każdy model trzeba sprawdzić przynajmniej przeczytać gdzieś jakiś test... Sama marka niczego nie gwarantuje - często dwa tv tej samej marki, różnica w cenie nieznaczna a jakość pracy zupełnie inna.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Zeno napisał:
Myślę, że powinieneś jeszcze poszukać... Jeżeli Sony KDL40R550C ma wifi, a nie ma przeglądarki to kicha. Teraz jest trend na różne streamy w necie i trochę żal nie korzystać póki tego nie poblokują, a niektóre oferują za niską odpłatnością fajne kanały chociażby Eleven w promocjach). W dodatku Opera Store TV to żenada bez polskich apek. Nawet nie wiesz, ile mojej kobiecie daje szczęścia, że może się przed snem powlepiać się w swoje ulubione seriale bez żadnych ścinek kosztem paru reklam (w tv też przecież są). Dlatego warto zwrócić uwagę na system, na którym pracuje tv, bo to ma znaczenie. A wybór modeli tv ogromny, w dodatku sam pomyśl skrócisz urlop nad morzem o jeden dzień i za to co oszczędzisz masz zupełnie inną klasę tv. TV raczej kupuje się na kilka lat (bo trudniej go potem sprzedać) a kosztuje tyle co porządny smartfon, który większość z nas wymienia co 2 lata... :facepalm Dołożyłbym co nieco i kupił z solidnym SmartTV , a nie jego zajawką. Tyle że każdy model trzeba sprawdzić przynajmniej przeczytać gdzieś jakiś test... Sama marka niczego nie gwarantuje - często dwa tv tej samej marki, różnica w cenie nieznaczna a jakość pracy zupełnie inna.
To może napisz mi które modele wg Ciebie są godne uwagi. Tylko musi być 40 - 42 cali (to się nie zmieni) :)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
ok w wolnej chwili postaram się, ale liczba modeli jest naprawdę spora... i trzeba trochę poszukać
kiedyś podobał mi się ten model (teraz już dość stary, więc powinien być na mocnych wyprzedażach...)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

edit: jak coś znajdę, to dorzucę do tego posta...
 

mariuszsaj

Wygadany
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
55
Reakcje/Polubienia
0
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Telewizor jest z serii z 2014 roku ale to jeden z najbardziej udanych LCD na rynku , czyta wszystkie formaty video i audio z pendrive bez zająknięcia , WiFi i 3D można potraktować jako gratis
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
mariuszsaj napisał:
w tym progu cenowym to bardzo udana propozycja... :ok (okulary 3D x 2 , Pilot zdalnego sterowania TM1460A , Pilot zdalnego sterowania TM1240A wszystko w zestawie i możliwość sterowania za pomocą klawiatury i myszki USB - elegancko)
trzeba byłoby jeszcze sprawdzić jak z awaryjnością matryc, bo kiedyś słyszałem takie opinie od sprzedawców, ale może to tylko takie gadanie...
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Dorzucam jeszcze teścik tego Samsunga (ma 4 rdzeniowy procesor):
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


i coś żebyś miał jakąś alternatywę:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

chociaż tv nigdy za mały :zaciesz
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

co prawda 2 rdzenie, ale możliwe, że lepszy obraz, chociaż znalazłem opinie, że są problemy z upłynnianiem obrazu (przycinki)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Edit:
gdybym miał kupować, wziąłbym samsunga (4 rdzenie się przydają przy apkach i podbijaniu odświeżania, a 2 pary aktywnych okularów do panasonica, to pewnie coś koło 300 pln, a u samsunga w zestawie)
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
helium napisał:
O.K, dzięki Ludkowie za pomoc :piwko


Ja polecam Panasonic TX-40CS630E sam go zakupiłem za 2000 zł
Co ważne matryca 120 Hz telewizor z 2015 r i ma bardzo dobre recenzje.

Kolejny to Samsung z 2014 r seria 6 tez bardzo udana Samsung UE406400 matryca 120 hz
i jeszcze jeden samsung z 2015 r seria J Samsung UE40J6200 matryca 120 hz.

Wszystkie TV w cenie 2000 zł

Panasonic TX-40CS630E


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Co daje Ci matryca 120 hz Odwzorowanie ruchu czyli bardzo dobra płynność ruchy np.... w piłce nożnej
Dlatego jeżeli nie interesuje Cię tv 3D warto go kupić dla samej matrycy bo maja one po 120 hz.
Sony co podałeś 50/60 hz + ulepszacze i ogólnie słabe modele nawet jak za 2000 zł.Jeżeli będzię uczciwy
i znający temat sprzedawca odradzi Ci Soniaka.

Samsung UE406400


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Samsung UE40J6200


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry