Ustawa antyterrorystyczna - powiedz nie!!

alchemia

Wygadany
Dołączył
30 Grudnia 2014
Posty
52
Reakcje/Polubienia
14
Ależ w przypadku terroryzmu i innej przestępczości to bezskuteczne bo:
- można na słupa,
- można ukraść,
- można na menela,
- można z większości państw EU gdzie nie ma rejestracji,
- jak poprzednio plus jeden z pierwszych trzech punktów.
Jeżeli to byłoby panaceum na jakąkolwiek przestępczość, byłoby to powszechne, a przestępczość byłaby w większości wyeliminowana.

Jedynym celem jest chęć kontrolowania społeczeństwa. Jeżeli ktoś będzie niewygodny, lub tak dla pokazania wyników, prześledzi się osobnika. A wtedy "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".
 

dedal

Wygadany
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
47
Reakcje/Polubienia
1
cwaniak z pekałesu napisał:
Ja uważam że coś za coś... i jeśli mam wybór zginąć w zamachu lub podać dane karty prepaid to wybieram to drugie.
Czyli w twoim wypadku najpierw podasz dane karty a potem zginiesz w zamachu. Bo podanie tych danych przed niczym Cię nie ochroni. :szydera
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
3. Ograniczenie wolności zgromadzeń

Ustawa poszerza uprawnienia służb nie tylko w walce z osobami, które chcą dokonać np. zamachu bombowego, ale w każdej sytuacji, w której istnieje podejrzenie zagrożenia przestępstwem o charakterze terrorystycznym. A to zostało zdefiniowane bardzo szeroko i obejmuje np. zakłócenie działania strony internetowej administracji rządowej. Takie „zakłócenia” miały miejsce choćby w 2012 r., kiedy obywatele protestowali przeciwko ACTA i w ten sposób chcieli powstrzymać rząd przed podpisaniem umowy. Wystąpienie zdarzenia o charakterze terrorystycznym będzie mogło być pretekstem do zakazu organizacji demonstracji.

Powstawanie drakońskiego prawa odbywa się bez jakichkolwiek konsultacji, w aurze braku przejrzystości i wbrew wszelkim standardom (projekt został opublikowany przez MSWiA dopiero po tym, jak Fundacja Panoptykon opublikowała projekt otrzymany z anonimowego źródła

Ustawa ma obowiązywać już 1 czerwca! Rząd nie widzi potrzeby debaty w tej sprawie ze społeczeństwem.

Już samo to zestawienie powinno zapalić lampki ostrzegawcze w waszych głowach, ludzie!!!
Przecież w ten sposób "terrorystą", "zamachowcem" automatycznie staje się każdy, kto ośmieli się skrytykować rząd, prezydenta: strajkujący nauczyciel, lekarz, pielęgniarka....Zobaczcie uprawnienia i pomysły prokuratora genialnego i inszych służb! A Wy tylko prepaid i głupkowate tłumaczenia : skoro nic nie mam, to jestem bezpieczny...Odnoszę wrażenie, że niektórzy po prostu nie dojrzeli jeszcze do wagi problemu, a zabierają głos. Wszyscy jesteśmy bezpieczni - do czasu....Rząd niech się weźmie wreszcie za podnoszenie Polski z ruin, a nie śledzenie, podsłuchy, inwigilacje, wojnę z własnym narodem.
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Witam!
Widzę że dyskusja nabrała temperatury. Chciałbym tylko delikatnie nadmienić, zwłaszcza tym co piszą i myślą, że są "czyści" jak łza, że o tym nie oni decydują i tu jest właśnie największy problem.
Jak to ładnie zacytowała alchemia:
dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie
Ciężko kogoś przekonywać, że czarne to czarne jak on widzi inaczej. Mogę tylko zaproponować - przemyślcie temat jeszcze raz .....
 

jan13

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
214
Reakcje/Polubienia
19
Polska nie znajduje się w próżni,kiedyś była to rodzinna państw socjalistycznych i choć akurat u nas po odwilży nie był to system czysto represyjny to było nieciekawie.A teraz jesteśmy w UE i też czuwa oko wielkiego brata i między bajki można włożyć powiedzenia w stylu "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".Oczywiście można straszyć itp.ale na pewno nie służy to naszej stabilności,bezpieczeństwu i tak dalej.To często świadome sianie dezinformacji,zagrożenia,poczucia strachu na przekór mandatowi uzyskanego w demokratycznych wyborach, ma uniemożliwić realizacje obietnic wyborczych.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Przykłady zagrożenia tam się wykazać choćby przez pisanie petycji.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
jan13 napisał:
Polska nie znajduje się w próżni,kiedyś była to rodzinna państw socjalistycznych i choć akurat u nas po odwilży nie był to system czysto represyjny to było nieciekawie.A teraz jesteśmy w UE i też czuwa oko wielkiego brata i między bajki można włożyć powiedzenia w stylu "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie".Oczywiście można straszyć itp.ale na pewno nie służy to naszej stabilności,bezpieczeństwu i tak dalej.To często świadome sianie dezinformacji,zagrożenia,poczucia strachu na przekór mandatowi uzyskanego w demokratycznych wyborach, ma uniemożliwić realizacje obietnic wyborczych.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Przykłady zagrożenia tam się wykazać choćby przez pisanie petycji.

Nic tylko życzyć dużo samozaparcia i wytrwałości w pomocy przy wznoszeniu zrębów państwa tak represyjnego i na wskroś policyjnego jakiego historia Polski jeszcze nie znała. Święta racja - fanatyka nic nie przekona. Chyba tylko własna ręka w nocniku
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Hefajstos napisał:
Nic tylko życzyć dużo samozaparcia i wytrwałości w pomocy przy wznoszeniu zrębów państwa tak represyjnego i na wskroś policyjnego jakiego historia Polski jeszcze nie znała. Święta racja - fanatyka nic nie przekona. Chyba tylko własna ręka w nocniku
E, wątpię. Pewnie powie że to "borowina"....
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
lugger » 26 Kwi 2016 21:10 napisał
. W Europie Niemcy, Hiszpanie, Francuzi czy Włosi jakoś z tym żyją i nie narzekają na zagrożona poprzez to demokrację.
hmmm....byłeś może w którymś z tych krajów, rozmawiałeś z ludźmi na ulicy....czy tylko wypowiadasz opinie zasłyszane w internecie, czy wyczytane w gazetach???
Pierwszy lepszy przykład z brzegu..Francja...wszystko, rejestrują, wszystko monitorują, służby są wszędzie i wiedzą wszystko a przedstawiciele religii pokoju hurtowo idą do nieba kiedy chcą i gdzie tylko chcą....
Tylko określone lobby przestępcze poprzez naiwnych ludzi a zwłaszcza polityków robi szum medialny wokół rejestracja pre-paidów.
Ludzi ceniących sobie prywatność i tych ceniących anonimowość zaczęto już z automatu nazywać przestępcami?? ....co będzie następne, zakwalifikowanie ich jako terroryści?? :eek:
 

lugger

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
20 Wrzesień 2010
Posty
648
Reakcje/Polubienia
1417
remool tak byłem. Prowadzę firmę w Niemczech oraz Czechach i oczywiście w Polsce. Korzystam również z prepaidów zarówno niemieckich jak i czeskich. Nie jest dla mnie straszne rejestrowanie się i internetowa aktywacja. Nigdy też nie obawiałem się jakiejkolwiek inwigilacji bo znam zapisy ustawy policyjnej jak i np. SG - dlatego, że przeczytałem ich treść i zamiast wygadywać bzdury porównałem zapisy nowe z tymi, które zostały zmienione. W żaden sposób nie wpłynie to na moja prywatność. Kolego remool proponuję nie podważać moich wypowiedzi gdyż forum to miejsce dla swobodnych wypowiedzi każdego zarejestrowanego uczestnika. ja wypowiadam się za siebie i na podstawie swoich obserwacji a nie jak sugerujesz jakichś gazetowych banałów.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
lugger napisał:
remool tak byłem. Prowadzę firmę w Niemczech oraz Czechach i oczywiście w Polsce. Korzystam również z prepaidów zarówno niemieckich jak i czeskich. Nie jest dla mnie straszne rejestrowanie się i internetowa aktywacja. Nigdy też nie obawiałem się jakiejkolwiek inwigilacji bo znam zapisy ustawy policyjnej jak i np. SG - dlatego, że przeczytałem ich treść i zamiast wygadywać bzdury porównałem zapisy nowe z tymi, które zostały zmienione. W żaden sposób nie wpłynie to na moja prywatność. Kolego remool proponuję nie podważać moich wypowiedzi gdyż forum to miejsce dla swobodnych wypowiedzi każdego zarejestrowanego uczestnika. ja wypowiadam się za siebie i na podstawie swoich obserwacji a nie jak sugerujesz jakichś gazetowych banałów.

Wszystko się zgadza - oprócz drobiazgu. Możesz mi powiedzieć,czemu, z uporem maniaka, cały problem sprowadzacie do kart prepaid? A nie widzicie całego szerszego kontekstu problemu. Tego, jak w błyskawicznym tempie, przy waszym błogosławieństwie i pomocy (no bo przecież nic nie macie "za uszami", niczego się nie boicie, więc wam to nie przeszkadza) rośnie moloch w postaci wszechwładnego aparatu szantażu, terroru, przemocy i zamordyzmu. Moloch, gdzie naród jest już przez nienawiść dokładnie podzielony na "patriotów" i gorszy sort (z piętnem zdrady) wyrzucony poza nawias? Moloch, gdzie władza ustawodawcza, wykonawcza i media już są upartyjnione i skupione w jednym ręku, a w tej chwili toczy się bezpardonowa, bez przebierania w środkach, walka o upartyjnienie również władzy sądowniczej? O zastąpienie litery prawa - wolą wodza? Czy bolesne lekcje historii niczego Was nie nauczyły? A może byliście wtedy na wagarach? I proszę darować sobie obrzucanie mnie błotem, wyzwiska - dokładnie tak samo jak nie życzy sobie tego mój poprzednik. Mam takie samo prawo do wyrażania swoich poglądów, a wiedzę, którą próbuję się dzielić, nie czerpię z tub agitacyjnych, tylko z obserwacji i życiowego doświadczenia.
 

fiodor99

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
24 Listopad 2011
Posty
870
Reakcje/Polubienia
86
Miasto
25° 47' N 80° 13' W
Kowalski: Widziałeś tego lemura albo tę wydrę?
Fred: To zależy które z nich jest wydrą.
Kowalski: Ten z lewej. To chyba jasne, skoro ma wąsy.
Fred: A ja myślałem, że to jest kot.
Kowalski: Czy powiedziałem „widziałeś tego lemura i kota”?
Fred: Nie. Dlatego się zdziwiłem, że na rysunku jest kot.
Kowalski: To nie jest kot.
Fred: Ta, to niby czemu ma wąsy?
Kowalski: Wiesz co? Może już mniejsza o tę wydrę.
Fred: Kota.
Kowalski: Nieważne! Widziałeś tego lemura czy nie?
Fred: A co to lemur?
Kowalski: Na tym chyba poprzestaniemy...
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
lugger » 27 Kwi 2016 21:38napisał
.... Kolego remool proponuję nie podważać moich wypowiedzi gdyż forum to miejsce dla swobodnych wypowiedzi każdego zarejestrowanego uczestnika. ja wypowiadam się za siebie i na podstawie swoich obserwacji a nie jak sugerujesz jakichś gazetowych banałów.
Kolego lugger, proponuję nie proponować mi zaprzestania podważania twoich jak i kogokolwiek innego wypowiedzi, bo jak sam trafnie zauważyłeś, forum jest miejscem do swobodnych wypowiedzi każdego zarejestrowanego użytkownika a ja za takiego też się uważam i to co piszę opieram także na podstawie swoich obserwacji.
Druga sprawa...nie odpowiedziałeś na moje pytanie, czy rozmawiałeś z ludźmi na ulicy, z ludźmi, których interesuje coś więcej niż tylko obejrzenie Niemieckiej edycji tańca z gwiazdami, pójściem rano do pracy i wypiciem piwa po jej zakończeniu, że twierdzisz
. W Europie Niemcy, Hiszpanie, Francuzi czy Włosi jakoś z tym żyją i nie narzekają na zagrożona poprzez to demokrację.
pewnie nie...wszak oni sterowani są przez przestępcze lobby lub do tego lobby należą. Widocznie obracamy się w różnych środowiskach bo ja ciągle słyszę, że demokracja dawno już umarła...hmm, może trafniej , dogorywa....a obecne zmiany dokonujące się w naszym kraju, Europie i na całym świecie tylko to potwierdzają.
Ciesze się bardzo, że przeczytałeś ustawy, że odpowiednio zinterpretowałeś wszystkie ich zapisy...tym bardziej dziwi, że stwierdzasz potem
W żaden sposób nie wpłynie to na moja prywatność
Przyjmując optymistyczny scenariusz, niech ci będzie, nic się nie dzieje i prywatność nie jest zagrożona....za rok ty i większość społeczeństwa nie zobaczy nic strasznego w kolejnej "chroniącej" obywateli ustawie...za dwa lub trzy lata w kolejnej i kolejnej..... No ale wtedy będzie już za późno.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Po tym co dzieje się we Francji, która też posiada ustawę antyterrorystyczną a do tego środki i możliwości bez porównania większe od naszych, nasuwa się jeden wniosek...otóż, czy jest ustawa czy jej nie ma to i tak po dupie dostanie zwykły obywatel. W opcji z ustawą dostanie dwa razy, za pierwszym razem przez rząd a za drugim przez muslima...w opcji bez ustawy, tylko raz...przez muslimza.
..a czy wy zarejestrowaliście już swoje karty " co by czuć się bezpiecznie" ? :hura
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
remool napisał:
Po tym co dzieje się we Francji, która też posiada ustawę antyterrorystyczną a do tego środki i możliwości bez porównania większe od naszych, nasuwa się jeden wniosek...otóż, czy jest ustawa czy jej nie ma to i tak po du*** dostanie zwykły obywatel. W opcji z ustawą dostanie dwa razy, za pierwszym razem przez rząd a za drugim przez muslima...w opcji bez ustawy, tylko raz...przez muslimza.
..a czy wy zarejestrowaliście już swoje karty " co by czuć się bezpiecznie" ? :hura

Siły i środki nieporównywalnie, ale za to u nas nieporównywalne parcie na uczynienie z ustawy partyjnego narzędzia do wypowiedzenia wojny własnemu społeczeństwu i wzięcia krótko za kantar wszelkich, nawet pozornych, przejawów niezadowolenia z władzy. Paradoks polega na tym, że u nas "obcego", terrorystę, widzi i rozpozna nawet nocny stróż bez podstawówki, ale "wroga" już musi ciemnemu ludowi wskazać władza. A ciemny lud to kupi, na przykład za 500+(żeby było śmieszniej, z kasy wziętej na kredyt!!!!) - tak się przynajmniej władzy wydaje.
 
Do góry