Przed instalacją Win 10 - hmmm ...

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Wpis na krótko myślę - ale chcę się upewnić. Nie instalowałem Win 10 jeszcze - ani nie wiem jak poblokować dziadostwo szpiegowskie w tym ustrojstwie, ani jak key wyciągnąć zanim wrócę do mojej wersji Win 7 HE Premium /x64/.
Znalazłem coś takiego i potrzebuję to przełożyć na "nasze", bo zdaje się mogę tu strzelić "babola".
Może ktoś mi pomoże i "to" ogarnie po ludzku?


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
No bo nie sądzę, że za friko legal PRO dostanę z HE Premium - mylę się?
Z drugiej strony tak im zależy na /wkrótce - myślę/ abonamencie za WIN 10, że choroba wie ... :dziwak

P.S. Muszę chyba testowo wgrać to ustrojstwo "dla klucza" - wyciągnąć klucz i "pa-pa" Win 10 ... :chory
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
1.Zrób sobie kopię czystego systemu od razu po instalacji Windows 10.
2.Program do blokowania telemetrii i innych popierdółek MS 10 to np:Win10 SpyStop
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

pamiętaj jednak że nawet jak zablokujesz to i tak będziesz dalej szpiegowany więc to blokowanie to raczej takie "blokowanie" . :bea
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Do odczytania klucza jaki posiadasz na swoim systemie polecam winproductkey. Natomiast do blokowania szpiegowania używam TENxPrivacy 0.3 .
Jak szanowny admin wspomniał lepiej zrobić kopię . Ja mam porobione kopie systemu zarówno 8 jak i 10
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2178
Reakcje/Polubienia
2537
Miasto
Kraków
ToGor napisał:
P.S. Muszę chyba testowo wgrać to ustrojstwo "dla klucza" - wyciągnąć klucz i "pa-pa" Win 10 ... :chory
Z tego co wiem to klucza do Windows 10 nie da się wydobyć po aktualizacji bo nowy jest generowany sprzętowo i zapisywany na serwerach MS. Raz aktywowany Windows 10 (na danym sprzęcie), zawsze będzie aktywowany automatycznie gdy tylko jest połączenie z internetem. No chyba że coś się zmieniło.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
helium napisał:
ToGor napisał:
P.S. Muszę chyba testowo wgrać to ustrojstwo "dla klucza" - wyciągnąć klucz i "pa-pa" Win 10 ... :chory
Z tego co wiem to klucza do Windows 10 nie da się wydobyć po aktualizacji bo nowy jest generowany sprzętowo i zapisywany na serwerach MS. Raz aktywowany Windows 10 (na danym sprzęcie), zawsze będzie aktywowany automatycznie gdy tylko jest połączenie z internetem. No chyba że coś się zmieniło.


Klucza nie dostaniesz jest przypisany do któregoś z komponentów twojego komputera.
Więc jeli będziesz robił ponownie instalacje win 10 czyli np... robiłeś format (co jest bez sensu
bo jak wyżej koledzy napisali Kopia zapasowa ratuje życie)To juz klucz nie będziesz musiał podawać.
Ale jeżeli po wymianie np... dysku, płyty głównej musisz od nowa rejestrować system jak tobrze
pamiętam telefonicznie.

A klucz od win 10 znajduje się w bazie Microsoftu ale możesz spróbować Windows Product Key Viewer 1.07 nie testowałem .

Co do blokowania szpiegowania itd....na 100 % procent nie zblokujesz ale zadam pytanie po co ???
Jeżeli używacie facebooka i innych podobnych ustrojstw co to wam da blokowanie windowsa skoro
i tak wasze dane maja portale .Jedynym wyjście jest odłączenie się od sieci telefonu i ukrycie w ziemiance.W obecjnej chwili i rozwoju technikim jesteśmy narażeni na szpiegowanie z każdej strony.
Głupi ale nowy temat jest przykładem rejestracja kart wszystkich kart sim niby względy terrorystyczne.
 

mariuszsaj

Wygadany
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
55
Reakcje/Polubienia
0
Witam . Może ja opiszę moje doświadczenia z przejściem na Windows 10 . Mój oryginalny system to Windows 8.1 , na stronie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
dajesz na uaktualnij , system pobiera sobie pliki na dysk i zaczyna aktualizację , po dwóch - trzech restartach masz zainstalowany Windows 10 ze wszystkimi programami jakie miałeś na starym systemie . System sam się aktywuje po podłączeniu do internetu i już na stałe zostaje zapisany na serwerach Microsoftu . Najlepiej jest zapuścić w tym momencie Windows Update bo dziesiątka z uporem maniaka nawet po odznaczeniu żeby nie szukała aktualizacji sterowników je aktualizuje i sprawdzić czy wszystko chodzi bez problemów . Można zaznajomić się z systemem przez parę godzin - dni i z powyższego linku pobrać narzędzie za pomocą którego można pobrać ISO i nagrać na płytę/pendrive lub użyć jakiegoś swojego ulubionego programu (Rufus , PowerISO) i wykonać czystą instalację . W tym linku masz podane na jaki system możesz dokonać upgrade
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jeżeli chcesz chociaż troszeczkę czuć się nie inwigilowany przez Microsoft podczas instalacji nie używaj opcji Ustawienia Ekspresowe ale Dostosuj i wszystkie suwaczki w lewą stronę . Po zainstalowaniu systemu w ustawieniach Prywatność wszystko wyłączyć . Programów do ochrony prywatności (niby) jest multum ale ja mogę polecić
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- dużo opcji łącznie z blokowaniem w pliku hosts i dodaniem reguł do zapory sieciowej Windows . Powrót na swój stary system musi być dokonany w ciągu miesiąca , ja nie miałem żadnych problemów - format , czysta instalacja Windows 8.1 i wpisany klucz przyjęło bez problemu . I może na koniec dodam swoje odczucia po krótkim użykowaniu dziesiątki - człowiek w ogóle nie ma kontroli nad własnym systemem .
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Dzięki za wpisy - jeszcze tylko mi potrzeba czegoś w miarę sprawnego do wykonania kopii całego systemu - co polecicie? /Wolałbym PL wersję, ale jakby co mogę "powalczyć z anglojęzyczną" .../ :dziwak
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
Jak kopia to - ATI , Macrium najpewniejsze według mnie :)
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
ToGor napisał:
Dzięki za wpisy - jeszcze tylko mi potrzeba czegoś w miarę sprawnego do wykonania kopii całego systemu - co polecicie? /Wolałbym PL wersję, ale jakby co mogę "powalczyć z anglojęzyczną" .../ :dziwak

Dla mnie jedynie Acronis True Image kiedyś Norton Ghost ale to bardzo bardzo dawno temu.
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Dzięki - Acronis True Image PL nie mam niestety, więc wykorzystam inny - zapewne ashampoo backup 10, którym dotychczas robiłem kopie niektórych tylko folderów/do końca go nie rozkminiłem jeszcze, ale ponoć możliwości ma/... :zaciesz
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
ToGor napisał:
Dzięki - Acronis True Image PL nie mam niestety, więc wykorzystam inny - zapewne ashampoo backup 10, którym dotychczas robiłem kopie niektórych tylko folderów/do końca go nie rozkminiłem jeszcze, ale ponoć możliwości ma/... :zaciesz


Prosze :


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2178
Reakcje/Polubienia
2537
Miasto
Kraków
ToGor napisał:
Dzięki - Acronis True Image PL nie mam niestety, więc wykorzystam inny - zapewne ashampoo backup 10, którym dotychczas robiłem kopie niektórych tylko folderów/do końca go nie rozkminiłem jeszcze, ale ponoć możliwości ma/... :zaciesz
Spróbuj jeszcze tutaj (nie zaszkodzi) to promo chyba jeszcze działa, klucz przychodził po kilku dniach.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Kod:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
helium napisał:
ToGor napisał:
Dzięki - Acronis True Image PL nie mam niestety, więc wykorzystam inny - zapewne ashampoo backup 10, którym dotychczas robiłem kopie niektórych tylko folderów/do końca go nie rozkminiłem jeszcze, ale ponoć możliwości ma/... :zaciesz
Spróbuj jeszcze tutaj (nie zaszkodzi) to promo chyba jeszcze działa, klucz przychodził po kilku dniach.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Kod:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

6 miesięczna wersja programu do back-upu to jakaś kpina. Przecież z tego nie korzysta się codziennie jak z antywirusa. I co, po 6 miesiącach jak będę chciał przywrócić system to wyskoczy mi takie wspaniałe okienko celem wpisania nowego klucza? Dziękuję, zostaję przy dożywotnim Acronisie 2010, na który dawno temu była promocja...
 
Do góry