Problem z odłączaniem USB - WD Elements.

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
879
Rozważam jeszcze jedną możliwość, a to taką, że w tym ostatnim przenoszeniu danych na WD - USB, było kilka programów w wersji portable, które robiłem z programów ze stron Giveaway.
Parę tych programów mogło być aktywnych w czasie kopiowania, a z tego względu, że FreeFileSync przeniesie dane, które w normalny sposób Windows, by blokował, właśnie z tego powodu, że są aktywne, to może problem w tym siedzi?
Ale z drugiej strony Unlocker nie wskazuje żadnych blokujących uchwytów.
 

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
879
Usunąłem ostatnie przenoszone dane, usunąłem FreeFileSync, usunąłem sterowniki - to był raczej błąd, bo nic nie chciało działać, musiałem na nowo wklejać (WD, korzysta z systemowych sterowników z tych samych, co wszystkie inne przenośne dyski USB).
Wszystkim dziękuję za rady, ale niestety nic nie pomogło. Myślę, że problem, jest jak nie do zamknięcia, to przynajmniej do zawieszenia.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Pozostało jeszcze diagnozowanie dysku (może jakimś softem od WD), ewentualnie poszukiwanie błędów w strukturze plików...
 

pstrykoff

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
676
Reakcje/Polubienia
879
A jednak, problem tkwił w sterowniku od WD,
jak tu zresztą sugerowano.

Wcześniej popełniłem błąd odinstalowując naraz wszystkie sterowniki przypisane dyskowi zewn. USB.
W dodatku skupiłem się na USBSTOR.SYS, a jak się go odinstalowało, to nic nie miało prawa działać, a aktualizacja lub ponowne jego instalowanie nic nie pomagały.
Streszczając się. Wystarczyło tylko odinstalować sterownik przypisany bezpośrednio podłączonemu dyskowi i trzeba to było zrobić z poziomu właściwości, w panelu "Urządzenia i drukarki" przy podłączonym dysku (inaczej nie da rady, jak to robiłem z poziomu partycji C:\, nie naprawiało problemu - nie wiem dlaczego?).
Uprzednio trzeba uzyskać uprawnienia, zmieniając właściciela pliku z TrustedInstaller lub System., na Admin.
Nst. we właściwościach, najpierw zatrzymać sterownik, po czym go odinstalować.
Odłączyć dysk USB od komp. i nst. go podłączyć, a sterownik sam się pobiera i instaluje.
Wszystko jest już tip-top.
 
Do góry