Acronis True Image 2017 - opis

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
Z9XGDrB.jpg

Acronis True Image to bardzo dobrze znany program do tworzenia obrazów dysków twardych bądź wybranych partycji. Nie tak dawno ukazała się najnowsza wersja Acronisa oznaczona jako 2017. Spójrzmy więc co wnosi nowa wersja i czy warto korzystać z tego programu.

------------------------------------------------------------------------------------------------
Podstawowe informacje o programie:

Oficjalna strona programu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Producent: Acronis International GmbH
Licencja: trial(można testować program przez 30 dni)
Język polski: dostępny
Najnowsza dostępna wersja: 2017 20.0 Build 5534 (w dniu publikacji opisu)
Wielkość pliku instalacyjnego: 493 MB
Cena licencji (z oficjalnej strony programu):
MDG5uXa.jpg

( w zależności od wariantu cena jest odpowiednio większa/mniejsza. Można wybrać roczną bądź dwuletnią licencję na aż do pięciu stanowisk a ponadto wybieramy rozmiar 'Acronis Cloud Storage'.)


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


------------------------------------------------------------------------------------------------

Etap instalacji jest bajecznie prosty więc nie będę go tutaj przedstawiać. Przejdźmy do samego programu. Tuż po instaacji Acronis zostanie irtichomony i pojawi się takie okno. Trzeba tutaj aktywować swoją wersję Acronisa, jeżeli posiadamy numer seryjny to wpisujemy go klikając na pierwszą opcję, w przeciwnym wypadku należy aktywować okres testowy który pozwoli nam korzystać z programu przez miesiąc.
TjXOI2q.jpg


Należy także podkreślić, że po instalacji Acronisa zostaną dodane dodatkowe usługi w systemie które będą uruchamiać się przy każdym starcie systemu.

Mb5Mnhx.jpg

Acronis w najnowszej wersji jest bardzo zbliżony do edycji z poprzedniego roku. Według mnie źle nie jest ale jakoś wolę interfejs ze starszych wersji tego programu np. wersja 2012 czy 2013. No ale cóż, nigdy nie będzie idealnie.

Pierwsza zakładka (która jest zaznaczona) nosi nazwę Kopia zapasowa. Widzimy tutaj nazwę komputera oraz możemy wybrać miejsce docelowe dla utworzenia kopii:
snAMHpb.jpg

może to być chmura Acronis Cloud, dysk zewnętrzny bądź inne niestandardowe miejsce.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Archiwizuj pliki i foldery
rmTbBYL.jpg

75Qql7q.jpg

Krótko mówiąc - ta opcja będzie przydatna jeżeli chcemy zwolnić trochę miejsca na dysku :)
Archiwa tworzone przez Acronis mogą być szyfrowane za pomocą 256-bitowego algorytmu AES - dotyczy to danych zarówno na dyskach lokalnych jak i w magazynie Acronis Cloud.
Jest to nowość w Arconis TI 2017.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Synchronizacja
xOXawha.jpg

Opcja ta jest dostępna po zalogowaniu się do konta Acronis.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Narzędzia
W Acronis True Image 2017 znajdziemy szereg narzędzi:
e5A9wWq.jpg


Klonowanie dysku jest dostępne tylko w aktywowanej wersji programu.

Możemy tutaj utworzyć nośnik ratunkowy:
2aheZtj.jpg


Acronis Universal Restore - to narzędzie wymaga pobrania dodatkowego pliku i doinstalowania go:
bw06dTN.jpg


Aplikacja mobilna
HxLqHqc.jpg


Parallels access / Kopia zapasowa z dowolnego miejsca
TtaOnst.jpg


Reszta narzędzi
Po kliknięciu w opcje Więcej narzędzi wyświetli się okno eksploratora Windows z narzędziami które możemy uruchomić:
gYtTltI.jpg

Są to narzędzia znane z poprzednich wersji programu, np. Try& decide o którym pisałem przy okazji recenzji Acronisa 2016.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Acronis Cloud
ivaPNBu.jpg

Tak wygląda panel Acronis Cloud po zalogowaniu. Ja jak na razie jeszcze nic w nim nie podziałem więc jest pusto ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ustawienia
uffICwy.jpg

Rzućmy jeszcze okiem na ustawienia. Proponuję wyłączyć automatyczne aktualizacje, aktualizację można przeprowadzić ręcznie raz na jakiś czas. Dzięki temu Acronis nie będzie dodatkowo obciążał systemu automatycznie szukając aktualizacji.

Niedawno kolega andyxa organizował konkurs na ten program. Dziwi mnie fakt, że tak mało użytkowników zgłosiło się do konkursu ponieważ Acronis od lat jest bardzo popularny a nowa wersja jest zdecydowanie na plus.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Wielkość pliku instalacyjnego: 493 MB
:eek: :eek: to już prawie tyle co obraz Windows XP :guma , a sam program dobry i sprawdzony.

Dzięki ORGANIZATOR za opis :dziękuję :dziękuję
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
ORGANIZAT0R napisał:
Niedawno kolega andyxa organizował konkurs na ten program. Dziwi mnie fakt, że tak mało użytkowników zgłosiło się do konkursu ponieważ Acronis od lat jest bardzo popularny a nowa wersja jest zdecydowanie na plus.
No widzisz, a to jest względne. Sam startowałem (z tym samym skutkiem co zawsze, jeśli chodzi o ten soft :facepalm ) i z mojego punktu widzenia - startowało zdecydowanie za dużo. Focha mam do dzisiaj... :klawik.
Co do tej wersji programu - to przewrotnie powiem, że weszła za wcześnie - przegapiłem posta o możliwości uczestniczenia w programie beta testów (zdaje się w końcu czerwca), a kiedy się zorientowałem, to było już pozamiatane, a program na rynku.
Tak czy owak, dzięki za opis, w przyszłości się przyda. :dziękuję
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Dzięki za opis - odniosę się jednak tylko do tego wpisu: :dziękuję

Niedawno kolega andyxa organizował konkurs na ten program. Dziwi mnie fakt, że tak mało użytkowników zgłosiło się do konkursu ponieważ Acronis od lat jest bardzo popularny a nowa wersja jest zdecydowanie na plus.
:nea
:scratch
Po pierwsze - konkurs mógł być nie do odczytu - na PL stronie mam używać google translate ??? :klawik.
Po drugie - ze względu na pkt pierwszy - nie spełniłem warunków konkursu /prawdopodobnie/ :dziwak
Po trzecie - kopia bezpieczeństwa służy do przywracania systemu /m.in./ a nie robi się tego co chwilę.
Po czwarte- Licencja do wygrania - 1 rok - nie napawa optymizmem. Program jest świetny, ale nie
mam zamiaru płacić za niego stałego haraczu, tym bardziej, że mam dostęp do darmowych lub 1-razowo
płatnych alternatywnych tego typu programów. :szef

Tak a'propos pkt. cztery - mam wrażenie, że wprowadzenie pakietu Office 365 i Win 10 przez Microsoft,
to nic innego jak dążenie do stałej "opłaty haraczowej" dla zwielokrotnienia zysków M$. :k......
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Acronis True Image 2017 w wersji premium zyskał nowe funkcjonalności:
Acronis Active Protection
Advanced, active protection against data loss to ransomware. Ensures constant data availability even when faced with a ransomware attack. Patent-pending Acronis Active Protection™ uses industry-leading techniques to actively prevent and neutralize ransomware attacks and protect all of your local and cloud data. This feature currently available in the Premium Subscription, for Windows only.

Acronis Notary
Be assured the data you backed up is unchanged – that it is identical, bit-by-bit, with what you originally backed up. Acronis Notary™ technology leverages Blockchain technology from our partner Ethereum to generate a unique certificate so that a day, month, or years from now you can be assured a file you have is identical to the one originally backed up.

Acronis ASign™
Do you want to have one or more people electronically sign a document you've backed up? Use Acronis ASign to request an electronic signature. Digitally capture the signatures and generate a unique certificate that contains images of the signatures, timestamps, and other information. That certificate is an audit trail that can be at any time be verified as authentic using blockchain technology.
Enhanced Security
Acronis True Image Next Generation ensures that files are secure against intervention or alteration. Advanced algorithms encrypt data wherever it is located and while files are in-transit. Whether local or cloud, whether Windows or MacOS, whether iOS or Android or even Facebook backups, files are encrypted with military grade algorithms. And, if you use one Acronis account to protect multiple devices for a family, passwords and encryption will allow family members to protect files from each other within the same account.
żr. acronis.com
DY25KJ4.jpg
 
Do góry