Bezpłatna aktualizacja do Windows 10 po 1 sierpnia 2016

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Dla tych którzy posiadają 32 bitową wersję Windows 7 Home Premium lub 32 bitową 8.1 Core (zainstalowane i aktywowane) a chcą teraz po terminie uaktualnic do Windows 10 Home podaje adres nośnika aktualizacyjnego. Jest to plik ISO, mozna go wypalic na płycie DVD a nawet tylko rozpakować np. WinRARem do dowolnego folderu i uruchomic setup.exe by przeprowadzic udana aktualizację do najnowszej wersji Windows 10 Home. System zostanie aktywowany automatycznie po pierwszym uruchomieniu komputera z dostępem do Internetu.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Kolega dał mi lapka do przywrócenia systemu. Niestety po updacie do 8.1 system nie widzi recovery, w żaden sposób nie można się dostać się do partycji odzyskiwania.
Czy można uaktualnić jeszcze za darmo do windowsa 10 64bit? Jeśli tak to system się nadpisze czy zastąpi z nowymi ustawieniami?
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
wwd napisał:
Kolega dał mi lapka do przywrócenia systemu. Niestety po updacie do 8.1 system nie widzi recovery, w żaden sposób nie można się dostać się do partycji odzyskiwania.
Czy można uaktualnić jeszcze za darmo do windowsa 10 64bit? Jeśli tak to system się nadpisze czy zastąpi z nowymi ustawieniami?


Oczywiście że można :jezyk

Wchodzimy na strone :


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

1.Klikasz na (Zaktualizuj teraz) i pobierasz Asystent aktualizacji windows 10
2.Uruchamiasz soft i postepujesz zgodnie i instrukcjami.
3.Instalacja troszke trwa dlatego potrzeba cierpliwości :zaciesz

Kolejna sprawa jeżeli już po instalacji Win 10 będziesz chciał pobrać
Windows 10: aktualizacja Anniversary Update .
A będzie problem że sytem będzie jej długo szukał lub
pobierze a nie zainstaluje robisz tak :

1.Uruchamiasz stary Internet Explorer
2.wlejasz link :


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

3.Wpisujesz w Wyszukaj : 3176929
i wszystkie poprawki dodajesz do koszyka
4.Teraz przechodzisz do aktualizacji.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
wwd napisał:
Będzie możliwość czystej instalacji W10 czy tylko nakładka na W8.1?


Dla pewności zrób nakładke na win 8.1 a póżniej jak już win 10
przypisze sobie klucz zrób czystą instalke win 10
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
wwd napisał:
Będzie możliwość czystej instalacji W10 czy tylko nakładka na W8.1?

Nie rozumiem pojęcia: nakładka... jest to UAKTUALNIENIE, nie nakładka. Wszystkie pliki starego systemu zostają przeniesione do folderu Windows Old i instaluje się zupełnie nowy system, wcześniej możesz również wybrać czy zachować ustawienia i programy uprzednio zainstalowane czy nie, Wystarczy odznaczyć opcje wyboru i będzie zupełnie czysta instalacja. Potem wystarczy systemowe czyszczenie dysku w celu pozbycia się Windows Old . Nakładki były kiedyś modne w celu upodobnienia starego XP np. do Visty czy do siódemki.
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Masz rację - nazywa się to uaktualnienie. Od dawna nazywam nakładką - instalację nowszego systemu operacyjnego na starszy, nie wiem tak mi się jakoś utarło od czasów WinMe, oraz XP i zostało do dzisiaj.
Mnie tam to nie robi różnicy, bo i tak wiadomo o co chodzi, natomiast rozumiem Cię, ponieważ ja np nie lubię jak ktoś nazywa instalacje polskiego pakietu językowego do danego programu - spolszczeniem.
 

cwaniak z pekałesu

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Grudnia 2015
Posty
141
Reakcje/Polubienia
120
Panowie pocieszyliście mnie ponieważ córka uparła się na 10-tkę i jak tylko przyjdą mi sprzęty składam kompa i robię uaktualnienie...
Tak na marginesie na zadane pytanie czy można po 1 sierpnia aktualizować 8-kę do dziesiątki konsultantka napisała, że nie ma takiej możliwości.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
cwaniak z pekałesu napisał:
Panowie pocieszyliście mnie ponieważ córka uparła się na 10-tkę i jak tylko przyjdą mi sprzęty składam kompa i robię uaktualnienie...
Tak na marginesie na zadane pytanie czy można po 1 sierpnia aktualizować 8-kę do dziesiątki konsultantka napisała, że nie ma takiej możliwości.


Tak jak pisałem wcześniej można na 7 testowałem i poszło .


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A jeżeli by jakimś cudem nie poszło to napisz do mnie a zaradzimy problemowi. :zaciesz
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Wczoraj aktualizowałem compaq presario cq60 z visty home basic do siódemki home premium (klucz oryginalny) i na początku miałem kłopoty, w pewnym momencie aktualizacja się zatrzymała, wyświetlił się niebieski ekran błędu i system został cofnięty do visty . Już miałem dać spokój ale sprawdziłem jeszcze datę i wersję biosu, poczym zaktualizowałem bios do wersji F.54 A i ponownie uruchomiłem aktualizację , która tym erazem przebiegła pomyślnie i bez problemów. Po aktualizacji do siódemki przeszedłem na stromę
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

i ... prawie bez problemu uaktualniłem siódemkę do Windows 10 Home, który automatycznie został aktywowany po pierwszym uruchomieniu.
Napisałem prawie bez problemu, bo problem był, aktualizacja zatrzymała się w miejscu na 98 procentach przez więcej niż 4 godziny i nie ruszała dalej. Wyłączyłem proces doradca uaktualniania za pomocą Menadżera zadań . W ukrytym folderze: $GetCurrent\Media uruchomiłem setup.exe i uaktualnienie przebiegło dalej sprawnie i bez problemów.
 

cwaniak z pekałesu

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Grudnia 2015
Posty
141
Reakcje/Polubienia
120
moja wczorajsza aktualizacja z win 8.1 do win 10 przeszła bezproblemowo... za pomocą linka z tego wątku naszego forum :suuper
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
cwaniak z pekałesu napisał:
moja wczorajsza aktualizacja z win 8.1 do win 10 przeszła bezproblemowo... za pomocą linka z tego wątku naszego forum :suuper

Zrobiłeś tak jak ja napisałem ?
 

cwaniak z pekałesu

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Grudnia 2015
Posty
141
Reakcje/Polubienia
120
podobnie; zaktualizowałem z poziomu win 8.1 do win 10, a następnie na czysto zainstalowałem win10; później zrobiłem aktualizację z wersji 1607 kompilacja 14393.0 do wersji 1607 kompilacja 14393.447... zero problemów i bardzo szybko (na dysku ssd); jutro chyba jeszcze jeden komputer zaktualizuję ale się jeszcze zastanawiam, ponieważ to domowy serwer plików i generalnie nie muszę mieć na nim 10-tki
 
Do góry