ExtremeCopy Pro - krótki opis

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
ExtremeCopy Pro to program do wspomagania kopiowania bądź przenoszenia plików. Jak zapewnia producent program może przyśpieszyć proces kopiowania nawet kilkakrotnie. ExtremeCopy Pro umożliwia zatrzymywanie i wznawianie kopiowania. Dodatkowo aby upewnić się czy dane skopiowały się poprawnie program oferuje weryfikację skopiowanych danych.
iV5Fe.png



Koszt jednej licencji na wersję Pro wynosi 19.95$

Dostępna jest również wersja darmowa tego programu. Można ją pobrać ze strony producenta:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

YHhm0.png

Na zrzucie przedstawione jest okno główne programu. Po wskazaniu pliku bądź folderu musimy wskazać miejsce gdzie chcemy skopiować/przenieść dane. Następnie musimy wybrać jedną z dwóch opcji: Copy – kopiowanie, Move – przenoszenie. Można wyświetlić także dodatkowe opcje widoczne również na zrzucie.
Verify data after copy finished – weryfikacja danych po zakończeniu kopiowania. To bardzo użyteczna opcja jednak należy pamiętać że wydłuża ona proces kopiowania/przenoszenia. Z drugiej jednak strony warto jednak żeby ta opcja była zaznaczona jeśli chcemy być pewni że dane zostały poprawnie skopiowane/przeniesione. Z własnego doświadczenia wiem że nie zawsze pliki poprawnie się kopiują.
Domyślnie jest wybrana opcja Ignoruj w przypadku wystąpienia błędów (If meet ‘Error’ Then). Możemy jednak zmienić ustawienia żeby program nas pytał co zrobić(Ask me), powtórzyć(Retry) lub wyjść(Exit). Ja wybrałem opcję Ask me w razie gdyby coś było nie tak program wyświetli stosowny komunikat.


ECPuf.png

Na rzucie widoczny jest proces kopiowania. ExtremeCopy Pro. Widoczna jest szybkość kopiowania, ile czasu trwa kopiowanie oraz szacunkowy pozostały czas. Weryfikacja jest wyłączona.

Podsumowując, program jest bardzo dobry. Rzeczywiście przyśpiesza on kopiowanie. Wcześniej używałem innego darmowego programu, jednak nie był on aż tak skuteczny jak ExtremeCopy Pro. Również w wersji darmowej spisuje się bardzo dobrze. Mając zainstalowany ExtremeCopy Pro kopiowanie czy przenoszenie plików jest przede wszystkim szybsze a także dużo bardziej wygodne niż domyślnie.



Na koniec dodam że wkrótce użytkownicy PZD będą mogli zdobyć kilka licencji na ExtremeCopy Pro ;)
 

cwaniak z pekałesu

Bardzo aktywny
Dołączył
4 Grudnia 2015
Posty
141
Reakcje/Polubienia
120
dzięki za opis możliwości programu; wygrałem w Twoim Konkursie i jestem ciekawy, jak sobie poradzi przy kopiowaniu w sieci pomiędzy dwoma komputerami (często tak przenoszę duże pliki)
 
Do góry