Problem z deinstalacją AOMEI Backuper

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Ostatnio mam pecha do deinstalacji.
Próbuje odinstalować AOMEI BAckuper Standard
Rozpoczyna się deinstalacja i stoi w miejscu.
Próbowałem RevoUnisstalerPro, Wbudowanym deinstalatorem oraz Iobit uninstaler - zawsze to samo.
Może macie jakieś propozycje.
Usunąć folder programu? Czy to wystarczy. Reinstalacja nic nie daje. Rozpoznaje że już tam jest i chce się zdeinstalować przed instalacją i wracamy do początku.

Nieco później

Jak skończyłem pisać post (po jakiś 20 min) okazało się że się zdeinstalował. Ale dlaczego to tak długo trwało?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35921
Reakcje/Polubienia
25013
Miasto
Trololololo
1.Używaj opcji edytuj bo pisanie posta pod postem po kilku minutach jest trochę nie teges więc pozwoliłem sobie połączyć Twoje posty.
2.Program najnormalniej jaja sobie z Ciebie sobie robił, Chińczycy tak mają :zaciesz
3.Po nakładce trzeba było zrobić restart.
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
najlepsza i najprostsza forma jest odlaczyc pc od neta i wtedy robic deinstalacje to samo tyczy sie pozostalosci folderow i plikow po deinstalacji :)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Zastanawiałem się nad tym czy edytować post ale stwierdziłem że dodam nowy pis który miał sugerowac żę coś się jednak wydarzyło po opublikowaniu pierwszego - ale to jest mało istotna a sprawa.

Zdarzało mi się już w historii odinstlowywać ten program spod Win7 i 8.1 i nigdy mnie tą sytuacją nie zaskoczył.
Zawsze mam podłączony internet.
Obawiam się że te problemy (tak jak wcześniej pisząc w innym poście o niemożliwości odinstalowania Kruptos) mogły wyniknąć po aktualizacji do Windows 10 lecz niekoniecznie.

Nakładki nie udało się wykonać - utknęła przy deinstalacji wykrytej wersji mimo że to była ta sama (3.5)

Dziś chciałem zrobić Backup systemu i wyskoczył jakiś błąd programu błąd. Postanowiłem go odinstalować i przeinstalować tak jak wyżej napisałem.
Takie zachowanie programu tego programu zdarzyło mi się pierwszy raz.
Zastanawiam się czy ponownie go instalowac czy może tym razem czas na konkurencję.
Zrobiłem też kopię sytemu narzędziem wbudowanym w Win 10 - co o tym myślicie.
Ewentualnie co polecacie z programów zewnętrznych do tego typu kopi systemu?
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
13020
Reakcje/Polubienia
43944
PiotrN72 napisał:
Miałem na myśli bardziej programy bezpłatne.

Nie wiem ile masz w domu komputerów ,ale to jest 4 licencje za 19,95 $ ,czyli się opłaca i masz święty spokój i zawsze możesz na niego liczyć !!! przemyśl sobie ??
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
nie rozumiem po co ci back up do odinstalowania programu jakiegokolwiek lol sorry ale to jest zabawne'' Zawsze mam podłączony internet.''ok to baw sie dalej
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
chyba się nie zrozumielismy - programem typy np. AOMEI Backuper robię obraz partycji systemowej.
W przypadku np. awarii z grupy "delikatnej" lub innych tego typu przypadłości mam kopię do przywrócenia systemu bez marnowania całego dnia na instalowanie.
Kopia dokumentów fotek i filmów prywatnych realizuję częściej i w inny sposób. Zawsze na innym dysku lub dodatkowo w chmurze.

W moim przypadku komputer bez internetu jest trochę nieprzydatnym narzędziem (chyba że do oglądania filmów i zabawę typu gry i to niestety nie wszystkie - patrząc na gry mojego syna z paltformy Steam)
 

fluid

super saiyajin...
Fąfel
Dołączył
4 Czerwiec 2013
Posty
7200
Reakcje/Polubienia
47
Próbuje odinstalować AOMEI BAckuper Standard

do tego nawiazalem a nie do tego jaki program inny polecam :yhy ahhh te edytowanie :zaciesz
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2183
Reakcje/Polubienia
2555
Miasto
Kraków
Ircus napisał:
Ja polecam z czystym sumieniem ,jeszcze mnie nigdy nie zawiódł - AX64 Time Machine !
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
AX64 Time Machine (Flashback) faktycznie jest dobry ale z tego co czytam na forach to już nie jest rozwijany a niestety w przypadku Windows 10 cały czas trzeba coś poprawiać.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Świetnym sposobem na Backup bez instalacji żadnego softu jest używanie boot CD, a najlepiej jeśli jest to boot WinPE który daje więcej możliwości działań.

Tutaj takie zestawienie możliwości boot CD AOMEI Backupper

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Po deinstalacji wrócę chyba ponownie do Aomei. Mam nawet klucz do wersji pro 3.2 ale muszę sprawdzić czy tamta wersja dobrze współpracuje z Win10.

Jak wcześniej wspominałem deinstalacja (i problemy z nią) były spowodowane błędem przez co program był bezużyteczny - nie chciał zrobić żadnego backup-u.
Wczoraj zrobiłem kopie partycji systemowej narzędziem wbudowany w Windows wraz z płytą bootowalną do ewentualnego "odpalenia" kompa.

Nie mam zaufanie do narzędzia robiącego kopie partycji systemowej.
Miałem kiedyś sytuację że byłem zmuszony przywrócić system. W przypadku gdy Win się "odpalał" było OK ale gdy zmuszony zrobić czystą instalkę a po niej aby nie tracić czasu na doinstalowywanie reszty potrzebnego dla mnie softu chciałem przywrócić system z wcześniejszego backup-u i niestety narzędzie Windows nie było wstanie zobaczyć kopi która znajdowała się na inne partycji. Z AOMEI nie było problemu - swoja kopię widział.
 
Do góry