Prośba dotycząca "Konkursów na sprzęt elektroniczny"

Status
Zamknięty.

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Mam taką małą prośbę ( a nawet i dwie) do osób dodających posty w temacie "Konkursy na sprzęt elektroniczny". Nie zakładajcie nowych tematów jeśli istnieje już takowy dotyczący konkursu na dany "sprzęt". LG V20 flagship smartphone Giveaway, LG V20 smartphone Giveaway i LG V20 International GIVEAWAY dotczą tego samego telefonu i nie trzeba było zakładać trzech oddzielnych tematów - tych dotyczących iPhona już nawet nie zliczę :zaciesz

Druga prośba dotyczy nieumieszczania reflinków w tych tematach, co się "czasem" zdarza :yhy .

To by było na tyle :francuz
 

Elvis

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
21 Czerwiec 2012
Posty
2304
Reakcje/Polubienia
850
@al
lepiej przypnij ten post w tamtym dziale, bo tutaj mogą go "czasem" nie zauważyć :dziwak
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
OK co do pierwszego.

Co do reflinków to co masz przeciw?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
alberto napisał:
OK co do pierwszego.

Co do reflinków to co masz przeciw?


Tak mi się wydaje, że forum to nie jest miejsce do załatwiania prywaty. Reflinki można sobie umieszczać na swoich kontach FB, Twiterze, blogach etc. Forum jest dla wszystkich i korzyści czerpiemy z niego wszyscy po równo a reflink to korzyść dla jednej osoby. Można umieścić link do konkursu i każdy ma mieć takie same szanse na wygraną.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
al_arsen napisał:
alberto napisał:
OK co do pierwszego.

Co do reflinków to co masz przeciw?


Tak mi się wydaje, że forum to nie jest miejsce do załatwiania prywaty. Reflinki można sobie umieszczać na swoich kontach FB, Twiterze, blogach etc. Forum jest dla wszystkich i korzyści czerpiemy z niego wszyscy po równo a reflink to korzyść dla jednej osoby. Można umieścić link do konkursu i każdy ma mieć takie same szanse na wygraną.

To takie polskie, a nawet "chrześcijańskie": jak ja nie mam, to żeby ten drugi też nie skorzystał.
Z reflinkami jest tak, że ten kto wejdzie z reflinku i ten, przez którego reflink wchodzi, otrzymuja bonus. (nie wiem tylko czy to dotyczy wszystkich reflinków, ale niektórych na pewno). To niech już ten co "upoluje" jakiś konkurs i zamieści ma jakiś bonus, a inni korzystają "na krzywy ryj", że się tak wyrażę.


Proszę @OXY o ustosunkowanie się do tematu Jeśli OXY jest za to ok,jeśli przeciw to niech tak będzie.
Wtedy będziecie sobie sami szukać! :zaciesz
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Proszę mnie do "polskości" i "chrześcijaństwa" nie mieszać :dziękuję Nie mam nic przeciwko temu żebyś miał profity z tego, że coś znalazłeś, więc krakowskim targiem umieść link bezpośredni i reflink :jezyk
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35564
Reakcje/Polubienia
24590
Miasto
Trololololo
alberto napisał:
Proszę @OXY o ustosunkowanie się do tematu Jeśli OXY jest za to ok,jeśli przeciw to niech tak będzie.
Wtedy będziecie sobie sami szukać! :zaciesz

@alberto

Jak dla mnie to rób jak uważasz, w sumie szukasz i wstawiasz więc z jakiejś strony należy Tobie się coś.

Pamiętaj że ten temat to tylko prośba.

a tak z ciekawości zapytam, ustrzeliłeś już jakiś sprzęt w tych konkursach ??
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
OXYGEN THIEF napisał:
a tak z ciekawości zapytam, ustrzeliłeś już jakiś sprzęt w tych konkursach ??

Jasne, inaczej bym nie grał. :zaciesz

Mysz i podkładka dla graczy! :hura
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
alberto napisał:
To takie polskie, a nawet "chrześcijańskie": jak ja nie mam, to żeby ten drugi też nie skorzystał.
Z reflinkami jest tak, że ten kto wejdzie z reflinku i ten, przez którego reflink wchodzi, otrzymuja bonus. (nie wiem tylko czy to dotyczy wszystkich reflinków, ale niektórych na pewno). To niech już ten co "upoluje" jakiś konkurs i zamieści ma jakiś bonus, a inni korzystają "na krzywy mordusia*", że się tak wyrażę.
Wtedy będziecie sobie sami szukać! :zaciesz
Proszę nie szargać ojczyzny deklinacją. Odwracając sytuację: nie mam w tym korzyści - to nie wrzucę info (vide ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi). To pewnie jakaś egzotyczna cecha... Papuaska. :facepalm Szczerze - właśnie ujawniłeś intencje, które Ci przyświecają. Wrzucasz reflinki, żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną. A że w konkursach na sprzęt elektroniczny nagroda jest jedna, to kiedy Twoje szanse dzięki reflinkom rosną, to innym tym samym maleją. Fakt - korzystając z nich muszą być albo altruistami albo ofiarami losu. Ale Mieszko wojujący na wszystkich konkursowych frontach w kraju i zagranicą zapewne o tym wie, jak również w których konkursach są bonusy za reflinki. Zatem zarzuty o braku altruizmu i krzywym ryju innych bardzo nie na miejscu, skoro sam altruistą nie jesteś. Raczej powiedziałbym o dość instrumentalnym podejściu do kolegów z forum. Trzeba było skorzystać z taktownej uwagi al_arsena i jego salomonowego rozwiązania, a tak masz kawę na ławę. :papież
Zrobiłbyś Al karierę w dyplomacji, choć nie w obecnym rządzie. :klawik.
 

alberto

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
2055
Reakcje/Polubienia
209
Zeno napisał:
alberto napisał:
To takie polskie, a nawet "chrześcijańskie": jak ja nie mam, to żeby ten drugi też nie skorzystał.
Z reflinkami jest tak, że ten kto wejdzie z reflinku i ten, przez którego reflink wchodzi, otrzymuja bonus. (nie wiem tylko czy to dotyczy wszystkich reflinków, ale niektórych na pewno). To niech już ten co "upoluje" jakiś konkurs i zamieści ma jakiś bonus, a inni korzystają "na krzywy mordusia*", że się tak wyrażę.
Wtedy będziecie sobie sami szukać! :zaciesz
Proszę nie szargać ojczyzny deklinacją. Odwracając sytuację: nie mam w tym korzyści - to nie wrzucę info (vide ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi). To pewnie jakaś egzotyczna cecha... Papuaska. :facepalm Szczerze - właśnie ujawniłeś intencje, które Ci przyświecają. Wrzucasz reflinki, żeby zwiększyć swoje szanse na wygraną. A że w konkursach na sprzęt elektroniczny nagroda jest jedna, to kiedy Twoje szanse dzięki reflinkom rosną, to innym tym samym maleją. Fakt - korzystając z nich muszą być albo altruistami albo ofiarami losu. Ale Mieszko wojujący na wszystkich konkursowych frontach w kraju i zagranicą zapewne o tym wie, jak również w których konkursach są bonusy za reflinki. Zatem zarzuty o braku altruizmu i krzywym ryju innych bardzo nie na miejscu, skoro sam altruistą nie jesteś. Raczej powiedziałbym o dość instrumentalnym podejściu do kolegów z forum. Trzeba było skorzystać z taktownej uwagi al_arsena i jego salomonowego rozwiązania, a tak masz kawę na ławę. :papież
Zrobiłbyś Al karierę w dyplomacji, choć nie w obecnym rządzie. :klawik.

Dzięki!
Jeżeli poświęcam tak dużo czasu, żeby znaleźć okazje do wygrania, to robię to dla siebie. To, że się tym dzielę, to też moja sprawa i jak ktoś nie chce dodać mi punktu to nie musi klikać. Chyba to jest logiczne, czyż nie?
Jakoś na innym zaprzyjaźnionym forum nikt tego nie wytyka i wszystko jest w porządku.
To forum, jak nazwa wskazuje, dotyczy programów za darmo, a nie sprzętu elektronicznego, więc jeżeli dzięki m. in. mnie powstał dodatkowy dział, to tylko OXY może zdecydować. Przypuszczam, że gdybyście Wy mogli, to pewnie wszyscy bylibyście przeciw. "Jak ja nie mam, to sąsiad też niech nie ma". Basta!
A co kogo obchodzi gdzie w kraju i za granicą gram i w czym gram? To moja sprawa. Czymi się zdaje czy juz jakieś śledztwo prowadzisz? Na te czasy jesteś akurat!

edit
Zapomniałem dodać, że mamy kapitalizm, a niektórzy chyba tęsknią za komuną.


Żeby było jasne też dla tych którzy nie grają. Za to, że ktoś wszedł z mojego linku polecającego jest łącznie 9 punktów. Chyba 1 punkt za osobę, ewentualnie 3.
Zdobytych łącznie mam 212. Czy to taki straszny %, żebym odbierał szansę innym w wygraniu konkursu?

2016-10-15_21h48_41.png
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Podoba mi się ta transparentność. Żeby było transparentnie dalej to powiem, że nie startuję w tego typu konkursach, gdzie są reflinki. Marne szanse. Twoje reflinki więc średnio mnie obchodzą. Wręcz przeciwnie życzę powodzenia. Nie podoba mi się jednak dość nieprzyjemny atak na delikatną uwagę i zarzucanie innym niskich pobudek - zawiści. Nawet teraz. To nie fair. Może przełknąłbym, gdyby kamieniem rzucał ktoś bez grzechu. Ale w kontekście zdania: jak nie mogę wrzucić reflinka, to nie podam linka na forum w ogóle... trochę w to wątpię. Proszę zatem o bardziej zrównoważone formułowanie argumentów, a nie imputowanie innym załatwiania swoich prywatnych interesów. Co do zaprzyjaźnionych forów, widziałem też takie, gdzie było info o konkursie i 15 reflinków pod spodem. Wyglądało to jak konkurs piękności starych szkap o mocno dyskusyjnej urodzie i takie również wzbudzało odczucia. Cieszmy się że nie mamy u nas takiej sytuacji. Klucz leży w umiarze.
Ps. Prosiłbym o nieodbieranie tej wypowiedzi jako personalny atak, bo nie takie przyswiecają mi intencje. :hi
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2166
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
Jeżeli poświęcam tak dużo czasu, żeby znaleźć okazje do wygrania, to robię to dla siebie. To, że się tym dzielę, to też moja sprawa i jak ktoś nie chce dodać mi punktu to nie musi klikać. Chyba to jest logiczne, czyż nie?

Pierwsze zdanie, aby było prawdziwe, powinno brzmieć: Jeżeli poświęcam tak dużo czasu, żeby znaleźć okazje do wygrania, to robię to wyłącznie dla siebie.
Drugie, aby spełniało kryterium prawdy, powinno brzmieć: To, że się tym dzielę, to też wyłącznie moja osobista, czysto egoistyczna sprawa i jak ktoś nie chce dodać mi punktu to nie musi klikać.
Otóż nie musisz się dzielić. Analogicznie - nie masz prawa domagać się za to wymiernych korzyści w postaci bonusów, handicapów, forów czy tam innych takich.

Kiedyś w kryminalistyce francuskiej obowiązywała zasada - ten popełnił (np. zbrodnię) kto (na tym) zyskał. Ta dyskusja jest dokładnym tej zasady odzwierciedleniem. Ten ją z uporem nakręca, kto ma w tym korzyść.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35564
Reakcje/Polubienia
24590
Miasto
Trololololo
:facepalm :facepalm debata jak w Stanach, jeszcze brakuje tylko świętego mikołaja :klawik. . alberto zrobi jak uważa i tyle :piwko
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18253
Reakcje/Polubienia
38557
Miasto
Gdzieś w Polsce
OXYGEN THIEF napisał:
:facepalm :facepalm debata jak w Stanach, jeszcze brakuje tylko świętego mikołaja :klawik. . alberto zrobi jak uważa i tyle :piwko

...a kto chce to skorzysta, lub sobie poszuka sam, skoro się nie podoba co ma na tacy podane.

Ja uważam, że z tego tematu powinno zostać jedynie to, że wstawiający nie tworzą nowych tematów na taki sam sprzęt.
 
Status
Zamknięty.
Do góry