Folder Prefetch - usunięcie nieaktualnych wpisów

Devil

Wygadany
Dołączył
27 Luty 2015
Posty
82
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Szczecin
Witam.
Mam wielką prośbę, czy jest jakiś program specjalny do usunięcia trwale nieaktualnych wpisów
w tym folderze. Mam dopiero zainstalowany system bez aktualizacji a w Prefetch kilkadziesiąt
wpisów. Ręcznie nie da się usunąć bo wracają. System też nie pobiera aktualizacji,
Pomocy :ireful
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Re: Folder Prefetch

Te pliki za każdym razem po uruchomieniu systemu będą tworzone od nowa. Usuniesz to programem np. privazer. Tak szczerze to nie wiem do czego dążysz, ogólnie prefetch ma za zadanie przyspieszyć działanie aplikacji.

edit.
Możesz nawet go wyłączyć Uruchom-regedit i w kluczu
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters
Enable prefetcher na 0. W googlowej szukajce napewno znajdziesz sporo w tym temacie. :piwko
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Re: Folder Prefetch

Używam od kilku lat WinPrefetchView...raz na jakiś czas przeglądam wpisy i usuwam te, które dotyczą pozycji nieistniejących jak np. do plików tymczasowych, testowanych instalatorów i potem samych aplikacji, które były instalowane. Czy jakoś to bardziej wpływa na wydajność?...pewnie nie, bo widzę spektakularnej poprawy, ale robię to, bo nie lubię mieć śmieci w systemie (nie tylko w tym miejscu).
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2165
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
Re: Folder Prefetch

Niewiedza komplikuje i utrudnia życie. Warto poczytać:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Po opróżnieniu folderu Prefetch Winda uruchomiła mi sie o sekundę szybciej. Jest o co kopie kruszyć?
 
Do góry