Yandex i Ip 87.250.250.33

Quń

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Sierpień 2013
Posty
371
Reakcje/Polubienia
157
I masz Privatefirewall - bo to proces PFGUI.EXE.

Sprawdza "u siebie" ocenę instalowanego / uruchamianego programu, podpisy cyfrowe instalowanych programów...

Mam wrażenie, że niepotrzebnie panikujesz. Jest najprawdopodobniej OK - i jak być powinno.

Boję się pomyśleć, że miałbyś WIN 10 - już na forum pisałem, że pomimo wyłączenia wszystkich opcji szpiegowskich wbudowanych w system - łączył się i przesyłał raporty po całym świecie.
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
:hi Witam. Kompletnie nie wiem jak działają takie firmy, jeśli to tylko statystyki itp. to tym bardziej mnie to dziwi.
TZ7g9E7.png

Czyli hasła + google = wiadomo. Nie mniej jednak powalczyłem troche od wczoraj co mi przysporzyło wielu problemów i doszedłem do wniosku :scratch że co niektóre programy wymuszają połączenie (jeśli są blokowane) przez jakąś usługe systemową np. podczas instalacji Shadow defender PFGUI.exe zaczął się łączyć z danym adresem i wszystko by było w porządku ze sprawdzaniem podpisów gdyby pod tym adresem nie widniał mój dostawca internetu i dlaczego sprawdzane są tylko np. 2 na 10 instalowanych. Inne programy wymuszają połączenie przez Explorator Windows,(też żadko). Odpaliłem tez dwie inne przeglądarki Cent i Slimjet i po raz kolejny pojawił się mój początkowy problem, czyli svchost i adres 172.217.23.33, uruchomił się podczas odpalania filmu w HTML 5, dostałem tylko pytanie czy zezwolić na połączenie, dodam tylko że w pewnym momencie udało mi się ten proces zablokować co się wiązało z wieloma problemami, zawiechy, samoczynne restarty, brak dostępu do panelu sterowania-usługa Rpc, itd.
Co do systemu to właśnie na pierwszej kopii mam zrobione to co napisał zeno i jeszcze więcej i nie wiem czy aż nie przedobrzone, z tąd moje myśli o reinstalacji.
Rozumiem też że nie wszyscy się bawią w takie pierdoły jak ja,biorą wszystko na klate jak idzie przez zapore systemową.
Dobra panowie, wielkie dzięki za pomoc. :bea Dam wam pochwałe bo wiem że zbieracie na upominki noworoczne.
 
Do góry